مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

باید جلوی معصیت خدا را گرفت
همه ما همانطور که مکلفیم که خودمان را حفظ کنیم و خارج کنیم از ظلمت به نور، مکلف هستیم که دیگران را ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : متوسلیان، جوان مومن و انقلابیِ عاشق مبارزه با اسرائیل
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   3576   بازدید   
تاریخ درج مطلب  1/6/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

متوسلیان، جوان مومن و انقلابیِ عاشق مبارزه با اسرائیل

متوسلیان، جوان مومن و انقلابیِ عاشق مبارزه با اسرائیل واحد جامعه و سیاست تبیان زنجان-

روز قدس نماد مبارزه با صهیونیست ها است، برای ملتی که عاشق این مبارزه است این روز یادآور خاطرات تلخ و شیرین فراوانی است. از ابتکار امام راحل در نام گذاری این روز تا جهانی شدن موضوع تلاش برای آزادسازی قدس شریف و از تاسیس حزب ا... لبنان تا آزادسازی جنوب این کشور از زیر چکمه خونین صهیونیست ها. اما در کنار همه این یادها، یاد یک سردار و فرمانده پاسدار از یاد ملت ایران رخت بر نخواهد بست. سرداری که در مسیر آرمان بلند مبارزه با اسرائیل جایی در میان خط مقدم مبارزه با صهیونیست ها و در اعماق تاریخ انقلاب اسلامی ناپدید شد. فرزندی از فرزندان انقلابی ملت ایران که حقیقتا عاشق مبارزه با صهیونیست ها بود. به بهانه روز جهانی قدس و اخبار و گمانه زنی هایی که در هفته های اخیر درباره زنده بودن این فرمانده انقلابی جاویدالاثر در رسانه ها مطرح شد، خط حزب الله برای اولین بار بخش هایی از بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده حاج احمد متوسلیان را که در سال ۱۳۷۵ بیان شده در قالب گزارشی درباره این سردار بزرگ منتشر می کند.

 

اسطوره ای زنده از اوج تاریخ انقلاب

اسم و رسمش بلند است و نامش در کنار اسطوره های دفاع مقدس، حاج همت، باکری، دکتر چمران، خلبان بابایی و بقیه "سردارها". اما "حاج احمد متوسلیان" با همه آن اسطوره ها تفاوت دارد؛ حاج احمد، "اسطوره زنده" است برای ما؛ منتظرند هنوز مردمان ایران که سردار را بار دیگر -فرقی نمی کند پس از چند سال- در خیابان های شهرشان، در محافل شور و شعور و معنویتشان، در کنارشان، ببینند. انگار همت آمده باشد، چمران آمده باشد، حاج حسین خرازی آمده باشد، حمید و مهدی باکری آمده باشند، سردارها آمده باشند. خیالش هم هوش از سر آدم می برد و شیرینی آن حتی اگر وهمی بیش نباشد کام انسان را شیرین می کند.

 

مصداق جوان مومن و انقلاب

آن روزها حاج احمد، جوان انقلابی و صالحِ امام و انقلاب و جبهه بود، مصداق بارز همین جوان مومن و انقلابی که این روزها رهبر معظم انقلاب بارها و بارها برآن تاکید کرده اند و به آن دل بسته اند. رابطه حضرت آیت ا... خامنه ای با حاج احمد، از مریوان آغاز شد. بنده در همان ماه ‏های اول جنگ، پنج شش ماه بعد از اول جنگ، منطقه‏ کردستان را از نزدیک دیدم؛ گرد غربت آنجا بر سر همه کانه پاشیده شده بود- و در تنهائی، بی ‏سلاحی و با حضور فعال دشمن و بمباران دائمی دشمن، این مخلص ‏ترین نیروها در آنجا کارهای بزرگی را انجام دادند که قبل از عملیات فتح المبین- عملیاتی که این سردار بزرگوار و دوستانش انجام دادند- عملیات محمد رسول ا... را انجام دادند.۸۷/۹/۲۴

 

سفر اسرارآمیز به قلب فتنه

و پس از آن، روز به روز به هم نزدیک تر و علاقمندتر شدند. نزدیک تر تا آن سفر اسرارآمیز؛ سفر "جنگ با اسرائیل" فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محسن رضایی راوی وداع آخرین حاج احمد است با آیت ا... خامنه ای: "وقتی ایشان را برای خداحافظی خدمت رهبر معظم انقلاب بردم، ایشان گفتند ان شاءا... به لبنان می روید تا با اسراییلی ها بجنگید. احمد با شنیدن این امر دستش را به سوی آسمان برد و خدا را شکر کرد." و این خوشحالی و بهجت درونی حاج احمد، حقیقتی بود که خود یارای پنهان کردنش را نداشت. برای همین هم ده روز قبل از آن واقعه ی هجران، برای سربازانش گفت: "روزی را نزدیک خواهیم نمود که اسراییل چنان بترسد و در فکر این باشد که مبادا از لوله سلاحمان، به جای گلوله، پاسدار بیرون بیاید. باشد که ما شبانگاهان بر سرشان بریزیم؛ همچون عقابان تیزپروازی که شب و روز برایشان معنا ندارد."

 

انتظار برای بازگشت اسطوره

همان انقلابی بودن و صالح بودنش خار چشم دشمنانش بود و "ماموریت مهم" حاج احمد در لبنان، سفری بی بازگشت بود برای او و ما؛ البته تا اکنون. انتظار، اگرچه "حال" سنگین بیقراری است اما، "مقامی" هم دارد؛ مقام بلند و روح‎افزای امیدواری ؛ مقام پرواز تا بلندای قدرت بال های خوف و رجا. دل ها دوباره یک چندی است که نقش قامت رشید و نازنینش را به خود گرفته؛ نقش آن سردار شجاع و آزاده و فداکار. ۸۹/۳/۳ . کوشش و پیگیری مسئولان وظیفه ای است قطعی اما راه دعا، قریب تر است و مجرب تر. بگذار دعای رهبرانقلاب و نهیب ایشان درباره پایان یافته تلقی نکردن سرنوشت این اسطوره، رهین آن "جان شیرین" باشد: ما منتظريم آقاى حاج احمد متوسّليان بيايد. نگوييد شهيد؛ ما از شهادتش خبر نداريم. خداوند فرزند شما را - هرجا كه هست و در هر حالى كه هست - مشمول لطف و فضل خود قرار دهد... ما که آرزو میکنیم ان شاءا... خداوند این جوان مؤمن و صالح را برگرداند. ۷۵/۹/۲۵ یاد حاج احمد البته در این ماه مبارک، در این رمضانِ تقدیر، باقی و ثابت است در دل هایمان و بر لب هایمان ترنم اللهم فک کل اسیر . او اسیر است ان شاء ا...، شهیدش نخوانید.

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : متوسلیان , حاج احمد , اسرائیل ,
  

12345
 
2 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :5.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183622
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.