مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
گردشگري ماجراجويانه در ایران
نقشه زنجان
نکات ضروری هنگام سفربا قطار
معرفي آب انبارهاي استان یزد
باغ عفیف آباد شیراز
گردشگری جنگ چیست؟
نگاهی بر صنعت هتل داری
منارجنبان اصفهان
دقت کردید ؟؟
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/photography/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/ItMatchOnline.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

نوروز در آذربایجان
اهالی آذربایجان بعد از پایان چله کوچک خود را برای استقبال از عید نوروز آماده می‌کنند و مردم از آن ب...

نوروز در میان تاجیکان قرقیزستان
عید نوروز در قرقیزستان تنها یک روز آن هم در روز اول یا دوم فروردین ماه است. اگر اسفند ۲۹ روز باشد ا...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : هند کشور هزار رنگ
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1771   بازدید   
تاریخ درج مطلب  28/2/1391
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

هند کشور هزار رنگ

هند کشور هزار رنگ واحد گردشگری تبیان زنجان-

هندوستان کشور هزار رنگ و هفتاد ملت و سرزمين جشن ها لقب گرفته است. هند دومين کشور پرجمعيت جهان است و حدود يک ششم جمعيت جهان را در خود جاي داده است. علاوه بر زنان هندي، 32 زبان ديگر در هند به رسميت شناخته شده است. مردم هند داراي آداب و سنت ها و جشن هاي گوناگوني هستند که در ادامه به چند مورد اشاره مي کنيم.

جشن سال جديد

 14 آوريل ، شروع سال جديد در هند است که موقع برداشت محصول کشاورزان است و مردم با رؤيت ماه، اجاق هاي خود را روشن کرده و شيربرنج درست مي کنند و بدن خود را روغن ماليده و بعد به حمام مي روند. بعد از خوردن غذا و استحمام، بزرگترها به کوچکترها هديه مي دهند و براي برکت مال خود، سکه اي درون يک چاه مي اندازند و از آن آب ظرفي پر مي کنند.

مرده سوزي در هند

 در مذهب هندوايسم زندگي يعني تناسخ و آنان با سوزاندن اجساد اميدوارند که از دنيا رها شده و به بهشت برسند. مراسم سوزاندن اجساد براي افراد 12 سال به بالاست. هندوها اجساد را با چوب هاي خوشبو مي سوزانند و هر چه فرد ثروتمندتر باشد، چوب کيفيت و بوي بهتري دارد. بستگان مرده، محل سوزاندن مرده را با گل و ميوه مي آرايند و خاکستر باقيمانده از استخوان هاي جسد را به آب مي ريزند و مقداري را در جعبه براي خود نگه مي دارند.

عيد فطر

 مسلمانان هند، ماه مبارک رمضان را مقدس مي شمارند حتي غيرمسلمانان هم که در همسايگي مسلمانان زندگي مي کنند حرمت اين ماه را نگه مي دارند و براي افطار مسلمانان غذا تهيه مي کنند. عيدفطر نيز جزو بزرگترين اعياد نزد مسلمانان هند است.

جشن رنگ

 اين مراسم در بهار انجام مي شود. مردم با پودرهاي رنگي تهيه شده از گياهان، رنگ هاي مايع تهيه کرده و به سر و صورت يکديگر مي پاشند. هندي ها معتقدند اين رنگ ها به دليل خاصيت درماني و طبيعي بودنش از بروز بيماري هايي همچون سرماخوردگي جلوگيري مي کند.

آداب و رسوم غذا خوردن

 مردم هند اهل اسراف نيستند و همه خوارکي هاي خود را به طور طبيعي ميل مي کنند. از آداب جالبي که هندي ها دارند، با دست غذا خوردن است! آنان معتقدند نبايد براي غذا خوردن واسطه اي وجود داشته باشد تا انرژي بين غذا و انسان در تعامل باشد.

مردم کلکته به غذاهاي شيرين و اهالي دهلي نو، مرکز هندوستان به غذاهاي تند و روغني علاقه دارند. «دال عدس» يکي از حبوبات رايج است که با برنج مي خورند.

«دوساسامبار» يک غذاي محبوب ميان همه هندي هاست که از يک نان بلند و نازک تشکيل شده که وسط آن سيب زميني و پياز و فلفل قرار دارد و آن را با سس تند و سبزي ها ميل مي کنند. سمبوسه ميان عده اي پرطرفدار است و در خيابان ها در دکه ها به فروش مي رسد.

به طور کلي طبقات محروم و پايين تر، غذاهاي تندتري مصرف مي کنند و غذاي قشر مرفه جامعه از تندي کمتري برخوردار است و شيريني هاي مختلف زينت بخش سفره غذايشان مي باشد. نکته گفتني اينکه مصرف گوشت ميان هندي ها رايج نيست، مخصوصاً هندوها که در طول عمرشان هرگز گوشت مصرف نمي کنند.

نکاتي خواندني از هندي ها

 *همسايگي عده اي از مردم بسيار فقير با خانه هاي ثروتمندان در يک خيابان بسيار جالب است.

*همجواري مساجد با معابد در بعضي خيابان ها، احساس خوشبختي مردم در عين فقر و عدم بهداشت و امکانات نيز يک موضوع جالب است.

*مردم هند با طبيعت انس دارند و اکثر غذايشان از مواد طبيعي است.

*اکثر مردم هند روش خاصي براي زندگي کردن دارند و بخش عظيمي از امکانات و رفاه در اختيار قشر ثروتمند جامعه است.

*در بعضي از شهرها، مردم کنار خيابان اجابت مزاج مي کنند زيرا خانه هايشان فاقد سرويس بهداشتي است.

*مردم هند مهمان نواز و صميمي هستند و براي جهانگردان خارجي تا آنجا که بتوانند وسايل راحتي فراهم مي سازند و با هر چه در توان داشته باشند، پذيرايي مي کنند.

*مردم ايالت پنجاب مرفه تر از ديگر ايالت ها مي باشند. مردم ايالت هيماچال پرادش تميزترين مردم هند هستند. و اناسي قديمي و باستاني ترين بخش هند محسوب مي شود و مردمش به آداب و رسوم اهميت زيادي مي دهند و به سمبل ها معتقد هستند.

*بيشتر زنان لباس ساري که از 6 متر پارچه عريض تشکيل شده و دور خود مي پيچند، مي پوشند. بعضي از زنان نيز لباسي شبيه مانتو و شلوار به تن مي کنند که کورتا نام دارد. لباس هاي زنان از رنگ هاي شاد، پررنگ و تند تشکيل شده است.

*خانه هاي مجللي که در فيلم هاي باليوودي به چشم مي خورد در خيابان ها کمتر ديده مي شود. اکثر خانه ها ساده مي باشند. خانه ها با پنجره هاي بزرگ متعلق به ثروتمندان است که تعدادشان انگشت شمار است.

*بوق زدن در هند مسئله اي عادي است. در پشت بسياري از اتومبيل ها و ربکشاها (همان سه چرخه هايي است که کابيني کوچک براي حمل مسافر دارد) نوشته شده لطفاً بوق بزنيد. علامت بوق زدن دو معني دارد؛ يکي شاد بودن فرد را مي رساند. و همچنين براي سبقت گرفتن راننده ها مرتب بوق مي زنند. به طور کلي صداي بوق مردم ناآشنا را کلافه مي کند.


آی هو/گرد آوری: گروه گردشگری سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/turism.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : هنوستان , گردشگری هند ,
  
نوشته شده توسط محمد تقی  لقا ئی در تاریخ 91/4/19 ساعت 18:14

با سلام و خسته نباشید بر کلیه اعضای این سایت، از صمیم قلب بنده از این سایت و مطالب آن مخصوصا" از بخش آداب و رسوم کشورها و شهرهای آن نهایت رضایتمندی و تشکر را دارم امیدوارم بازم با همکاری هم بیش از پیش این بخش را تقویت نماییم. بازم ممنونم

  

12345
 
1 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :5.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

63149
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.