مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
لینکستان وب سایت های مفید
احادیث حضرت محمد
امر به معروف و نهی از منکر
عکس و عکاسی مقالات
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط mojgan1364 با 8 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 431
     درج شده در 1039 روز و 21 ساعت و 7 دقیقه قبل
    

برفک دهان

قطعا'تا حالا لکه ها وریز دانه های سفید رنگی را در دهان نوزادان دیده اید که به این لکه های سفید برفک دهان می گویند دراین نوع بیماری لکه های سفید دردهان وزبان ایجاد می شود که شبیه شیر دلمه زمانی که کودک استفراغ می کند می باشد با این تفاوت که برفک دهان پاک نمی شود وبه زبان و دهان نوزاد ما چسبیده است این لکه ها ایجاد درد نمی کند مگر زمانی که پاره شوند.

علت بیماری برفک درنوزادان وجود نوعی قارچ (کاندیدا آلبیکانس)می باشد که وارد بدن میشود واگر سیستم  دفاعی نوزاد نتواند از آن دفاع کند تعادل طبیعی بدن بهم می خورد وباعث ایجاد برفک میشود گاهی هم دیده شده که درهنگام زایمان این عفونتها به بدن کودک منتقل می شود بیماری برفک درهمان ساعات تولد تا 7-6 روز پس از تولد درکودک ظاهر می شود .

بیماری برفک علاوه برشیرخواران گاهی در بزرگسالان بصورت خفیف آنهم بدلیل ضعف سیستم بدنی دیده شده است.

برای معالجه ودرمان برفک دهان از داروی نیستاتین میتوان استفاده کرد که دارو را برروی پارچه یاگازی که بدور انگشتتان پیچیده اید می ریزیم وسپس دهان وزبان کودکمان راماساژ می دهیم زمانی که ماازاین دارو استفاده می کنیم باید برای مدت کوتاهی به نوزادمان شیرندهیم این دارو را می توان 7-6 باردرروز وتا 4 روز برای بهبودی کامل ادامه داد.

درآخر والدین گرامی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک خوداری کنید و در دوران بارداری مصرف ویتامین c رافراموش نکنید.

هدف : آموزش وآشنایی مادران بابیماری برفک

مژگان فتاحی بافقی


باز منتشر شده توسط mojgan1364 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط mojgan1364 با 8 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 510
     درج شده در 1039 روز و 21 ساعت و 9 دقیقه قبل
    

ناخن جویدن امروزه بیشتربین کودکان وحتی بزرگسالان ماشایع شده است.

ناخن جویدن یکی از رفتارهای شایع در بین کودکان و حتی بزرگسالان ما میباشد که این عمل در دختران بیشتر دیده شده است.زمانی کودک ما شروع به ناخن جویدن میکند که دچاراضطراب وآشفتگی باشد شروع ناخن جویدن در کودکان از سن 3-4 سالگی شروع میشود و اگر درمان نشود در بزرگسالی شدت بیشتری پیدا میکند دراین میان والدین نقش مهمی را ایفا میکنند وباید علت وزمانی را که کودک شروع به ناخن جویدن میکند را دریابند.

 

درخانواده هایی که اختلاف و تنش بیشتر باشد ناخن جویدن بیشتر تکرارمیشود واین عمل باعث کاهش اعتماد به نفس درکودکان میشود چون او دربین دوستانش نمیتواند این کار را بکند وهمیشه دست خود را پنهان میکند تامورد تمسخر قرار نگیرد.بهترین راهکارها این است که ناخن کودک همیشه کوتاه باشد ،هنگام ناخن جویدن حواس او را پرت کنیم مثلا'کاردستی ،نقاشی و..برایش درست کنیم واو را درگیر کنیم ولی گاهی این عمل شدت بیشتری پیدا میکند وما باید به انگشت او چسب بزنیم یا از بادام تلخ استفاده کنیم که هنگام مکیدن مزه ی بدی دهانش پیدا کند ازهمه مهمتراینکه علت راپیدا کنیم زیرا کودکان ما زمانی  که فیلم های ترسناک و وحشتناک می بینند دچاراضطراب یا آشفتگی میشوند واین عمل را انجام میدهند.

ودرآخراینکه این اختلال را درکودکی درمان کنیم تا مشکلی در آینده برای کودکمان پیش نیایید ودرهر بار ناخن نخوردن به اوجایزه ، واو را تشویق کنیم.

 مژگان فتاحی بافقی


باز منتشر شده توسط mojgan1364 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 144683 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 108
     درج شده در 1232 روز و 19 ساعت و 44 دقیقه قبل
    

آتش زدن عواطف کودکانه وقتی همه خواب بودند

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با اشاره به آتش زدن عروسک‌های باربی در یکی از مدرسه‌های دخترانه ابتدایی، این حرکت را حرکتی بر گرفته از گرایش‌های میلیتاریستی دانست که جز حذف مخالف، به موضوع دیگری نمی‌اندیشند.

معصومه انصاریان - دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان - در گفت و گو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: آتش‌دادن عروسک‌های باربی در مدرسه و جلوی چشم بچه‌ها، به نظر من یک حرکت نمایشی است. هر چند کسانی که مرتکب این رفتار می‌شوند، آن را در پوشش مقابله با فرهنگ بیگانه و دفاع از فرهنگ ایرانی-اسلامی توجیح می‌کنند اما این حرکت برگرفته از گرایش‌های میلیتاریستی است. متأثر از اندیشه‌ای است که در مواجهه با مخالف خودش، هیچ راهی جز حذف فیزیکی نمی‌شناسد.

این نویسنده و پژوهشگر کودکان تصریح کرد: برپایی مراسم آتش‌زدن عروسک در مدرسه جلوی چشم بچه‌ها رسما ترویج خشونت است. انجام آن در فضای مدرسه که قرار است مهد تعلیم و تربیت باشد، پیامدهای بسیار خطرناکی دارد. این‌ها که چنین رفتاری انجام می‌دهند، آیا هرگز لحظه‌ای به رابطه عاطفی بچه‌ها و عروسک‌ها فکر کرده‌اند؟ عروسک برای بچه‌ها یک موجود زنده است، یک همبازی است. بچه‌ها با عروسک‌هایشان حرف می‌زنند، بازی می‌کنند، تنهایی‌شان را پر می‌کنند. آتش زدن عروسک در نگاه کودک، آتش زدن یک دوست و همبازی است و نکته اصلی فاجعه همین‌جا است.

وی افزود: معلمی که به خود اجازه می‌دهد عروسک‌های باربی را جلو چشم بچه‌ها آتش بزند، به بچه‌ها و بازی بچه‌ها و دنیای بچه‌ها کاری ندارد، او با این رفتار به احساسات و عواطف بچه‌ها آسیب جدی وارد می‌کند. او دارد بچه‌ها را وارد بازی‌های پیچیده خود می‌کند. او خواسته یا ناخواسته، روح و روان بچه‌ها را به بازی می‌گیرد؛ تا خشم خود را فرو بنشاند. به نظر من آتش زدن عروسک‌ها به هر بهانه و توجیهی در فضای مدرسه و جلو چشم بچه‌ها، تجاوز به حریم بچه‌هاست. این رفتار غیرانسانی سلامت روحی و روانی بچه‌ها را دچار مخاطره جدی می‌کند. آموزش و پرورش ما باید به خود بیاید و با تمام اقتدار سلامت غذای آموزشی بچه‌ها را تضمین کند.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


      [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.