مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
آشپزی به سبک تبیان
عکس و عکاسی مقالات
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
امر به معروف و نهی از منکر
لینکستان وب سایت های مفید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
احادیث حضرت محمد
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
فعالان ثبت مطلب این ماه
فعالان ارسال دعوتنامه این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 33
     درج شده در 1030 روز و 56 دقیقه قبل
    
دلیل حذف 'همه چیز برای فروش' از فجر


مستانه مهاجر تدوینگر 'همه چیز برای فروش' ساخته امیر ثقفی درباره دلیل حذف این اثر از جشنواره فجر گفت: مسئولان می گویند فیلم تلخ است و چون جشنواره جشنی برای سینمای ایران است نمی توان فیلم های تلخ نشان داد.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
مستانه مهاجر تدوینگر 'همه چیز برای فروش' ساخته امیر ثقفی درباره دلیل حذف این اثر از جشنواره فجر گفت: مسئولان می گویند فیلم تلخ است و چون جشنواره جشنی برای سینمای ایران است نمی توان فیلم های تلخ نشان داد.

مستانه مهاجر تدوینگر سینمای ایران به خبرنگار مهر گفت: وقتی فیلم 'همه چیز برای فروش' را پس از آماده سازی همان روزهای اول به دفتر جشنواره ارائه کردیم، من چند تلفن داشتم که دوستان عنوان می کردند این فیلم کارگردانی و تدوین بسیار خوبی دارد.

وی افزود: این موضوع در حالی است که وقتی اسامی آثار مسابقه فجر اعلام شد، نام این فیلم در میان آنها نبود. وقتی علت را شخصا درباره این موضوع از مسئولان برگزاری جشنواره فجر می پرسم، آنها می گویند فیلم تلخ است و چون جشنواره فجر جشنی برای سینمای ایران است نمی توان چنین فیلم هایی را با این فضا و مضمون نمایش دهیم!

مهاجر ادامه داد: آیا تلخ بودن فضای یک فیلم باعث عدم حضور آن می شود؟ این پاسخ بیشتر یک شوخی است. مگر 'از کرخه تا راین' فیلم تلخی نبود که در همین جشنواره ۱۲ جایزه از آن خود کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: بهتر است مسئولان برگزاری جشنواره پاسخ روشنی درباره این فیلم به عوامل آن ارائه کنند. نمی شود به یک گروه که برای ساخت یک فیلم وقت گذاشته اند، چنین پاسخ هایی داد. در صورتی که چنین فیلم هایی در دنیا هم مخاطب خود را داند، نمی توان چنین تفکرهایی را از سینما حذف کرد.

مهاجر در ادامه افزود: به من می گویند که تو دو فیلم دیگر در جشنواره داری و دیگر نباید ناراحت حضور 'همه چیز برای فروش 'باشم. اما من تمام فیلم هایی را که برای آنها زحمت کشیده ام را دوست دارم و هرکدام از آنها برای من جایگاه خاصی دارند. سالها است در این سینما کار می کنم. هیچ وقت توقعی هم نداشته ام. جایزه هایی هم گرفته ام. هیچ شخصی از تقدیر و تشویق بدش نمی آید. اما این موضوع دلیل نمی شود که من ندانم علت حضور نداشتن این فیلم چیست؟

وی در پایان تاکید کرد: به کارگردان فیلم عنوان شده است که می تواند 'همه چیز برای فروش' را در بخش خارج از مسابقه نمایش دهد. معلوم است که کارگردان نمی پذیرد. به هر حال این فیلم جایگاه خود را پیدا می کند و دیده خواهد شد و مهجور نمی ماند اما با شنیدن چنین پاسخ هایی و نبود فیلم در این جشنواره خستگی به تن عوامل ماند.

مستانه مهاجر امسال با دو فیلم 'خاک و مرجان' و 'گهواره ای برای مادر' در جشنواره فجر حضور دارد.تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 43
     درج شده در 1030 روز و 58 دقیقه قبل
    
هنوز پاداش کارهایی را می گیرم که در گذشته انجام دادم


مجری محبوب دهه ۱۳۶۰ تلویزیون می گوید برخی مواقع امیدی برای ادامه راهش نداشته اما محبت مردم او را مصمم به ادامه کار کرده است.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
مجری محبوب دهه ۱۳۶۰ تلویزیون می گوید برخی مواقع امیدی برای ادامه راهش نداشته اما محبت مردم او را مصمم به ادامه کار کرده است.

بیش از سه دهه پیش مجریانی در تلویزیون معرفی شدند که اکنون سهمی از خاطرات بچه های دیروز را دارند.

گیتی خامنه که بسیاری از بچه های آن زمان با لبخند و اجرای او پای تلویزیون می نشستند، یکی از آن ها است، کسی که در ۱۵ سالگی کار اجرا را آغاز کرد. به گفته خودش آن زمان تمایلی به خواندن از روی متن نداشت و دوست داشت موضوعات روز را با بیانی کودکانه با بچه ها قسمت کند.

گیتی خامنه بعد از گذشت این همه سال هنوز به بچه ها فکر می کند و دغدغه بچه های نسلی را دارد که یادگار بچه های دیروز هستند. او با حضور در کافه خبر درباره نحوه ورودش به تلویزیون و چگونگی اجرای برنامه کودک در گذشته و حال صحبت کرد که در ادامه می خوانید.

شما در سال های سختی وارد تلویزیون شدید، در فضایی که خیلی حرفه ای نبود و تجربه بودن در مقام یک مجری که ارائه دهنده سبکی خاص باشد چندان معمول نبود. چطور این شرایط را پشت سر گذاشتید؟

ببینید، نمی توانم به شیوه اجرای خودمان عنوان سبکی جدید را بدهم. آن روز ها اگر خاطرتان باشد اجرا بسیار ساده بود و از بسیاری از شیوه های نوی امروز خبری نبود. من هم شخصاً داعیه پایه گذاری سبکی را ندارم، اما شاید بتوان درمورد مشخصه هایی صحبت کرد که امکان برقراری ارتباط با مخاطب را به ما داد.

یکی از مهم ترین شاخصه ها این بود که اجرای برنامه بچه ها به عهده کسانی گذاشته شد که خودشان هم سنّ و سالی نداشتند؛ از میان مردم عادی بدون داشتن هیچ گونه پیشینه هنری انتخاب شده بودند و نقش بازی نمی کردند. در واقع بلد نبودند بازی کنند پس خودشان بودند. بنابرین وقتی از شیوه خاصی از اجرا یاد می کنم به نوعی می خواهم به پاسخ سئوال شما برسم.

من تا پیش از آنکه خودم اجرای برنامه کودک را به عهده بگیرم، تقریبا هیچ کدام از برنامه های تلویزیون را از اول تا آخر دنبال نکرده بودم. بنابراین الگوی خاصی برای پیروی، الهام گرفتن یا برعکس نوآوری در آن حوزه نداشتم. با توجه به احترامی که برای مخاطبم قائل بودم و باور به اینکه نیازی نیست برای ارتباط با بچه ها بسیاری از المان ها را تلطیف یا شکرپیچ کرد، شیوه ارتباطی خاص خودم را انتخاب کردم. شاید بتوان از این شیوه تحت عنوان همان سبکی که شما راجع به آن سئوال کردید نام برد. در هر حال قاعدتاً حتی در زندگی عادی روزمره هم هر کس برای برقراری ارتباط با دیگران شیوه و سبک خاص خود را دارد.

به جهت سنّ و تجربیات کم دامنه تجربیات و آگاهی هایم هم از مخاطبین هم سنّ و سالم گسترده تر نبود. به خلاف سایر مجریان آن زمان معمولا از متن برای اجرا استفاده نمی کردم و سوژه های برنامه ها را از ارتباط با مردم عادی کوچه و بازار در تاکسی و اتوبوس و پارک و مدرسه می گرفتم. البته این استفاده نکردن از متن همیشه مایه دردسر و نارضایی دوستان دست اندرکاران می شد و مشکل ساز بود. در هر حال در مورد من این شیوه موفق بود، اما به جهت اینکه مجبور بودم به مطالب فکر کنم و آن ها را به خاطر بسپارم و بیان کنم، با توجه به لزوم هماهنگی زمان برای پخش برنامه ها کار ساده ای نداشتم. گاهی هم به جهت وجود اشکالات فنی و دشواری هایی، آماده نبودن برنامه و زیاد آمدن زمان مجبور می شدم به قدرت خلاقه ام مراجعه کنم و حرف هام را در قالب هایی با استفاده از بداهه پردازی عنوان کنم. همه دوستانی که با این حرفه آشنا یا به این موضوعات علاقه مند هستند در مورد نقاط مثبت و منفی این شیوه ها آگاهند.

به جرات می گویم آن زمان ها حتی تصور استفاده از آزادی و شیوه ها و امکاناتی که دوستان ما امروز از آن بهره می گیرند غیرممکن بود! این شرایط از یک طرف دشوار بود و از طرف دیگر یک حسن محسوب می شد، به هر حال آغازگر بودن دشواری ها و مزایای خودش را دارد. امتیاز بزرگ در زمانی که من اجرا را شروع کردم این بود که یک فصل جدید به لحاظ اجرا در تلویزیون آغاز شد.

اگر موفق می شدید در اجرا از تجربیات مفید استفاده کنید، توانمندی های خودتان را پرورش بدهید و با توجه به نیازمندی ها و مقتضیات زمان به شکل خلاقانه از آن بهره ببرید، قادر به برقراری ارتباط با مخاطبان می شدید. اگراین اتفاق نمی افتاد قاعدتا بین این دو فضا معلق می ماندید.

خوشبختانه من و الهه رضایی در سن کم اجرا در تلویزیون را شروع کردیم و شاید به همین خاطر از حمایت های بزرگتر ها و همکاران مجربمان بهره بردیم. من از حمایت ها، همراهی ها و مهر دوستان و همکارانم در زمانی که یک نوجوان و در آغاز مسیر کاری ام بودم، کوله ای پر از خاطرات خوش دارم و از از طریق سایت شما از همه آن هایی که از مهربانی و راهنمایشان بهره بردم، از عمق وجودم تشکر می کنم.

اجرا و حرف های شما در آن زمان تاثیرگذاری زیادی روی بچه ها داشت، چیزی که در حال حاضر خیلی نمی بینیم. آیا نوع اجرای شما و نوع انتخاب واژه هایتان دلیل این تاثیرگذاری بود یا تفاوت نسل ها دلیل این اتفاق است؟

گمان می کنم زیاد نیستند افرادی که نسبت به وجود تفاوت های قابل توجه میان نسل ما و نسل جدید تردید جدی داشته باشند. به نظر می رسد نسل ما به جهت حضور در فضایی که افراد در آن دگرگونی های بزرگی را تجربه می کردند، به نوع رسیدن به ایده آل ها خوشبین تر بودند و به هم اعتماد بیشتری داشتند. فضای ارتباطی بین ما مخاطبانمان هم از این خوش بینی و حس اعتماد بی بهره نبود، اما نسل امروز در فضایی از جهاتی متفاوت روزگار می گذراند. نوع روابط با گذشته متفاوت است و بنابرین تاثیرپذیری انسان ها از هم و رسانه دستخوش تغییر شده است.

از طرف دیگر با مشکل دیگری در حوزه برنامه سازی در رسانه ملی روبرو هستیم، به نظر می رسد در چند سال اخیر عنصر اصلی برنامه سازی در بعضی از کار ها تا حد زیادی کپی از کارهایی است که در گذشته یا در کشور های دیگر انجام شده است.

من فکر می کنم بسیاری ترجیح می دهند کارهایی را انجام دهند که ریسک کمتری داشته باشد. بسیاری از شیوه های شناخته شده گذشته استفاده می کنند. مشکل اصلی این است که بسیاری از این رسانه که مدیوم ارزانی هم نیست به عنوان وسیله آزمون و خطا استفاده می کنند. دشواری ما از جایی شروع می شود که بعضی از دوستان اهل هنر ما که اتفاقا گاهی صاحب ایده های بسیار ناب و قوه خلاقه در خور تحسین هستند، بیشتر از آنکه به توان و فکر و خلاقیت خود تکیه کنند، به پیروی و گرته برداری از کارهای دیگرانی می پردازند که شاید در بسیاری مورد هیچ برتری نسبت به آنان نداشته و ندارند، جز اعتماد به نفس بیشتر و البته حمایت دست اندرکاران که بعضی از این دوستان باور ندارند که از آن بهره ببرند!

در کپی برداری هم باید انرژی صرف کرد تا به بهترین شکل ممکن آن را ارائه بدهیم. همین انرژی می تواند برای پرورش ایده های نوی خود دوستان صرف شود. فکر می کنم اگر ما به خودمان اعتماد و اعتقاد داشته باشیم دست به کپی کاری نمی زنیم. در حال حاضر بعضی بر و بچه های تلویزیون برای برنامه سازی از کسانی تقلید می کنند که در یک بستر فرهنگی دیگر با نیازمندی های دیگر کاری انجام می دهند. بنا براین ممکن است به بسیاری از نیازمندی ها ی مردم خودمان پاسخ ندهد. اگر این خواستگاه فرهنگی با نیازهای خاص مردم ما مورد مطالعه قرار گیرد و با قوه خلاقه عجین شود، اصلا بعید نمی دانم که حاصلش با کارهای دیگران برابری کند یا حتی با وجود بعضی نقایص و ضعف ها از آن ها در بعضی زمینه ها قوی تر نباشد، چرا که حداقل از این امتیاز برخوردار بوده که در فضایی شکل گرفته که سازنده برنامه با آن و نیازمندی های تماشاگران آن آشناست.

آیا خود رسانه ملی می تواند این نگاه را ترویج دهد؟

به نظر من تلویزیون می تواند در این راستا حرکت کند. یکی از وظایف تلویزیون جدا از سرگرم کردن آموزش دادن است. می دانم ساخت یک برنامه در تلویزیون با توجه به همه محدودیت ها و کمبود ها چقدر سخت است و چقدر انتقاد کردن و اظهار نظر کردن ساده است، اما گاهی استفاده از نظرات می تواند بیشتر از آنچه ما تصور می کنیم راهگشا باشد.

به عنوان مثال حوزه مورد علاقه و بسیاری از همکاران من کودک و نوجوان است. تا زمانی که شما مخاطب برنامه هایتان را نشناسید، قاعدتا در برنامه سازی موفق نخواهید بود. من هنوز نظر مخاطب در برنامه سازی را در رسانه ملی کمرنگ می بینم. فکر می کنم اگر برای کودک برنامه می سازیم، هیچ کس بیشتر از خود او حق ندارد. ما سال هاست از دوران کودکی مان فاصله گرفته ایم.

راه ساده تر و موثر تر برنامه سازی برای بچه ها این است که با بچه ها در ارتباط باشید و ببینید آن ها چه می خواهند. بچه ها خیلی ساده به ما می گویند چه چیزی را دوست دارند. به نظر من قبل از اینکه برنامه ای روی آنتن برود و خرج زیادی روی دست سازمان بیفتد، باید از خود بچه ها پرسید چه برنامه ای می خواهند یا حداقل با استفاده از برنامه هایی که در حال پخش است این نظرسنجی را انجام دهیم که آیا این ساختار مطلوب بچه ها هست یا خیر؟ اگر شیوه تعامل با بچه ها را یاد بگیریم و بتوانیم اعتمادشان را جلب کنیم و از نظراتشان بهره ببریم اتفاق مطلوبی در برنامه سازی می افتد.

در حال حاضر اجرای برنامه های کودک دست یکسری خاله ها و عمو ها افتاده است که عملا از اصول مشابهی در اجرا استفاده می کنند. به نظر شما آیا تمام ظرفیت سازمان برای ساخت برنامه های مختص کودکان و نوجوانان همین قدر است؟

اجازه بدهید در ارتباط با برنامه خاصی صحبت نکنم، چون خودم را در جایگاهی نمی بینم که بدون پیگیری مستمر بعضی برنامه ها درباره این برنامه ها اظهار نظر کنم. اینجا یادآوری می کنم که وقتی ما از برقراری ارتباط با مخاطب صحبت می کنیم از یک گروه سازنده برنامه متشکّل از افراد متفاوت با وظایف و تخصص های متفاوت صحبت می کنیم که مجری عملا یکی از عناصر تشکیل دهنده آن است.

به یقین برنامه های زیادی از ایدهای جذاب و تلاش پیگیر و شبانه روزی همکاران بهره برده اند که در خور تقدیر است. اما در پاسخ به این پرسش که آیا ساخت اینگونه برنامه ها تمام آنچه بوده که آرزو و توان ساخت آن را داشته ایم، پاسخ من منفی است. مخاطبان فهیم هستند، دنیای امروز آن ها پر از تصویر و صدا است. دنیای بچه های فعلی از ما بزرگتر ها گسترده تر است.

کودک به دنبال خواسته هایش می گردد و ممکن است آن را در طریق کانال های دیگرغیر از شبکه های خودمان جستجو کند. در کنارخواسته اش ممکن است چیزهایی دیگری هم به او داده شود که شاید شما آن ها را طلب نمی کردید. کارهایی که تا به امروز در تلویزیون انجام شده است قابل تقدیر است، اما کماکان فکر می کنم این نیاز روزانه و فزاینده به ما هشدار می دهد سریع تر و حساب شده تر حرکت کنیم تا از کودکانمان که با شتاب با پدیده های جدید آشنا می شوند عقب نمانیم.

برنامه «امپراطور کوچک» از جمله برنامه هایی بود که شما امید بسیاری به موفقیتش داشتید که به دلیل تصمیم نامناسب دست اندرکاران تلویزیون نتوانست حق مطلب را ادا کند. فکر می کنید بستر بروز خلاقیت ها در سازمان صدا و سیما فراهم است؟

برای آن دسته از دوستانی که کار را ندیده اند و تعدادشان به یقین به دلیل زمان پخش برنامه بیشتر از کسانی است که آن را دنبال کرده اند بگویم «امپراطور کوچک» برنامه ای ترکیبی درباره کودکان و حاصل دو سال تلاش برای گردآوری کتاب و مطالب جدید در حوزه مسائل کودک و نوجوان بود. از اطلاعات به روز و دقیق از منابع اصلی انتخاب و جمع آوری شد و سطر به سطر آن زیر نظر کار شناس طراحی شد. پخش این برنامه بعد از چهار قسمت متوقف شد.

به من گفتند این برنامه باید صبح زود پخش شود که من مخالفت کردم، چرا که این برنامه را پدر ها و مادر ها باید کنار هم می دیدند. ترجیح دادم این کار روی آنتن نرود تا اینکه عقیم شود و تاثیراتش از بین برود. در نهایت حاصل این همه زحمت در حال حاضر گوشه خانه خاک می خورد؛ کاری که یقین دارم اگر انجام می شد بسیاری از اشتباهات رایج و مصطلح تربیتی زوج های جوان و پدر و مادر ها تصحیح می شد. اعتقادداشتم اگر به «امپراطور کوچک» بها می دادند، برنامه ای بود که می توانست سال های سال ادامه پیدا کند و تاثیرات خوبی داشته باشد. کما اینکه علیرغم زمان محدود و ساعت پخش کار در همان مدت کوتاه بخشی از مخاطبین پیگیر خود راا پیدا کرد که برنامه را با دقت دنبال می کردند.

این انگیزه شما را برای ادامه کار کم نمی کند؟

بسیاری مواقع شده که نا امید شده ام، اما وقتی با مردم و محبت بی شائبه و سرشار و نیازهای آنان روبرو می شوم، می بینم نمی توانم بنشینم و کاری نکنم. به خاطر کارهایی که در گذشته انجام داده ام، هنوز پاداش می گیرم. این پاداش ها به هیچ وجه شامل امتیازات مادی یا اجتماعی نیست. تنها پاداشی که من می گیرم پاداش عاطفی و احساسی است که با هیچ پاداش مادی قابل قیاس نیست. این پاداش ها من را سر پا نگه می دارد. زندگی من به نوعی با زندگی مردم ایران عجین شده است. من مثل مادری هستم که بچه هایش بزرگ شده اند و حالا نسبت به نوه هایش احساس مسئولیت می کند. نسبت به نسل حاضر احساس مسئولیت می کنم. ممکن است گفت و گو با نسل حاضر را به انداره نسل خودم نداشته باشم ولی می توانم تلاش کنم. زمانی که سکون آغاز شود زمان مرگ من است. اگر روز خودم را نو نکنم یا با مردم در ارتباط نباشم عملا دیگر زندگی من مفهومی نخواهد داشت.

کناره گرفتن شما از تلویزیون برای یک مدت و رفتن شما از ایران هم بخاطر همین نگاه بود؟

رفتن من از ایران بر اساس ایجاد احساس تغییراتی در زند گیم صورت گرفت. من این تغییرات را علیرغم بعضی دشواری های یکی از بزرگ ترین موهبت های زند گیم به شمار می آورم. هدیه ای الهی که روح، درک، توانمندی و آگاهی من را بست و ارتقا ٔ داد. در این مدت با آدم های مختلف آشنا شدم، اما بیشترین چیزی که یاد گرفتم از دشواری های زندگی بود. از ارتباط گرفتن با آدم های متفاوت چیز های زیادی یاد گرفنم و فهمدیم چقدر آدم باید نادان باشد که از هر آدمی به عنوان یک معجزه یاد نکند.

یادم می آید وقتی نوجوان بودم یکی از شخصیت هایی که فوق العاده به ایشان ارادت داشتم و تحت تاثیر سلوک و مشی و شیوه زندگیشان بودم، امام محمد غزالی بود. همیشه به زندگی او فکر می کردم. او رئیس نظامیه بغداد بود و یک مدت پست بزرگی داشت. هر کس قصد استناد کردن به یک مکتب علمی را داشت به امام محمد غزالی رجوع می کرد. او بعد از یک مدت با خودش دچار چالش شد و این سئوال به ذهنش رسید که آیا آگاهی اش به نسبتی هست که بتواند پیشوای فکری و معنوی مردم باشد و به مردم کمک کند؟ و در کمال حیرت و دشواری دریافت جوابش به این سئوال منفی است و این آگاهی دردناک و تکان دهنده نقطه آغاز یک سفر بزرگ بود. سفر یک انسان برای یافتن بزرگ ترین گمشده اش، خودش!

آن زمان ها از خودم می پرسیدم چگونه می شود یک انسان به جایی برسد که از خودش، علاقه مندی هایش، گذشته آشنای اش ببرد تا به دنبال پاسخ یک سئوال برود؟ سال ها بعد در نقطه ای بسیار دور از میهنم در وضعیتی غریب و ناآشنا این سئوال کهنه باز برایم تکرار شد، اما این بار وجودم سرشار از سئوالات بی جوابی بودند که دیگر هیچ کدامشان حیرت زده ام نمی کرد.

خانم خامنه شما و خانم رضایی همزمان اجرا در تلویزیون را شروع کردید؟

بله ما سال ۱۳۵۸ با هم کار اجرا را شروع کردم. فقط ماه های شروع کارمان متفاوت بود. من دی ماه کارم را شروع کردم. من روزهای فرد برنامه اجرا می کردم و خانم رضایی روزهای زوج.

دوستان دیروز و همیشه، می دانم چیزی که این همه من و شما را دلتنگ گذشته ها می کند مشخصه های خوب آن دوران است. ما برای یک رنگی ها، مهربانی ها، صداقت ها، رهایی ها و.... آن دوران دلمان تنگ می شود. یک بخشی از این گذشته ها متعلق به همه ما است که اگر آن ها را از یاد ببریم آدم های قدرنا شناسی هستیم و اگر زمان حال را هم از دست بدهیم باز هم قدر نا شناسی کرده ایم. فکر می کنید می شود علیرغم همه تغییراتی که در وجود تک تک ما و دنیای اطرافمان به وجود آمده باز با هم تصمیم بگیریم و حداقل بخشی از این خوبی ها را زندگی کنیم؟ یا این فقط یک شعر دهان پر کن و یک آرزوی زیبای محال است؟ ببخشید که باز هم به سبک مجری های سابق بنای نصیحت کردن گذاشتم. چه کنم دیروزیم و دوست بچه های دیروز!

بهناز شیربانیتبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
مصاحبه : خبر آنلاین (www.khabaronline.ir)

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 74
     درج شده در 1030 روز و 11 ساعت و 15 دقیقه قبل
    
دعا کنید هرچه زودتر مشکلات حل شود تا «عموهای فیتیله یی» به آنتن برگردند


تهیه کننده ی برنامه ی «فیتیله» پس از موفقیت عموهای فیتیله یی در دومین جشنواره تلویزیونی جام جم در بخش برنامه های کودک، گفت: خوشحالیم از اتفاقی که افتاد؛ امیدواریم مردم همچنان ما را دوست داشته باشند و برایمان دعا کنند.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
تهیه کننده ی برنامه ی «فیتیله» پس از موفقیت عموهای فیتیله یی در دومین جشنواره تلویزیونی جام جم در بخش برنامه های کودک، گفت: خوشحالیم از اتفاقی که افتاد؛ امیدواریم مردم همچنان ما را دوست داشته باشند و برایمان دعا کنند.

علیرضا آقایی خاطرنشان کرد: خوشحالم از اینکه «عموهای فیتیله یی» در بخش بازیگری برنامه های کودک برتر شناخته شدند و امیدواریم امروز که این رتبه را کسب کردیم، در آینده شاهد بهترین ها باشیم و همچنان با مردم همراه باشیم.

وی با ابراز خرسندی افزود: «عموهای فیتله یی» حدود ۲۵ سال است که برای بچه ها و حتی بزرگسالان کار می کنند و بسیاری از کودکان که با عموهای فیتیله یی بزرگ شدند، حال پدر و مادر شده اند، اما «عموهای فیتیله یی» همچنان با خود آن ها و بچه هایشان همراه هستند؛ بنابراین امیدوارم موفقیت آن ها روزافزون باشد، چرا که لایق بهترین ها هستند.

تهیه کننده «فیتیله» در پایان درباره ی حضور عموهای فیتیله یی روی آنتن زنده شبکه دو، به ایسنا اعلام کرد: «عموهای فیتیله یی» تمام تلاششان را می کنند که در بهترین شکل ممکن به آنتن برگردند تا مخاطبانشان را خوشحال کنند. از مخاطبان می خواهم برایشان دعا کنند تا مشکلات حل شوند و هر چه زودتر به تلویزیون بیایند.تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 47
     درج شده در 1030 روز و 11 ساعت و 16 دقیقه قبل
    
بهرام شاه‌محمدلو:
ارتباط کودکان با برنامه هایشان کم شده


بهرام شاه محمدلو، همان آقای حکایتی «زیر گنبد کبود» است؛ شاه محمدلو متولد ۲۵ آذر ۱۳۲۹، تحصیل کرده ی رشته ی هنرهای نمایشی است.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
بهرام شاه محمدلو، همان آقای حکایتی «زیر گنبد کبود» است؛ شاه محمدلو متولد ۲۵ آذر ۱۳۲۹، تحصیل کرده ی رشته ی هنرهای نمایشی است. ما نه تنها او را در نقش قصه گوی دوست داشتنی دیده ایم، بلکه صدایش را از طریق یکی از عروسک های محبوب ایران، یعنی «مخمل» شنیده ایم.

این کارگردان، تهیه کننده و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشور می گوید: امروزه کودکان و نوجوانان و خردسالان ارتباط خیلی کمی با برنامه های تلویزیونی برقرار می کنند؛ کیفیت برتر و قابل باورتر در کارهای تولیدی برای گروه های سنی کودکان و نوجوانان، نیاز امروز برنامه های کودک و نوجوان است.

بهرام شاه محمدلو افزود: کارهای کودک و نوجوان باید دارای کیفیت برتر، بهتر و قابل باورتر باشند تا کودکان و نوجوانان بتوانند با برنامه های تلویزیونی ارتباط بیشتری برقرار کنند.

«آقای حکایتی» قصه های ما در پاسخ به این پرسش که چه زمان دوباره به تلویزیون برمی گردد، افزود: برای سال آینده چند مورد برنامه ویژه کودک و نوجوان در دست تهیه خواهیم داشت که هنوز قطعی نشده است؛ امیدوارم در سال آینده کار ساخت آنها آغاز شود؛ ان شاءالله وقتی آماده شد خبر آن را اعلام می کنم.

او اضافه کرد: مقوله ی عدم آموزش همیشه در کارهای کودکان و نوجوانان دیده شده و وجود دارد. عمده مشکلی که در کارهای کودکان و نوجوانان دیده می شود، عدم آموزش اغلب و یا بخش عمده ی کسانی است که در این زمینه کار می کنند.

شاه محمدلو تصریح کرد: کار برای کودک و نوجوان به مراتب سخت تر و حساس تر از کار برای گروه های سنی بزرگسال است؛ کسانی که برای گروه های سنی کودک و نوجوان کار می کنند باید آموزش دیده تر، مجهزتر، آگاه تر و آشناتر با خصوصیات و روحیات گروه های سنی خردسال، کودک و نوجوان باشند.

وی ادامه داد: کسانی که در هر زمینه ای برای گروه های سنی کودک و نوجوان کار می کنند، از معلمان گرفته تا سایر هنر ها مثل تئاتر، نقاشی و ... واقعأ باید آگاهانه و با حساسیت برای کودکان و نوجوانان کار کنند، باید آموزش ببینند و در پی آموزش کارهای اساسی انجام دهند؛ صرف اینکه چون کودک سن کمی دارد پس سطح کارها نیز پایین باشد و یا در حد سرسری تولید شود، هیچ گونه رشدی را ایجاد نمی کند.تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 33
     درج شده در 1030 روز و 11 ساعت و 17 دقیقه قبل
    
«زمانه» واقعیتی است که به زندگی حال حاضر ما نزدیک است


فریبا متخصص، بازیگر نقش «سرور» در سریال «زمانه» شبکه سه، کاراکترش را اینگونه توصیف کرد: در عین علاقه ای که به نقشم دارم، اما باید بگویم خیلی از من دور است و این بار با نقش متفاوت تری وارد قاب تلویزیون شدم.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
فریبا متخصص، بازیگر نقش «سرور» در سریال «زمانه» شبکه سه، کاراکترش را اینگونه توصیف کرد: در عین علاقه ای که به نقشم دارم، اما باید بگویم خیلی از من دور است و این بار با نقش متفاوت تری وارد قاب تلویزیون شدم.

این بازیگر گفت: نقش سرور که ایفای آن بر عهده من است، نسبت به سایر کارهایم متفاوت است؛ چرا که همیشه نقش هایی که ایفای آن ها را در فیلم و سریال های تلویزیون بر عهده می گرفتم به شخصیت خودم نزدیک تر بود ولی در «زمانه» کاراکترم خیلی از خود واقعی ام دور است و باید بگویم خودم اصلا این طور نیستم و چنین افرادی را نه تنها قبول ندارم بلکه از دستشان حرص هم می خورم اما در عین حال کاراکترم را دوست دارم.

وی افزود: ابتدای کار که قرار بود سریال «زمانه» را شروع کنیم، حتی چندین بار به آقای فتحی گفتم که احساس می کنم نمی توانم نقش «سرور» را خوب بازی کنم، چرا که از من خیلی دور است و کارگردان در جواب به من گفت اصلا این طور نیست و شما باید همین نقش را ایفا کنید. حالا هم امیدوارم که تفاوت در نقشم در میان بینندگان هم حس شود و خوششان بیاید.

همچنین او با توضیح بیشتر کاراکترش در سریال «زمانه» توضیح داد: خیلی از افراد زمانی که مرا می بینند می گویند از کاراکترم در این مجموعه حرص می خورند و نظرشان این است که هیچ مادری اینگونه مثل سرور برخورد نمی کند و من هم در جواب به آن ها گفتم همه مادران فرزندان خود را دوست دارند اما شیوه برخوردشان با یکدیگر تفاوت می کند، بنابراین سرور هم مثل بقیه مادران دوست ندارد لطمه ای به خانواده اش بخورد و علیرغم رفتارش مادر بدی نیست.

متخصص با اشاره به ایفای نقش سایر بازیگران سریال «زمانه» خاطرنشان کرد: همه بازیگران در ایفای نقش هایشان خوب عمل کردند، به دلیل اینکه آقای فتحی اصلا اجازه نمی داد که کسی بد باشد. ایشان آن قدر دیالوگ ها را تکرار می کرد و توضیح می داد تا در نهایت به آنچه که می خواست می رسید و قصد داشت یک کار تمیزی برای تلویزیون دربیاورد. شاید در «زمانه» بازیگری در نقشش ندرخشد، اما شما بازیگری را هم نمی بینید که بد ایفای نقش کند؛ چرا که آقای فتحی سکانس به سکانس دیالوگ ها را تکرار می کرد و گاهی حتی یک دیالوگ را ۱۵ بار تکرار می کرد تا کار در بیاید.

بازیگر نقش سرور در سریال «زمانه» در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه بسیاری از بینندگان معتقدند محتوای «زمانه» بدآموزی دارد نظر شما چیست؟ گفت: اگر ما در قاب تلویزیون فقط خوبی ها را نشان بدهیم، دیگر چه قیاسی میان دخترانی که در دو خانواده بزرگ شده اند، وجود دارد؟ ممکن است خیلی ها از این موضوع ناراحت شوند که چرا وکیل دست به جعل و دروغ و فریب زده است؟ اما من می خواهم بگویم این اقدام در هر شغلی می تواند اتفاق می افتد. در این زمینه معتقدم که مطمئنا در زندگی تمامی ما فراز و نشیب هایی وجود دارد که هر یک از ما به خاطر رسیدن به جایگاه مان مجبور به یکسری رفتارهایی می شویم که شاید ناخوشایند باشند. به نظرم محتوای «زمانه» واقعیتی است که به زندگی حال حاضر ما نزدیک است و گاهی مجبور می شویم برای اینکه اموراتمان بگذرد، از هر دستاوردی استفاده کنیم تا به هدفمان برسیم.

وی خطاب به بینندگان سریال «زمانه» خاطرنشان کرد: بینندگان باید کمی صبر کنند تا آخر داستان این سریال را ببینند و سپس قضاوت کنند. درست است که «زمانه» در بخش هایی بدآموزی دارد اما باید به این قضیه نگاه کرد که عاقبت چنین کارهایی چه می شود. حتی گاهی می توان به کاراکتر ارغوان در زمانه حق داد که به خاطر شرایط زندگی اش دست به چنین رفتارهایی می زند اما در نهایت باید به پایان داستان توجه کرد.

متخصص با تاکید بر اینکه در سریال «زمانه» هیچ کاراکتری خوب مطلق و بالعکس بد مطلق نیست، بیان کرد: در این مجموعه همه شخصیت ها در جایگاه خودشان مرتکب اشتباه می شوند که به نظرم کارهای تمامی آن ها واقعیت های زندگی خودمان است بنابراین در این مجموعه هیچ کس خوب مطلق و بد مطلق نیست.

این بازیگر تلویزیون در ادامه درباره کامل بودن فیلمنامه سریال «زمانه» اینگونه توضیح داد: زمانی که من به عنوان بازیگر نقش سرور وارد کار شدم تمام فیلمنامه کامل بود و فقط پنج قسمت پایانی آماده نبود، اما فیلمنامه ای نبود که شما هر شب در تلویزیون می بینید چرا که آقای فتحی سکانس به سکانس فیلمنامه را تغییر می داد و دیالوگ ها را عوض می کرد و به دلیل اینکه خودشان دست به قلم هستند زحمت تمام سناریو را خودش کشید.

*** بد نیست «تماشا» جایی هم برای تله تئاتر داشته باشد

متخصص در پایان گفت وگوی خود با ایسنا پیشنهادش به شبکه تماشا را اینگونه عنوان کرد: بد نیست اگر تماشا جایی هم برای تله تئاتر و همچنین نقد نمایشنامه های خوب و فیلم های برتر داشته باشد. هم اکنون که این شبکه سریال های قدیمی تلویزیون را بازپخش می کند، باید بگویم که بهتر است بازپخش سریال ها به روز باشد چرا که ما به روز زندگی می کنیم؛ به عنوان مثال ممکن است اگر شما کار پنج سال پیش من را تماشا کنید، نظرتان تغییر کند چرا که هر کاری در شرایط خاص خودش تهیه می شود.تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
گزارش : خبرگزارى ايسنا (www.isna.ir)

 


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 34
     درج شده در 1030 روز و 11 ساعت و 19 دقیقه قبل
    
آغاز ماجراهای خانه «تهران،پلاك یك» در شبكه تهران


پخش سریال «تهران، پلاك یك» ساخته مهدی مظلومی از امروز از شبكه تهران آغاز می شود. این سریال روزهای زوج ساعت ۱۹ به نمایش درمی آید و روزهای فرد ساعت ۲۳ تكرار آن پخش می شود.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
پخش سریال «تهران، پلاك یك» ساخته مهدی مظلومی از امروز از شبكه تهران آغاز می شود. این سریال روزهای زوج ساعت ۱۹ به نمایش درمی آید و روزهای فرد ساعت ۲۳ تكرار آن پخش می شود.

مسعود ردایی، مجری طرح سریال تهران، پلاك یك به جام جم گفت: تصویربرداری این سریال به تهیه كنندگی فرهاد فرج نظام در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای به پایان رسیده و در حال حاضر در مرحله تدوین و صداگذاری است. تیتراژ این سریال را بهنام علیشاهی بر اساس ترانه ای از عبدالجبار كاكایی خوانده است. محمد محمدعلی نیز موسیقی متن سریال را ساخته است.

وی افزود: علیرضا خمسه، اشكان خطیبی، داریوش مؤدبیان، لیلا بوشهری، مهتاج نجومی، ارژنگ امیرفضلی، امیر غفارمنش، ناهید مسلمی، شهرزاد عبدالمجید، مرضیه صدرایی، حامد وكیلی، ندا فرهنگ ، بهنوش صادقی، مجید یاسر، مهسا سرمدی و سالار دریا از بازیگران اصلی این سریال هستند.

ردایی با ذكر این نكته كه به غیر از بازیگران اصلی سریال اسماعیل سلطانیان، علیرضا ابراهیمی، محسن پیرایی و سیروس میمنت از قسمت ۲۰ به سریال تهران، پلاك یك اضافه می شوند، گفت: سلطانیان در این سریال، نقش آقای فرهمند را بازی می كند كه شخصیت بسیار مثبتی دارد.

لیلا بوشهری در نقش دختر اوست كه زن مقتدر و محكمی است كه مدیریت ساختمان را هم به عهده دارد. علیرضا ابراهیمی نیز شخصیتی پر سر و صدا و شلوغی است كه شغل آزاد دارد و آرامش ساختمان را به هم می ریزد. محسن پیریایی نیز در نقش یك لمپن وارد ساختمان می شود و ماجراهای عجیب و دردسرسازی را رقم می زند. سیروس میمنت با بازی در نقش آقای پیدا، نویسنده خوددار و گوشه گیر ساختمان دلنواز، فضای مرموزی را برای ساكنان این ساختمان به وجود می آورد.

ردایی اضافه كرد: تهران، پلاك یك فضای مفرحی دارد و در حین داستان پردازی نكات ظریف آپارتمان نشینی را نیز به مخاطبان گوشزد می كند.

وی افزود: از آنجا كه یك سری رفتار های غلط آپارتمان نشینی را به سخره گرفته ایم، ناخودآگاه موقعیت های طنزی در سریال به وجود آمده است.

مجری طرح تهران، پلاك یك با بیان این كه ما در این سریال به مسائل درون خانوادگی كاری نداریم بلكه به روابط بین همسایه ها می پردازیم، گفت: آلودگی صوتی، سوءاستفاده از همسایه ها و رعایت نكردن حریم خصوصی از جمله این موارد است. وی ادامه داد: هرچند ۸۰ درصد قصه سریال در داخل آپارتمان می گذرد اما سعی كردیم در لوكیشن های داخلی نیز تنوع بصری ایجاد كنیم. موتورخانه، انباری، پاركینگ، حیاط و راه پله برخی از لوكیشن های سریال هستند.

از عوامل تولید سریال تهران، پلاك یك می توان به سرپرست نویسندگان: رضا مقصودی، مدیر تولید: ابوالفضل نصیر، مدیر تصویربرداری: فریبرز سیگارودی، تصویربرداران: میثم مظلومی، مجید شاهوردی، طراح گریم: علیرضا جوادپور، منشی صحنه: مهسا سرمدی، تدوین و صداگذاری: حسن جمالی، برنامه ریز و دستیار اول كارگردان: عقیل تقی زاده و مدیر تداركات: مهدی رجبی اشاره كرد.تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
جام جم آنلاین (www.jamejamonline.ir)


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان

پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 53
     درج شده در 1030 روز و 11 ساعت و 58 دقیقه قبل
    
روناک یونسی، پری دریایی سینمای ایران!


«ماهی کویر» ساخته «قربان کریمی» اولین تجربه حضور یک بازیگر زن در نقشی است که تمام پلان هایش زیر آب فیلمبرداری شده! برای همین با خودمان فکر کردیم حتما «روناک یونسی» تجربه زیادی در زمینه شنا، بازی «زو» و گرفتن نفس زیر آب دارد که «پری دریایی» شده است!

مدتی پیش برای کار دیگری با «روناک یونسی» تماس گرفتیم و داشتیم حرف می زدیم که حرفمان به کار کشید و او درباره تجربه نقش عجیبی به نام «پری دریایی» حرف زد! همین کافی بود تا بهانه یک گفت و گوی متفاوت دستمان بیاید و از ستاره سریال پرطرفدار «دلنوازان» بخواهیم بیشتر از این نقش بگوید.

«ماهی کویر» ساخته «قربان کریمی» اولین تجربه حضور یک بازیگر زن در نقشی است که تمام پلان هایش زیر آب فیلمبرداری شده! برای همین با خودمان فکر کردیم حتما «روناک یونسی» تجربه زیادی در زمینه شنا، بازی «زو» و گرفتن نفس زیر آب دارد که «پری دریایی» شده است!

در این روزهایی که همه جا صحبت از جشنواره و فیلم های حاضر در آن است شاید یادآوری این نکته بی علت نباشد که این فیلم در سی و یکمین جشنواره بین المللی فجر حضور ندارد.

بچه که بودی تو مسابقه «زو» اول می شدی؟!

(خنده) بله! الان که فکر می کنم می بینم بچه که بودیم چقدر بازی می کردیم، «زو» هم یکی از آنها بود.

پس احتمالا مسابقه نفس گرفتن زیر آب هم می گذاشتید!

آره.

همیشه اول می شدی؟

یادم نیست ولی این کار را انجام می دادم! ولی خوب یادم است همیشه جرزنی می کردم!

تخصص خاصی در شنا کردن داری؟

نه، اتفاقا شنا یاد گرفتن من داستان ویژه ای دارد. همیشه از آب می ترسیدم، برای همین هیچ وقت در آب نمی رفتم! هر چقدر هم برایم کلاس های آموزشی گذاشتند و مربی گرفتند نتوانستم شنا یاد بگیرم، چون هیچ وقت احساس امنیت کافی را نداشتم. تا اینکه مادرم خودش تصمیم گرفت شنا کردن را یادم بدهد و چون از بچگی به مادرم اعتماد کامل داشتم، قبول کردم. در واقع مادرم شنا کردن را به من یاد داد.

با این حساب از بچگی پولدار بودید و در خانه تان استخر داشتید.

مگر استخر رفتن و شنا کردن ربطی به پولدار بودن دارد؟! استخر چیزی است که همه می توانند بروند. (خنده) پولدار نبودیم، ولی اینقدر پول داشتیم که بتوانیم استخر برویم! (خنده)

تمام داستان فیلم «ماهی کویر» زیر آب می گذرد یا نه قسمت هایی از آن زیر آب فیلمبرداری شده؟

نه، اصل داستان این فیلم در کویر می گذرد. «ماهی کویر» داستان کودکی را روایت می کند که پدرش چاه کن است و در کویر زندگی می کنند اما براساس یکسری داستان ها و اتفاقاتی که می افتد سر از جایی درمی آورند که دریاست و آن کودک به دنبال چیزی وارد دریا می شود و در زیر آب با یک پری دریایی آشنا و دوست می شود و هر بار که به دریا می رود آن را می بیند. الان نمی توانم خیلی داستان فیلم را لو بدهم.

پس این فیلم در ژانر کودک ساخته شده است؟

بله.

«من اولین پری دریایی سینمای ایران هستم»

قبلا هم تجربه ژانر کودک را داشته ای؟

نه، «ماهی کویر» اولین تجربه ام در این ژانر است. این ژانر خیلی خوب است؛ زلالی، شفافی و بدون حاشیه بودن این ژانر بسیار دلپذیر است. در این دسته فیلم ها به واسطه همکاری با کودکان روحیه کودکی می توانی پیدا کنی که خیلی دوست داشتنی است و چیزی است که شاید خیلی وقت است در کارهایمان گمش کرده ایم.

خودت هم زمان بچگی برای دیدن فیلم های کودک به سینما می رفتی؟

بله، یادم است با خانواده ام «دزد عروسک ها» را در سینما دیدیم.

الان که دیگر کارتون نمی بینی؟

چرا من عاشق کارتونم. بین شخصیت های کارتونی ایرانی پسرخاله را از همه بیشتر دوست دارم. قبلا هم کارتونی به اسم «هیولاها» را دیده بودم که اسم یکی از شخصیت هایش «مستر بازافسکی» بود و آن را خیلی دوست داشتم؛ آنقدر که مدت ها دنبال این بودم که عروسکش را بخرم!

چی شد که از سریال های هر شب تلویزیون تصمیم گرفتی در ژانر کودک و پری دریایی بازی کنی؟

به هر حال پیشنهاد کاری است دیگر. بعد از آن سریال های هر شبی، یک فیلم سینمایی در ژانر اکشن را تجربه و بعدش هم یک سینمایی تاریخی کار کردم و امسال هم که یکدفعه پیشنهاد بازی در نقش «پری دریایی» به دستم رسید. در کل این کار را خیلی دوست دارم و فکر می کنم من اولین زن سینمای ایران باشم که «پری دریایی» را بازی کرده است.

کارتون پری دریایی را هم خیلی دوست داشتی؟

نه اتفاقا!

پس چی شد علاقمند شدی نقش «پری دریایی» را بازی کنی؟

البته بچه که بودم بیشتر سیندرلا را دوست داشتم ولی الان پری دریایی را دوست دارم، برای همین شرایطی که پیش آمد که گفتم بگذار خودم پری دریایی شوم، چرا فقط پری دریایی را دوست داشته باشم؟!

پس احتمالا سر این نقش بین خانم های بازیگر دعوا بوده که کدامشان بتوانند لقب پری دریایی سینما را بگیرند.

فکر نمی کنم، چوناول و آخر این نقش برای خودم بود! (خنده) والله زمانی که پیشنهاد این نقش به من شد، اولش نمی دانستم قرار است چه کار کنیم ولی وقتی نشستیم صحبت کردیم دیدم نه انگار جدی است و واقعا می خواهند این کار را انجام دهند و جدی جدی باید پری دریایی شوم! با این علم که می دانستم ریسک است قبول کردم.

تجربه بازی زیر آب چه شکلی بود؟

خیلی کار سختی است. فکر می کنم قبلا فیلم هایی بوده است که پلان هایی از آن را زیر آب گرفته اند ولی تا امروز ندیدم بازیگری را که تمام پلان هایش را زیر آب گرفته باشند؛ مخصوصا که خانم بوده باشد! بزرگترین سختی این نقش برای من گریم سنگین و پیچیده آن بود. اول از همه در طراحی لباس این نقش باید حواسمان را به حجاب کامل آن جمع می کردیم. از طرف دیگر در سینمای ما به دلیل عقاید مذهبی که وجود دارد خیلی شرایط انجام کارهای عجیب و غریب برای خانم های بازیگر مهیا نیست و یکسری محدودیت ها وجود دارد. بنابراین مجبور بودیم با گریم و لباس همه آن محدودیت ها را پوشش دهیم.

نتیجه تمام ماکت ها و تجربه هایی که عوامل «ماهی کویر» انجام دادند، گریمی شد که از روز اول تا روزی که فیلمبرداری کار به پایان رسید، ۳ روز کامل گریم داشتم؛ روز اول ۱۵ ساعت و روزهای دوم و سوم ۱۲ ساعت برای موها و صورتم زیر گریم می نشستم! یادم است روز آخر ۱۰ صبح گریم صورتم را شروع کردیم و ۱۲ شب توانستیمی جلوی دوربین برویم. به هر حال نمی توانستیم برای پری دریایی روسری استفاده کنیم، مجبور بودیم به یک شکل دیگر این قضیه را پوشش دهیم تا برای مخاطب قابل باور شود. برای همین گریم موهایم خیلی طول کشید و از آن طرف باید از ابزار گریمی استفاده می کردیم که ضد آب باشند و دوام بیاورند. از آن طرف لباس این نقش هم خیلی لباس سنگینی بود که در کنار زیبایی نمی توانستی آن را خارج از آب بپوشی، چون پارچه زیادی در آن به کار رفته بود و وزن سنگینی داشت.

این نقش را در تابستان بازی کردی؟

نه! یک ماه پیش سکانس هایم را گرفتند.

در این سرما زیر آب بازی کردی؟!

تمام فیلم های پشت صحنه این کار هست که به قدری از شدت سرما بدن و دندان هایم می لرزید که نمی توانستم فکرم را کنترل کنم! بالاخره پاییز فصل سردی است و حتی گرمترین مناطق ایران هم شب هایش خنک است. آنقدر گریم، لباس و شرایط این کار سخت بود که اولش از پذیرش این نقش پشیمان شدم ولی وقتی جلوی دوربین رفتم همه آن سختی ها یادم رفت.

حالا هر شب از رستوران خودت شام سفارش می دهی یا در خانه غذا درست می کنی؟!

(خنده) نه چون رژیم خاصی برای سلامت غذایم دارم نمی شود هر شب از رستوران خودم غذا بگیرم!

حال رستورانت چطور است؟ خودت چه وقت هایی آنجا می روی؟

آن رستوران کاری مشارکتی بود و نمی دانم چرا این قضیه تا این حد بزرگ شد! ولی الان دارم کارهای دیگری در تهران انجام می دهم که فکر می کنم یک سورپرایز است. حتما زمان افتتاحیه اش را اعلام می کنم که همه دوستانم بدانند قرار است کار جدیدی را شروع کنم که باز هم مربوط به تغذیه است اما رستورن داری نیست. امیدوارم سال دیگر آن را در تهران افتتاحش کنم. هدفم از این کار این است که هموطن هایم تجربه امتحان خیلی از خوراکی ها را در کشور خودمان هم داشته باشند و اینجوری نباشد که حتما یکسری چیزها را تنها در سفرهای خارجی تجربه کنند. دارم تلاشم را می کنم که نمایندگی یکی از برندهای مشهور خوراکی در جهان را در تهران بگیرم.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
تماشا

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 39
     درج شده در 1030 روز و 12 ساعت و 19 دقیقه قبل
    

استقبال مردم از «رسوایی» در سینماهای تهران

فیلم سینمایی «رسوایی» شب گذشته در اولین نمایش خود در سینماهای مختلف از جمله پردیس راگا، فرهنگ و اریکه ایرانیان مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

 

فرجام آژیر مدیر پردیس سینمایی راگا در گفت و گو با فارس، درباره استقبال مخاطبین از فیلم رسوایی گفت: 50 درصد از بلیت‌ها در اختیار گیشه سینما قرار داشت و نیمی از بلیت سینما پیش فروش شده بود. اما شب گذشته ظرفیت سالن پردیس راگا کامل بود و تمام بلیت‌های سینما توسط مردم در گیشه خریداری شد که باعث خرسندی است.

وی در ادامه افزود: فیلم مانند کارهای قبلی ده‌نمکی مورد استقبال قرار گرفت که این نشان از درایت سازنده اثر است که می‌تواند مخاطب را به خوبی با خود همراه کند.

بنابراین گزارش، فیلم «رسوایی» که  موضوعی اجتماعی را به تصویر کشیده است توسط مسعود ده‌نمکی ساخته شده و در اولین روز نمایش در سینماهای مختلف از جمله اریکه ایرانیان، پردیس راگا و فرهنگ مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 33
     درج شده در 1030 روز و 12 ساعت و 20 دقیقه قبل
    

باشگاه استقلال فیلم می‌سازد

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: به هیچ عنوان از دیالوگ‌هایی مبنی بر کری‌خوانی یک استقلالی برای پرسپولیسی‌ها در فیلم'آسمان زرد کم‌عمق' اطلاع نداشتم و فقط برای دیدن فیلم دعوت شده بودم.

 علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال که امشب در برج میلاد حاضر شده بود و به تماشای فیلم 'آسمان زرد کم عمق' به کارگردانی بهرام توکلی نشست به خبرنگار مهر گفت: من برای دیدن این فیلم دعوت شده بوده‌ام و به هیچ عنوان از دیالوگ هایی مبنی بر کری خوانی یک استقلالی برای پرسپولیسی ها در فیلم 'آسمان زرد کم عمق' اطلاع نداشتم. من فقط یک مهمان بودم.

مدیر باشگاه استقلال در ادامه در ارزیابی این فیلم گفت: 'آسمان زرد کم عمق' از آن دسته از فیلم های خاص است که در اکران عمومی شاید مورد اقبال قرار نگیرد و شاید مخاطب عام سینما با این فیلم ارتباط برقرار نکند. به اعتقاد من فیلم پیچیده ای بود که زمان در آن گم بود و به هیچ عنوان معلوم نبود حرف کارگردان چیست.

وی در ادامه افزود: فیلم می توانست مسایل دیگری را برای روشن شدن ذهن مخاطب بیان کند اما متاسفانه این اتفاق نیافتاد.

فتح الله زاده در پاسخ به این سئوال که آیا باشگاه استقلال اسپانسر این فیلم بوده است گفت: به هیچ عنوان چنین نبود و من اصلا خبر نداشتم که کری خوانی یک استقلالی برای پرسپولیسی ها دراین فیلم وجود دارد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه صحبت های خود با اشاره به این مطلب که سینمای ایران قابلیت به تصویر کشیدن مسائل روز اجتماع و فرهنگ سازی در جهت ورزش فوتبال را دارد گفت: سینمای ایران می تواند پیشرفت محسوسی در به تصویر کشیدن مسائل روز اجتماع و فرهنگسازی در جهت ورزش فوتبال داشته باشد به شرط اینکه از قابلیت های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

علی فتح الله زاده در پایان در پاسخ به این سئوال که باشگاه استقلال قصد سرمایه گذاری برای ساخت فیلم دارد؟ گفت: قطعا در دستور کار باشگاه ساخت فیلم های مرتبط با ورزش و فوتبال وجود دارد، به شرط اینکه با نگاه هنرمندانه به پدیده ورزش به خصوص فوتبال و فرهنگسازی در این زمینه نگریسته شود. بنابراین بااین نگاه باشگاه استقلال فیلم خواهد ساخت.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 143145 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 40
     درج شده در 1030 روز و 12 ساعت و 22 دقیقه قبل
    

'عقاب صحرا' به لابراتوار تحویل داده شد

مهرداد خوشبخت کارگردان فیلم سینمایی' عقاب صحرا' از تحویل این فیلم به لابراتوار خبر داد تا برای نمایش در چهارمین روز جشنواره فیلم فجر آماده شود.

 مهرداد خوشبخت کارگردان سینمای ایران در گفتگو با مهر از آماده شدن فیلم 'عقاب صحرا' برای نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: فیلم'عقاب صحرا' امروز تحویل لابراتوار شد تا برای نمایش در چهارمین روز از از برگزاری جشنواره فیلم فجر آماده شود.

این کارگردان در ادامه افزود: همچنین قرارست این فیلم فرمت DCP شود تا برای نمایش در برج میلاد آماده شود. همچنین صداگذاری و جلوه های بصری این فیلم خیلی سخت بود به همین دلیل کار بر روی مراحل فنی این فیلم سینمایی به طول انجامید.

کارگردان فیلم سینمایی 'عقاب صحرا' در ادامه با اشاره به داستان این فیلم سینمایی متذکر شد: این فیلم یک روایت تاریخی درباره صلح حدیبیه تا فتح مکه است و بیست ماه از این واقعه را به تصویر می‌کشد.

خوشبخت در پایان افزود: در واقع تاثیر صلح حدیبیه در زندگی اوبصیر به عنوان یک مسلمان بررسی می شود. به عنوان یک کارگردان سعی کردم فیلم قصه گو روایت کنم که بیننده از آغاز تا پایان فیلم را ببیند و احساس خستگی نکند.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.