مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
باورهای غلط درباره ضدآفتاب
خون مصنوعی تولید شد!
موادغذایی مورد نیازدوران بارداری
استفده از مام ها و ضد عرق ها ! خوب یا بد ؟؟؟
استفاده ازکرمهای ضد آفتاب
درباره زایمان بی درد بیشتربدانیم!
6آرایش خطرناک مو
درباره طب سوزنی بیشتربدانیم
دقت کردید ؟؟
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
جدیدترین مطالب این بخش

مننژیت، خطرناک ولی قابل درمان
یکی از خطرناک‌ترین و از نظر مردم ترسناک‌ترین عفونت‌های بدن انسان مننژیت است. مغز و نخاع به وسیله سه...

علایم دهانی ایدز را بشناسید
این بیماری جدید که در آن سیستم ایمنی فرد به تدریج از بین می رفت، در ابتدا اسامی دیگری داشت اما در ن...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : علایم آنفولانزا و راه های درمان آن
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   53082   بازدید   
تاریخ درج مطلب  29/7/1389
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

علایم آنفولانزا و راه های درمان آن

آنفولانزا یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که می تواند در کودکان و بزرگسالان و در هر سني اتفاق افتد. اين بيماري که اغلب در ماه های زمستان كه افراد وقت بیشتر در تماس نزدیک با یکدیگر صرف ميكنند رخ می دهد.عامل آن ویروسي است که به راحتی از شخصي به شخص ديگر از طریق گسترش ترشحات آلوده تنفسی منتقل مي شود.

بر اثر عوارض آنفولانزا بیش از 200،000 نفر در ایالات متحده آمریکا در هر سال در بیمارستان بستری می شوند. بیماری در كودكان كم سن و افراد مسن تر بزرگسال، زنان باردار ، و افرادی که دارای برخی مشكلات بهداشتی اساسی مانند سوء تغذیه ، آسم و یا اشکال دیگر بیماری های ریه هستند، جدی تر است.

شیوع چند نوع شدید و گسترده  آنفولانزا در قرن بیستم (همه گيري جهاني يا پاندمي) ، منجر به مرگ میلیونها نفر از مردم در سراسر جهان شده اند. از جمله ویروس های آنفلوانزاي حيوانات (که معمولا از پرندگان و یا خوک) انسان به خاطر عدم وجود هیچ ایمنی قبلي به این ویروس آلوده مي شود.
آنفولانزاي نوع خوکي يا H1N1
آنفولانزاي خوكي یک نوع ویروس آنفولانزا  که باعث عفونت خوکها ميشود. نوع جديدی از ويروس آنفولانزاي H1N1 ، که تركيبي از انواع خوکي ، مرغی و انساني است، اولین بار در ماه مارس سال 2009 در مکزیک دیده شد. اما به سرعت موارد عفونت انسانی زيادي با این نوع از ویروس در بسیاری از کشورها در سراسر جهان دیده شده است.

عوارض عفونت با نوع خوکي ویروس آنفولانزاي H1N1  مشابه آنفلوانزای فصلی  هستند، از جمله اين علايم مي توان تب، سرفه، گلودرد ،درد عضلاني ، سردرد، لرز و خستگی و همچنين استفراغ و اسهال را نام برد، که دو مورد آخر متفاوت از آنفولانزا فصلی هستند. این ویروس می تواند از فردی به فرد ديگر توسط سرفه و یا عطسه، یا با دست زدن به اشياي آلوده به این ویروس  و سپس زدن دست به بینی و یا دهان خود گسترش يابد.اما با خورن گوشت خوک آلوده شده به آنفولانزا H1N1 بيماري منتقل نمي شود.

دوره سرايت یک فرد،از یک روز قبل از علائم شروع شده ، تا حدود هفت روز پس از بروز بیماری، تا زمانی که تب روكش كند. در کودکان ممکن است بيماري برای بیش از هفت روز مسری باشد.

علايم آنفلوانزاي رايج يا فصلي

علائم آنفولانزای فصلی می تواند از شخصي به شخص ديگر متفاوت باشد، اما معمولا شامل تب ، سردرد ، درد عضلانی و خستگی ؛ سرفه و گلو درد مي باشد. بيماران مبتلا به انفلوانزا معمولا دو تا پنج روز تب دار هستند برخلاف تب در دیگر بيماري هاي ویروسي دستگاه تنفسی فوقانی است که معمولا بعد از  24 تا 48 ساعت از بين مي رود.

برخی از افراد  علائمي مانند سرماخوردگي را  تجربه مي كنند در حالی که برخي ديگر از تب و درد عضلانی رنج مي برند.علايم معمولا بیش از دو تا پنج روز بهبود مي يابند، اگرچه بیماری ممکن است برای یک هفته یا بیشتر نيز طول بكشد. ضعف و خستگی ممکن است برای چند هفته نيز باقی بماند.  عوارض آنفولانزا:

 عوارض آنفولانزا  در بعضی از افراد رخ می دهد؛ عارضه شايع ذات الریه است. ذات الریه یک عفونت جدی در ریه ها بوده و به احتمال زیادتر در بیماران  بیش از 65 سال سن رخ می دهد، ساکنان خانه هاي مراقبت های طولانی مدت مانند خانه سالمندان يا خانه معلولين، و کسانی که به بیماری های اساسی مانند دیابت ، و یا مشكلات جدي قلب و ریه ها مبتلا هستند نيز در معرض خطربيشتري قرار دارند.

تشخیص انفلوانزا

آنفلوآنزا معمولا بر اساس علائم رايج آن (تب ، سرفه و درد عضلاني) که در طی یک دوره شیوع در جامعه تشخیص داده شود، انجام مي شود. آزمون هاي آزمایشگاهي برای تست آنفولانزا در موارد شیوع آنفولانزاهای جدید در یک جامعه براي تعيين نوع ويروس انجام مي شود.

درمان آنفولانزا

موارد نياز به ارزيابي سريع پزشكي:

 اغلب مبتلايان به انفلوانزا  ظرف یک تا دو هفته بدون درمان بهبود مي يابند. با این حال، عوارض جدی آنفولانزا ممكن است كه رخ دهد. در صورت بروزهر یک از موارد زیر بلافاصله بايد با پزشك تماس گرفت:

  •  كم آوردن نفس و یا تنگي  نفس
  • تغيير رنگ بنفش و یا آبی لب  ها
  •  درد یا فشار در قفسه سینه و یا شکم
  • نشانه های کم آبی ، مثل بروز سرگیجه در حالت ایستاده ، ادرار بسيار كم يا غليظ و یا در نوزادان، فقدان اشک در زمان گریه
  •  گيجي يا عدم پاسخ به محرك هاي محيطي
  •  تشنج
  •  استفراغ شدید و عدم توانايي نوشيدن مایعات

درمان عوارض

  • درمان عوارض آنفلوانزا می تواند به بيمار کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد، اما طول مدت آنفولانزا کوتاه نخواهد شد.
  • استراحت تا زمانی که به طور فروكش كردن كامل علايم آنفولانزا، به خصوص در موارد بیماری شدید
  • مایعات: نوشيدن نوشابه مایعات به اندازه کافی براي جلوگيري از كم آبي

درمان دارويي

استامينوفن:   برای تسکین تب ، سردرد ، و درد عضلانی. آسپرین و داروهای ديگري مانند آسپرین و داروهاي حاوي آن (به عنوان مثال ، بیسموت )به خصوص در کودکان زیر 18 سال، باید اجتناب شود،  ، چرا که از آن می تواند به یک بیماری جدی بنام سندرم Reye منجر شود.

منبع:سلامتی برای همه
گردآوری:مجله سلامت سایت تبیان زنجان
http://tebyan-zn.ir/healthy_safe_life.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
مطالب گردآوری شده از منابع اینترنتی در این وب سایت تنها جنبه اطلاع رسانی عمومی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفا جهت هرگونه بررسی پزشکی با پزشک متخصص خود مشاوره نمایید .
آرشیو های مرتبط : آنفولانزا , بیماری تنفسی ,
  
نوشته شده توسط فاطمه شهسواری در تاریخ 92/10/28 ساعت 11:42

باسلام لطفا درمان و علت سرگیجه و تهوع را ذکر کنید باتشکر

  
نوشته شده توسط mansoor در تاریخ 90/10/11 ساعت 15:7

عالی بود

  
نوشته شده توسط پوریا بدلی در تاریخ 89/8/22 ساعت 14:37

با سلام این مطلب تا حدودی کامل بود زیرا شامل اطلاعاتی که چگونه درد و خارش را به کمک غلات و میوه ها تسکین بدهیم را اشاره نکرده اید.

  

12345
 
9 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :4.1 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

7570
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.