مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
دقت کردید ؟؟
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
جدیدترین مطالب این بخش

مفهوم شکل در طراحی گرافيک (1)
ايده های تصويری طراحان گرافيک, ترجمان بصری مفاهيمی هستند که بخش قابل توجهی از آنها, به آسانی در خدم...

روح کالیگرافیک، ذهن مدرن
هنر، تا وقتی که در حد سلیقه است، عملی آماتوری است. باید یاد گرفت که درباره هنر مثل یک شغل گفت وگو ک...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : بررسی تفاوت تصویرسازی روزنامه و مجله
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   2548   بازدید   
تاریخ درج مطلب  13/9/1389
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

بررسی تفاوت تصویرسازی روزنامه و مجله

تصویرسازی برای مقالات روزنامه و مجله از سه منظر متفاوت است. این سه تفاوت که بعضا ناشی از تفاوت‌های رسانه‌ای آنهاست در نوع نگاه و اجرای تصویرسازی قابل بررسی است.

تفاوت اول :

 از آنجایی که مخاطبان روزنامه نسبت به مجله عام‌تر هستند نوع تصویرسازی روزنامه هم بایستی به گونه‌ای باشد که بتواند برای عامه مخاطبان قابل فهم و درک باشد. در مجله اینطور نیست و بسته به حیطه تخصصی مجله می‌توان تصویرسازی را عمقی‌تر بیان کرد.

تفاوت دوم :

در زمان برقراری ارتباط با مخاطب است. بدیهی است که در روزنامه با گیوتین 24 ساعته زمان روبرو هستیم و تصویرسازی مقالات آنهم باید در همین ظرف زمانی قابل درک باشد. برعکس در تصویرسازی مجله ، فرصت بیشتری داریم (یک هفته ، یک ماه ، یک فصل و ...) و چون زمان بیشتری داریم می‌توانیم بیان تصویرسازانه را پوشیده‌تر و پیچیده‌تر نشان دهیم. به همین دلیل هم تصویرسازی نمی‌تواند پایه و اساس لی‌آوت صفحه روزنامه باشد و اینکه بالاخره در یک صفحه روزنامه ، فقط با یک مطلب روبرو نیستیم و ممکن است چند مقاله و یادداشت در کنار هم در یک صفحه لی‌آوت شوند. اما در مجله تصویرسازی ، اسکلت لی‌آوت را تشکیل می‌دهد یعنی براساس فراز و فرود و انرژی‌های بصری تصویرسازی است که جای تیتر ، سوتیتر و متن را مشخص می‌کنیم.

 از آنجایی که در مجله ، مخاطب فرصت لازم برای برقراری ارتباط با تصویرسازی را دارد می‌توانیم تصویرسازی را در سرتاسر صفحه پراکنده کنیم اما در روزنامه چنین نیست.

تفاوت سوم :

 به نوع چاپ و کاغذ برمی‌گردد. معمولا چاپ روزنامه بصورت رول و مجله بصورت شیث است. چاپ رول بدلیل سرعت بالا ، کیفیت پایین‌تری نسبت به چاپ شیت دارد و در عوض در چاپ شیت ، با سرعت کمتری روبرو هستیم. گرماژ کاغذ روزنامه هم معمولا کمتر از کاغذ مجله است. این تفاوت نوع چاپ و کاغذ باعث می‌شود در تصویرسازی روزنامه کمتر به سراغ رنگ‌های تیره و ترکیبی با درصد بالا برویم . نیز سعی می‌کنیم تصویرسازی بصورت نگاتیو روی زمینه تیره و پررنگ قرار نگیرد تا با مشکل پشت‌زنی روبرو نشویم.
البته در این باره جای بحث وجود دارد مخصوصا که این روزها با روزنامه‌ها و مجلات خاص سروکار داریم ؛ روزنامه‌هایی که روی کاغذ گلاسه و یا مجلاتی که روی کاغذ روزنامه چاپ می‌شوند. واضح است که این استثناءها را هم باید در نظر گرفت.

 سایت رسم
گردآوری:گروه هنر سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/Art.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

13422
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.