مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
دقت کردید ؟؟
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/ItMatchOnline.html
/archive/photography/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
جدیدترین مطالب این بخش

تست روانشناسی گروه خونی
شاید این سوال مهم برای شما هم پیش آمده باشد که چرا برخی افراد دستگاه ایمنی و گوارش قوی تری دارند و ...

يك تست روانشناسی متفاوت
با دیدن این عکس و پاسخ دادن به آن راز و رمز شخصیت خود را پیدا کنید....

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : روانشناسی خط: آدمها را از روی دست خط شان بشناسید
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1389   بازدید   
تاریخ درج مطلب  23/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

روانشناسی خط: آدمها را از روی دست خط شان بشناسید

روانشناسی خط: آدمها را از روی دست خط شان بشناسید

می خواهیم شما را با راه دیگری برای شناختن شخصیت آشنا کنیم. محققان می گویند از نگاه روانشناسی، گذشته از امضا، دستخط آدم ها هم می تواند در شخصیت شناسی آنها به ما کمک کند.

روزنامه دیلی میل نوشته نه تنها اندازه واژه ها بلکه میزان فاصله شان از هم یا فشاری که نویسنده برای ثبت کلمات به خودکارش می آورد، همه و همه می تواند اسراری را فاش کند که او تمایلی به بیان شان ندارد. پس اگر هنوز جواب قطعی را به خواستگارتان نداده اید، از او بخواهید حرف های دلش و آنچه از زندگی مشترک می خواهد را در چند صفحه برای تان بنویسد. بهتر است قبل از نوشتن از مرد مقابل تان بخواهید تکنولوژی را فراموش کند و این حرف ها را به جای تایپ کردن با دستخط خودش ثبت کند. احتمالا خواستگارتان از این واقعیت بی خبر باشد اما خواندن و رمزگشایی دستنوشته اش، سرنوشت رابطه شما را تغییر خواهد داد.

به کدام طرف غش می کند؟

کمتر فردی است که کلمات را صاف بنویسد. اغلب آدم ها واژه ها را یا متمایل به راست یا متمایل به چپ روی کاغذ می آورند. محققان می گویند نوشتن به این شیوه خالی از معنا نیست. به گفته آنها دستخط های مایل به راست حاکی از صمیمی بودن، نافذ بودن و دوست داشتنی بودن یک فرد است. از نظر آنها کسی که کلمات را به راست مایل می کند، می تواند حامی خوبی در زندگی مشترک باشد و نگذارد که آب توی دل تان تکان بخورد. از طرف دیگر کسانی که دستخط شان به سمت چپ متمایل است، عاطفی و احساساتی هستند و تمام تلاش شان را برای نرنجاندن شما به خرج می دهند. حالا خودتان انتخاب کنید. دوست دارید با مردی محکم و مقتدر ازدواج کنید یا همسری مهربان و آرام و شاعرمسلک داشته باشید؟

درشت می نویسد؟

محققان می گویند اندازه ای که هر فرد برای نوشتن کلمات انتخاب می کند نشان دهنده شخصیت اوست. از نظر آنها، کسانی که کلمات را ریز می نویسند، اغلب خجالتی، درس خوان و دقیق هستند درحالی که آدم های برونگرایی که دوست دارند توجه همه را به خود جلب کنند، اغلب کلمات را درشت می نویسند. پس اگر می خواهید همسرتان همیشه شمع مجلس باشد، از میان خواستگارانی که دستخط درشت دارند انتخاب کنید اما اگر دستخط او سایز متوسط دارد و درست در میانه خطوط می نویسد (همان طور که در کلاس های خوشنویسی مدرسه آموزش داده می شد) به احتمال زیاد شخصیتی متعادل دارد و قدرت سازگاری اش هم بالاست.

کلمات را به هم می چسباند؟

نه تنها شکل نوشتن هر کلمه بلکه فاصله واژه ها از هم نیز نمایشگر شخصیت آدم هاست. آدم هایی که بین کلمات فاصله زیادی می گذارند، دوست دارند آزاد باشند و اهل حاضر شدن در جمع های شلوغ نیستند. اما برخلاف آنها، کسانی که نمی توانند تنهایی را تحمل کنند کلمات را حسابی به هم می چسبانند. محققان می گویند کسانی که هنگام نوشتن، کلمات را به هم می چسبانند، آدم های فضولی هستند که نمی توانند دور بودن از جمع را تحمل کنند.

رابطه راست نوشتن و راست گویی

با کمک خط نوشته ها، شما نه تنها به ویژگی های شخصیتی خواستگارتان پی می برید بلکه می توانید احتمال ابتلای او به برخی از بیماری های روانی را هم تشخیص دهید. اگر خواستگارتان نمی تواند نظم در نوشتن را رعایت کند و خط های مختلف را گاهی متمایل به راست و گاهی متمایل به چپ می نویسد، احتمالا به بیماری اسکیزوفرنیا مبتلاست. این نشانه حاکی از این است که مرد مقابل شما، تماس مناسبی با واقعیت ندارد.

تمیز و مرتب می نویسد؟

درست است که در زندگی با فردی که دستخطی مرتب و خوانا دارد، شما از نعمت داشتن همسری منظم، وقت شناس و مسئولیت پذیر برخوردارید اما زندگی در کنار چنین فردی همیشه آسان نیست. چنین فردی به احتمال زیاد درونگراست و خیلی سخت می توانید سر از کارش دربیاورید. از سوی دیگر نمی توانید از مردی که دستخط منظمی دارد انتظار محبت کلامی بالایی داشته باشید. چنین فردی خیلی سخت احساساتش را به زبان می آورد و جمله دوستت دارم را می گوید.

نستعلیق می نویسد؟

کمتر کسی است که زیبا بودن خط نستعلیق شکسته را رد کند اما مردی که این شکل نوشتن را انتخاب کرده همیشه همسری ایده آل نیست. محققان می گویند ازدواج با او شما را از نعمت داشتن همسری بااراده بهره مند می کند اما نمی توانید از چنین فردی انتظار داشته باشید که در دعواهای زن و شوهری کوتاه بیاید و عذرخواهی کند. از نظر پژوهشگران این افراد اهل سازش نیستند و اغلب به جای گوش دادن به فرمان دل شان، از عقل خود پیروی می کنند. محققان می گویند افرادی که کلمات را به هم می چسبانند، منطقی هستند.

یک جمله کافی نیست

اگر می خواهید شخصیت خواستگارتان را کشف کنید، از او نخواهید که تنها یک جمله بنویسد چراکه شما برای کشف رموز شخصیتی اش به نوشته ای چند صفحه ای نیاز دارید. اگر خواستگاری که ادعا می کند با شما صادق است، یک جمله یا واژه را به شکلی متفاوت از باقی جملات نوشته به او شک کنید. احتمالا این جمله دروغی بزرگ است که سعی می کند آن را از شما مخفی نگه دارد.

تند می نویسد؟

اگر فرد مقابل شما، سریع می نویسد باید بدانید که با فردی کم تحمل روبه رو هستید که حاضر نیست زمان را بیهوده از دست بدهد. چنین فردی عجولانه تصمیم می گیرد و زیاد شکست می خورد. اگر خواستگاری با این ویژگی را انتخاب کردید، حرف هایش در دعواها را جدی نگیرید. مردی که تند می نویسد، احساسات پایداری هم ندارد و زود از این رو به آن رو می شود. اما آدم هایی که آهسته می نویسند، اغلب صبور و متکی به خود هستند اما گذشته از این ویژگی های مثبت، کسانی که آرام می نویسند، اغلب توانایی نشان دادن عکس العمل سریع را ندارند و در شرایط بحرانی، نمی توانند کمکی به شما بکنند.

کمرنگ و پررنگ می نویسد؟

آدم هایی که فشار خون بالا دارند، خودکار را همیشه به یک اندازه روی کاغذ فشار نمی دهند؛ این افراد گاهی بخشی از نوشته را پررنگ می نویسند و بخشی را کمرنگ. از آنجا که فشارخون این افراد همیشه در نوسان است، اغلب نوشته ای یک دست هم ندارند. اما اگر خواستگار شما همیشه پررنگ می نویسد، احتمالا دوست دارد روی دیگران نفوذ داشته باشد و به عبارت دیگر، رئیس خانه باشد. اگر فردی پرجنب وجوش و فعال هستید مراقب باشید. دستخط کمرنگ خواستگار شما می گوید با فردی حساس روبه رو هستید که ممکن است با کم انرژی و کم حوصله بودنش شما را آزار دهد. اگر نوشته های او همیشه کمرنگ هستند، با مردی طرف هستید که گرچه دلسوز و مهربان است اما احتمالا بی اراده و منفعل هم هست.


منبع :poonak.org

 akairan.com

 

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : روانشناسی ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183955
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.