مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان وب سایت های مفید
عکس و عکاسی مقالات
امر به معروف و نهی از منکر
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
احادیث حضرت محمد
طبقه بندی موضوعی مطالب
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط rohisamadi با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 167
     درج شده در 1319 روز و 20 ساعت و 12 دقیقه قبل
    

ITPro ای و علاقه‌مندان به مباحث شبکه. همانطور که از تیتر نکته پیداست، میخواهیم درباره دسته بندی دیگری از آدرس های IP صحبت کنیم. دسته بندی ای که آدرس های IP را از حیث نوع ارتباط با شبکه اینترنت با یکدیگر متمایز میکند. در ابتدا خلاصه ای از آن چیزی که قرار است در این نکته گفته شود را در چند سطر خدمت شما توضیح میدهیم و در ادامه در دو قسمت به توضیح مفصل هریک از موارد خواهیم پرداخت.
خیلی خلاصه اگر بخواهیم لپ مطلب را بشما بگوییم باید عرض کرد که اگر میخواهید ترافیک شبکه شما مستقیما به اینترنت هدایت شوند، باید از آدرس های عمومی (public) استفاده کنید در غیر اینصورت یعنی زمانی که بخواهید برای اتصال به اینترنت بطور غیرمستقیم ( استفاده از پروکسی یا NAT) عمل کنید، میتوانید از آدرس های IP عمومی (public) و یا خصوصی (Private) استفاده نمایید. اگر اینترانت شما به هر طریقی به اینترنت متصل نیست، میتوانید برای آدرس دهی به دیوایس های خود از آدرس های IPv4 Unicast دلخواهی که میخواهید استفاده کنید. و در نهایت اگر شبکه اینترانت شما در آینده قرار است به اینترنت وصل شود باید از آدرس های خصوصی (Private) استفاده کرد.

آدرس های عمومی (public)


آدرس های عمومی توسط سازمان ICANN صادر میشود و شامل شناسه های شبکه (Network IDs) کلاس بندی شده (دسته بندی قدیمی) و پیشوندهای آدرسی بر پایه روش CIDR ( روش مدرن) می باشد. در مورد پیشوندهای آدرسی بر اساس روش مدرن CIDR، مقدار w (اکتت اول) در بازه های 1 تا 126 و 128 تا 223 میباشند. البته در این بین پیشوندهای آدرسی از جنس آدرس خصوصی (private) بصورت استثنا وجود دارند که در بخش آدرس های خصوصی به بیان آن ها می پردازیم.
هنگامی که آدرس های عمومی تخصیص داده شد، مسیرها به روترها (مسیریاب ها) ی اینترنتی اضافه میشوند؛ بنابراین ترافیک به آدرسی که با معادل آدرس عمومی آن تطبیق دارد ارسال میشود.

آدرس های خصوصی (Private)


هر اینترفیسی به آدرسی احتیاج دارد تا در کل شبکه خاص و منحصربفرد باشد. اگر این شبکه اینترنت باشد، هر اینترفیس در یک زیر شبکه متصل به اینترنت به ادرسی احتیاج دارد که در کل اینترنت خاص و منحصربفرد باشد. همگام با رشد اینترنت، نیاز شرکت های متصل به اینترنت برای تخصیص آدرس IP به اینترفیس های موجود در اینترانت خود نیز بیشتر میشود. این موج از نیاز به اینترنت با رشد روز افزون خود ظرفیت تخصیص آدرس های عمومی را بخطر انداخته است.
با تحلیل آدرس های مورد نیاز شرکت ها، طراحان اینترنت به این نتیجه رسیده اند که در بسیاری از شرکت ها، بسیاری از هاست ها نیازی به ارتباط مستقیم به اینترنت ندارند. این دسته از سیستم ها که به مجموعه خاصی از سرویس های اینترنتی مثل دسترسی وب و ایمیل غالبا نیاز دارند، نوعا از طریق Gateway های موجود در لایه Application مثل سرورهای پروکسی و سرورهای ایمیل، سرویس های اینترنت خود را دریافت میکنند. پس به این نتیجه میرسیم که بسیاری از شرکت ها به بازه محدودی از آدرس های اینترنتی برای سرورهای پروکسی، سرورهای ایمیل، روترها، فایروال ها و سیستم های Nat کننده ارتباطات که مستقیما به اینترنت متصل هستند، نیاز دارند.
اما برای آدرس دهی هاست های موجود در شرکت که به دسترسی مستقیم به اینترنت نیازی ندارند، آدرس هایی نیاز هست که با آدرس های عمومی تخصیص یافته در اینترنت یکسان نباشند. برای حل مشکل آدرس دهی، طراحان اینترنتی بخشی از فضای آدرس دهی IPv4 را رزرو کرده اند و نام این محدوده از آدرس ها را فضای آدرس های خصوصی نامگذاری کرده اند. یک آدرس IPv4 در فضای آدرس خصوصی به هیچ عنوان تحت نام یک آدرس عمومی به دیوایسی در اینترنت اختصاص داده نمیشود. ادرس های IPv4 ای که در محدوده آدرس خصوصی قرار دارند به آدرس های خصوصی معروف هستند. به علت ان که آدرس های عمومی و خصوصی با یکدیگر همپوشانی ندارند، آدرس های خصوصی هر با آدرس های عمومی یکی نخواهند شد.
فضای آدرس خصوصی در RFC 1918 با پیشوندهای آدرسی زیر تعریف شده است:
• 10.0.0.0/8 (10.0.0.1 تا 10.255.255.254)
• 172.16.0.0/12 (172.16.0.1 تا 172.31.255.254)
• 192.168.0.0/16 (192.168.0.1 تا 192.168.255.254)
همانطور که گفتیم، به علت آنکه آدرس های موجود در محدوده خصوصی هرگز از سوی ICANN به شرکت های متصل به اینترنت داده نمیشود، مسیرهای مرتبط با پیشوندهای آدرس خصوصی هرگز در روترهای اینترنتی مسیریابی نمیشوند. بنابراین شما نمیتوانید با آدرس خصوصی به اینترنت متصل شوید. در نتیجه هاست هایی که آدرس خصوصی بر روی آن ها تنظیم شده است، درخواست ترافیک اینترنت خود را باید به یک Gateway لایه هفتی (Application) مانند سرور پروکسی که دارای آدرس عمومی است ارسال کند یا از طریق مکانیزم NAT آدرس خصوصی خود را به آدرس معتبرعمومی تغییر دهد.
<center>

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir


<center>
خوب دوستان تا اینجا توانستیم بصورت خیلی شیک و مجلسی تعریفی از آدرس های IP عمومی و خصوصی ارائه دهیم، اما همانطور که میدانید همه چیز در این قیافه شیک و رسمی جای نمیگیرد و نکات ریز بسیاری در این باره وجود دارد که گفتن آن ها برای پیشبرد کار الزامی میباشد. پس در قسمت بعد همراه ما باشید.
مانا و ITPro باشید.


باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط rohisamadi با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 85
     درج شده در 1326 روز و 9 ساعت و 35 دقیقه قبل
    

سرفیس پرو 4 مایکروسافت به یک نمایشگر بدون حاشیه مجهز می شود

آکایران :سرفیس پرو مایکروسافت
/section>

در حالی که قرار است ۱۴ مهر از محصولات جدید مایکروسافت رونمایی شود، بسیاری از کاربران و کارشناسان در انتظار سرفیس پرو 4 این شرکت هستند. شایعاتی به تازگی منتشر شده که نسان می دهد این دستگاه قدرتمند به یک نمایشگر بدون حاشیه مجهز خواهد شد. با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران :  تبلت سرفیس پرو 3 مایکروسافت یکی از موفقیت های بزرگ این کمپانی به شمار می رود که توانست در یک فرم فکتور جالب نمونه ای از یک دستگاه هیبریدی قدرتمند مبتنی بر ویندوز ۸ را معرفی کند. این محصول نه تنها باعث شد خط تولید دستگاه های سرفیس مایکروسافت به یک تجارت چند میلیارد دلاری تبدیل شود، بلکه رقبای سرسختی چون اپل و گوگل را مجاب کرد تا برای رقابت با ردموندی ها با کپی از این فرم فکتور به ترتیب تبلت های آیپد پرو و پیکسل سی را معرفی کنند.

حالا ردموندی های قصد دارند با چنین پیشینه ای و با اتکا به تجربیات گذشته ی خود، سرفیس پرو 4 را قدرتمندتر از قبل وارد بازار کنند. حالا شایعات جدیدی منتشر شده که همانند نمایشگر Infinity Display که شرکت دل در سال جاری روی دستگاه XPS 13 از آن استفاده کرد، مایکروسافت نیز قصد دارد روی سرفیس پرو 4 از یک صفحه نمایش بدون حاشیه بهره بگیرد.

اگر این موضوع صحت داشته باشد با توجه به جهش ناگهانی دستگاه های کمپانی دل به لطف استفاده از نمایشگرهای انقلابی خود، باید منتظر ظاهر و کیفیت بهتر صفحه نمایش محصولات آتی در خط تولید سرفیس مایکروسافت باشیم. یکی از بهترین کاربردهای نمایشگر بدون حاشیه برای کاربری های مالتی مدیاست.

اما یک سوال مهم همچنان باقی است. در لپ تاپی چون ایکس پی اس 13 دل، کم بودن حاشیه ی نمایشگر مشکلی ایجاد نمی کند ولی برای تبلتی که نیاز به یک فضای اضافه برای قرار گرفتن در دست دارد وضعیت چگونه خواهد بود؟ کمپانی دل برای حل این مشکل سعی کرد در تبلت Venue 7000 یک طرف تبلت را با حاشیه ی بیشتر طراحی کند و در سه طرف دیگر تا حد امکان حاشیه ای وجود نداشته باشد. به نظر می رسد ردموندی ها نیز می توانند از این استراتژی پیروی کنند.

راه حل دیگری که دنیای موبایل،تبلت،لب تاپ - این شایعه به آن اشاره کرده این است که اندازه ی نمایشگر به شکلی پویا میان یک دستگاه لپ تاپ و تبلت تغییر کند. البته این موضوع به سیستم نرم افزاری نیز مربوط است ولی امکان تغییر ابعاد فیزیکی نمایشگر دستگاه فعلا کمی بعید به نظر می رسد و باید در مورد این ادعا بیشتر تحقیق شود.

به هر حال تا چهاردهم مهر ماه و زمان معرفی سری جدید پرچمداران لومیا و سرفیس پرو 4 زمان زیادی با قی نمانده و تا چند روز دیگر همه چیز روشن خواهد شد.

حامی غفاری


باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط rohisamadi با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 127
     درج شده در 1326 روز و 9 ساعت و 35 دقیقه قبل
    

نحوه ی جستجوی فایل ها در ویندوز 10 با کورتانا

آکایران :وب سایت ترفندستان: در ویندوز 10 می توان با استفاده از Cortana -دستیار شخصی مایکروسافت- فایل های خود را به شکلی سریع جستجو نمایید. با استفاده از کورتانا می توانید محتویات دستگاه خود را از طریق Taskbar جستجو کنید.


بدین منظور ابتدا محدوده ی جستجوی موجود در Taskbar را انتخاب نموده و چیزی که در جستجوی آن هستید را تایپ نمایید. همچنین می توانید آیکن میکروفون را لمس نموده و از طریق میکروفون، آن را با کلام خود مطرح کنید.
 
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

بنا به گزارش آکاایران : پس از جستجوی عبارت مورد نظر روی My stuff کلیک نمایید تا فایل ها، اپ ها، تنظیمات، تصاویر، ویدیوها و موزیک های موجود در سیستم شما و همچنین OneDrive، جستجو شود.
 
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

اما توانایی کورتانا فراتر از این هاست و شما می توانید برای جستجوی فایل های خود از عبارات عامیانه هم استفاده کنید. به عنوان مثال جستجوی هر یک از این عبارات منجر به نمایش نتایج مرتبط خواهد شد:
    Show photos from last week: تصاویر مربوط به هفته ی پیش را نمایش بده.
    Show me photos from Philippines: تصاویر مربوط به فیلیپین را برای من نمایش بده.
    Show documents from last Monday: فایل های سند مربوط به دوشنبه ی پیش را نمایش بده.
    PDF files from July: فایل های PDF مربوط به ماه ژوئیه را نمایش بده.
 
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

لیست نتایج در محدوده ی کورتانا در بالای Taskbar نمایش داده می شود. با کلیک بر روی هر آیتم می توانید آن را در اپلیکیشن مربوط به آن مشاهده کنید.

باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط rohisamadi با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 80
     درج شده در 1330 روز و 18 ساعت و 59 دقیقه قبل
    
لپ تاپ فوق سبک ال جی از راه رسید

لپ‌تاپ های فوق سبک جدید ال جی که مجهز به ویندوز 10 هستند از امروز برای اولین بار در آمریکا عرضه می شوند.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

به گزارش فارس به نقل از ورج، ال جی بیشتر به خاطر عرضه لوازم خانگی ، تلویزیون و گوشی های هوشمند شهرت دارد، اما Gram Ultra PC توسط این شرکت با هدف خودنمایی در بازار لپ تاپ عرضه شده است.

در این لپ تاپ ها به جای تمرکز بر استفاده از امکانات لمسی جدید ویندوز 10 یا دستیار صوتی آن بر ارتقای ویژگی های کلاسیک لپ تاپ ها مانند کاهش ابعاد و افزایش زیبایی ظاهر ونمایشگر تاکید شده است.

لپ تاپ 14 اینچی Gram که بزرگتر از رقبایش مانند MacBook Air سیزده اینچی و Lenovo Yoga 3 Pro نیست از دقت و وضوح تصویری 1080p IPS برخوردار بوده و وزن آن کمتر از یک کیلوگرم است. قیمت این لپ تاپ زیر هزار دلار است.

چنانچه بیان شد وزن Gram حتی از MacBook Air یازده اینچی اپل هم کمتر است. این شرکت برای افزایش توان رقابت مدل 13 اینچی این محصول با پردازنده Core i5 اینتل، 128 گیگابایت حافظه و 8 گیگابایت RAM به قیمت 899 دلار روانه بازار کرده است.

قیمت مدل 14 اینچی لپ تاپ یاد شده با پردازنده Core i5 plus ، 128 گیگابایت حافظه و برخی امکانات جانبی دیگر 999 دلار و با پردازنده Core i7 و 256 گیگابایت حافظه 1399 دلار خواهد بود. ظاهرا ال جی برای پایین نگهداشتن قیمت تمام شده لپ تاپ های مذکور از تازه ترین تراشه های اینتل موسوم به  Skylake در آنها استفاده نکرده است.

عمر باتری این لپ تاپ ها 7.5 ساعت است. بهره مندی از پرت HDMI و کارتخوان اس دی یکی دیگر از مزایای Gram است.

انتهای پیام/آ


باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 110
     درج شده در 1332 روز و 23 ساعت و 38 دقیقه قبل
    

 برای Write کردن CD یا DVD حتماً نیاز نیست از نرم افزار استفاده کنیم.

 Windows این امکان را در خودش دارد. انتهای CD را نیز باز نگه می دارد که در صورتی که ظرفیت CD پر نشده باشد بتوانید دوباره در ادامه CD فایل های خود را Write کنید. اما در این روش که توضیح داده خواهد شد شما قادر به تنظیم سرعت Write کردن نخواهید بود.
روش بسیار ساده است:

هر آنچه که لازم است در CD کپی شود در یک پوشه گردهم آورید.

CD خام را در CD-Writer خود قرار دهید.

اکنون محتویات پوشه ای که درست کردید را کپی کنید.

به My Computer رفته و بر روی آیکون CD-Writer دو بار کلیک کنید ، دقیقاً مانند زمانی که می خواهید مثلا درایو D را باز کنید.

حالا در همانجا آنچه را که Copy گرفته بودید Paste نمائید.

اکنون می بینید که فایل ها و پوشه های شما مانند کپی گرفتن معمولی در آنجا قرار می گیرند با این تفاوت که آیکون Shortcut دارند. به آن توجه نکنید.

در همانجا در آیتم های سمت چپ صفحه در بالاترین قسمت گزینه ای به نام Write these files to CD را ملاحظه می کنید با فشردن آن پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد برای CD یک نام انتخاب کنید ویندوز به طور پیش فرض از تاریخ گذاری به عنوان نام CD استفاده می کند که می توانید آن را تغییر دهید.

در ادامه منتظر باشید که Write شدن پایان یافته و CD به طور اتوماتیک بیرون آید.

شایان ذکر است که CD ها در این شکل به صورت Data ساخته می شوند که بسیار مناسب برای هرگونه فایل می باشد.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


 مشاهده اولین صفحه  مشاهده صفحه قبلی 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 9 10  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.