مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
استفاده ازکرمهای ضد آفتاب
درباره زایمان بی درد بیشتربدانیم!
6آرایش خطرناک مو
درباره طب سوزنی بیشتربدانیم
زایمان طبیعی یا سزارین؟
بیماری وزوز گوش و درمان آن
چه ‌کنیم که پوستمان پیر نشود؟
آموزش زناشویی و مسائل جنسی
دقت کردید ؟؟
http://news.tebyan-zn.ir/
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/ItMatchOnline.html
/archive/photography/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

آشنایی با زبان بدن دلواپسان!
هر روز افراد بسیاری را می بینیم که استرس زیادی را تحمل می کنند. آنها گاهی این استرس را به اطرافیان ...

هراس از مدرسه!
مدرسه‌هراسی با سرگیجه، کاهش اشتها، دل‌دردهای نسبتاً شدید و لرزش نشان داده می‌شود و این رفتار که در ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : راهکارهایی برای غلبه بر ترس‌
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1188   بازدید   
تاریخ درج مطلب  8/8/1389
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

راهکارهایی برای غلبه بر ترس‌

در يك زمان،‌ تنها با يكي از ترس‌هاي خود آغاز كنيد و گام‌هاي كوچكي را براي مقابله با آنچه از‌ آن مي‌ترسيد، برداريد. اغلب اگر مساله‌اي كه از آن مي‌ترسيم را به بخش‌هاي كوچك‌تر تقسيم كنيم، باعث خستگي كمتر ما مي‌شود. هرگاه بر ترس يا اضطراب غلبه كرديد، اصلا مهم نيست كه اندازه و بزرگي آن چقدر است، مهم اين است كه شما پيروز شده‌ايد. با هر پيروزي، ترس، اندكي عقب‌نشيني مي‌كند. راه هايي وجود دارد كه مي‌توانيد با توجه به آنها بر ترس‌هاي خود غلبه كنيد.

1ـ ترس‌هاي خود را مشخص كنيد:

 اولين گام براي غلبه بر ترس‌ها، شناسايي آنهاست. شما از چه چيزي مي‌ترسيد؟ چرا از آن وحشت داريد؟ با ترس‌هاي خود روبه‌رو شويد، آنها را ليست كنيد تا بهتر بتوانيد با ترس مبارزه كنيد.

2ـ ترس‌هايتان را ارزيابي كنيد:

 با شجاعت و متانت به سمت ترس‌هاي خود برويد. سعي كنيد ببينيد كه اگر با آنها مواجه شويد، چه روي خواهد داد؟ بدترين اتفاقي كه ممكن است بيفتد چيست؟ بنويسيد كه چرا فكر مي‌كنيد شكست خواهيد خورد و اگر واقعا شكست بخوريد چه روي مي‌دهد؟ اغلب ذهن ما مسائل را بدتر از آنچه واقعا هست، جلوه مي‌دهد. برخي اوقات به جاي زندگي با روياهايمان، با ترس‌هايمان زندگي مي كنيم.

3ـ ترس‌هايتان را دوباره معنا كنيد:

 حال كه دانستيد از چه چيزي و چرا مي‌ترسيد، شروع كنيد به خلق پيام‌هاي مثبت و آنها را جايگزين ترس‌هايتان كنيد. بكوشيد از جنبه‌هاي منفي فاصله گرفته و افكار مثبت را در آغوش بگيريد، اين كار در تقويت شجاعت شما بسيار موثر است. ترس، نكات خوبي دارد و به شما در مقابل خطرات، آگاهي مي‌دهد. ترس را در آغوش بگيريد و از اثرات منفي آن رها شويد.

4ـ ترس‌هاي خود را ناتوان كنيد

 وقتي ترس همراه ما بماند، اغلب برايمان بزرگ جلوه مي‌كند. به اتفاقات گذشته اجازه ندهيد كه بر زمان حال شما تاثير بگذارد. آن مربوط به گذشته بوده، در حالي‌كه اكنون زمان حال است.

5ـ شجاعت به معناي نبود ترس نيست:

شجاعت، به معناي مقاومت در مقابل ترس است نه به معناي نبود ترس! اغلب وقتي با ترس‌هاي خود مواجه مي‌شويم، آنها قدرتشان را در مقابل ما از دست مي‌دهند. ترس از انجام كاري يا بودن در جايي، امري طبيعي است و نبايد به آن اجازه دهيم كه ما را از انجام آن كار يا بودن در محلي خاص، باز دارد. ترس، قدرت تصميم‌گيريمان را كم مي‌كند، كارايي‌مان را پايين مي‌آورد و زندگي و ارتباطاتمان را سرد مي‌كند. اثرات آن نه فقط در كيفيت زندگي ما بلكه بر سلامت جسمي و روحي ما نيز تاثير خواهد گذاشت.

پس به عنوان يك جوان، شجاعت خود را تقويت كنيد و بر ترس‌هايتان فائق آييد.

منبع:buzzle


گردآوری:گروه تندرستی و زندگی سالم
http://www.tebyan-zn.ir/healthy_safe_life.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
مطالب گردآوری شده از منابع اینترنتی در این وب سایت تنها جنبه اطلاع رسانی عمومی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفا جهت هرگونه بررسی پزشکی با پزشک متخصص خود مشاوره نمایید .
آرشیو های مرتبط : غلبه ترس‌ , ترس ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

8922
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.