مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
عکس های دختر بچه ناز
مادران شاغل بخوانند!
چگونه با کودکان ارتباط برقرار کنیم؟
انتخاب درست همسر
آموزش زناشویی و مسائل جنسی
شرايط صيغه عقد
قصه و تأثير آن در تربيت كودكان
معیارهای انتخاب همسر
دقت کردید ؟؟
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/ItMatchOnline.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

ویژگی‌های خواستگاری مطلوب چیست؟
خواستگارى را مرد یا خویشان و دوستان نزدیکش انجام مى دهند، و اگر توسط خویشان انجام بگیرد بهتر است، ز...

شب شادمانى را به عزا مبدّل نكنید
يكى از آرزوهاى بسيارى از پدران و مادران آن است كه زنده بمانند و مراسم زفاف فرزندان خود را ببينند، و...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : مدت و میزان دوران عقد و فرهنگ خانواده‌ها
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   719   بازدید   
تاریخ درج مطلب  16/12/1390
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

مدت و میزان دوران عقد و فرهنگ خانواده‌ها

مدت و میزان دوران عقد و فرهنگ خانواده‌ها واحد خانواده خوشبخت تبیان زنجان-

زندگي مشترك قصه شيريني است كه مقدمه آن دوران نامزدي و عقد است. زماني كه مقدمات اوليه انجام شد و تفاهم بر سر مسائل مختلف به وجود آمد.

دختر و پسر نامزد مي‌شوند كه در جامعه ما در ازدواج‌هاي امروزي دوران نامزدي كوتاه‌تر شده و خانواده‌ها خصوصا خانواده دختر ترجيح مي‌دهند سريع‌تر صيغه عقد جاري شود و دختر و پسر محرم يكديگر شوند. در دوران عقد اگر چه دختر و پسر زير يك سقف در يك خانه زندگي نمي‌كنند ولي زن و شوهر قلمداد مي‌شوند.

در فرهنگ و جامعه ما يكي از دلايل دوران عقد فرصتي است كه به پسر داده مي‌شود تا وضع اقتصادي خود را بهبود بخشد و خانواده دختر نيز مقدمات و امكانات را براي شروع يك زندگي فراهم كند. اگر اين دوران به درستي مديريت نشود ممكن است باعث به وجود آمدن مشكلاتي شود.

 مدت زماني كه براي اين دوران در نظرگرفته مي‌شود نبايد خيلي طولاني شود. يكي از راه‌هايي كه از به وجود آمدن مشكلات جلوگيري مي‌كند اين است كه در دوران عقد، حرمت‌ها بايد حفظ شود، رفتارها بايد حساب شده باشد حرف‌هايي كه در بين اعضاي خانواده گفته مي‌شود نبايد به بيرون از خانه برده شود عروس و داماد جديد كه با هم عقدكرده‌اند محرم مسائل خانوادگي هم نيز هستند.

 در فرهنگ ما خبرچيني از جمله رفتارهاي زشت و ناپسند شمرده شده است و بزرگان دين ما اين كار را منع كرده‌اند. ريشه بسياري از اختلافاتي كه بعدها در زندگي پيش مي‌آيد همين حرف‌ها و سخن‌هاست.

دوران عقد؛ دوران بسيار شيريني است كه دختر و پسراز آمال و آرزوهاي يكديگر سخن مي‌گويند. آن‌ها از خلا تنهايي خارج شده اند و دوست دارند بيشترين زمان را در كنار هم بگذرانند بهتر آن است كه اين ملاقات‌ها در بيرون از منزل صورت بگيرد تا بيشتر با خلق و خوي هم آشنا شوند از طرفي از زياد رفتن به خانه يكديگر نيز خودداري كنند تا مشكلاتي كه به خاطر رفت و آمدهاي نا به جا پيش مي‌آيد رخ ندهد.

در فرهنگ ما دوران عقد را به خاطراهميت خاصي كه به ازدواج مي‌دهند قرارداده‌اند كه اين زمان نبايد زياد طولاني باشد كه ملال آور و خسته كننده شود مدت زمان طولاني عقد باعث از بين رفتن حرمت‌ها و دلسردي زوجين از يكديگر مي‌شود.

اين زمان بايد آنچنان باشد كه دختر و پسر آشنايي بيشتري از هم داشته باشند. اگر عادات بدي در آن‌ها وجود داشت با راهنمايي يكديگر آن عادت بد را كنار بگذارند.

دوران عقد نبايد خيلي كوتاه باشد چون ازدواج زود هنگام بدون اين كه دختر و پسر در دوران عقد به سر ببرند باعث به وجود آمدن اختلال عاطفي و روحي مي‌شود.

چون وقتي به يكباره دختر و پسر از خانواده‌اي كه سال‌هاست دركنار آن‌ها بوده است جدا شود ممكن است دچار بحران روحي شود.

در رسوم و فرهنگ جامعه ما روابط دختر و پسر قبل از عقد مذموم است دوران عقد پلي است از تجرد به زندگي در زير يك سقف كه اگر به درستي و با مديريت صحيح پشت سرگذاشته شود لحظات شيرين، پربار و لذت بخشي را رقم مي زند.

شمسي كياني


 

آستان مهر/گردآوری :گروه خانواده خوشبخت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/blest_family.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : ازدواج , دوران عقد , مقدمات ازدواج ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

54520
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.