مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان وب سایت های مفید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
عکس و عکاسی مقالات
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
طرح ملی ملکوت
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
فعالان ثبت مطلب این ماه
فعالان ارسال دعوتنامه این ماه
فعالان نظر دهندگان این ماه
ارسال دعوتنامه

آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟

 
دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 50
     درج شده در 901 روز و 18 ساعت و 56 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

درست که نتیجه کار دکوراتورهای حرفه‌ای با افراد معمولی فرق می‌کند. اما با یادگیری قواعد دکوراسیون و اجتناب از اشتباهات می‌توان به نتایج خوبی رسید. برای رسیدن به دکوراسیونی شیک و متعادل، عدم اشتباه و آگاهی از مراحل زیر، در بازسازی و تغییر دکوراسیون نقش مهمی دارد.

1- تناسب نادرست
 
مبلمان خیلی بزرگ در یک اتاق، آن را سنگین و قدیمی نشان می‌دهد. رعایت تناسب بین اندازه اتاق و مبل‌ها ضروری است.

قبل از خرید مبل، نقشه‌ای از ‌اتاق تهیه کنید تا از مناسب بودن آن با فضای موجود مطمئن شوید.

همین قانون در مورد سایر وسایل از فرش گرفته تا کارهای هنری صادق است. یک تابلوی کوچک می‌تواند دیوار را خالی و غریب نشان دهد.

2- دکوراسیون بیش از حد

تعدد رنگ‌ها، طرح‌ها و جزئیات بیش از حد؛ فضا را خیلی شلوغ و به هم ریخته نشان می‌دهد.

سعی کنید رنگ‌ها را به 2 یا 3 مورد که یکی حتما خنثی باشد، محدود کنید.

همین قضیه را در مورد طرح‌ها هم انجام دهید. با ادغام دو طرح ساده‌تر شروع کنید. طرح سوم را در صورت شلوغ نشدن اضافه نمایید.

ببینید چطور به نظر می‌رسد. از نمایش تابلو و وسایل دکوری بیش از حد که فضا را شلوغ نشان می‌دهند، خودداری کنید. با توجه به وسعت دیوار از دو یا سه وسیله تزیینی استفاده کنید.

3- دکوراسیون کم

کمی دکوراسیون نیز خانه را ساده نشان می‌دهد. این شامل جزئیات و وسائل جانبی هم می‌شود. کارهای هنری، قاب عکس‌ها، گلدان‌ها، ظرف‌ها، پرده‌ها، کوسن‌ها، گل‌ها و گیاهان آن را پرتر و شادتر نشان می‌دهند.

یک جفت تابلو به اتاق نشیمن اضافه کنید یا یک آینه برای ورودی در نظر بگیرید. گلدان‌‌ها را به صورت سه‌تایی کنار هم بگذارید و داخل آن‌ها گیاهانی با ارتفاع‌های مختلف قرار دهید. یا آن‌ها را در جاهای مختلف پخش کنید.

4- سبک را به آسایش ترجیح دادن

اشتباه در دکوراسیون زمانیست که وسایل شیک را به راحتی خود ترجیح دهید. البته این به معنی عدم استفاده از وسایل مدرن نیست. به دنبال وسایل شیک و در عین حال راحت باشید و خود را معذب نکنید.

همین طور در مورد کیفیت و کمیت، دوام و مد بودن.

بهتر است به جای خرید وسایل ارزان به خصوص در مورد مبلمان به دنبال تعداد کم ولی با کیفیت باشید.

مدها تغییر می‌کنند بنابر این هماهنگی بی‌وقفه با آخرین دکوراسیون و مبلمان، پرهزینه و بی‌فایده است.

5- ترکیب بیش از حد سبک‌ها

ترکیب سبک‌ها (که همان سبک اکلکتیک یا التقاطی است) قانون خاصی ندارد اما سبک‌ها را بیش از حد ترکیب نکنید. مواردی را انتخاب کنید که هماهنگی و تناسب ایجاد کند. گلچین کنید. سبک‌های متعدد و اجزاء مختلف، خانه را درهم برهم نشان می‌دهد.

دو یا سه سبک دلخواه و در راستای آن وسایل مورد علاقه را انتخاب کنید. آن ها را کنار هم قرار دهید و ببینید چطور به نظر می‌رسند.

هر چیز ناهماهنگ را حذف کنید. چیدمان را طوری انجام دهید که متعادل‌تر نشان داده شود. با دقت انتخاب کنید.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 49
     درج شده در 901 روز و 18 ساعت و 57 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

ایده های کاربردی و ارزان برای دکور اتاق اعضای تازه وارد خانواده


با ورود هر نوزاد تازه به ترکیب جمعیتی خانواده، والدین به فکر تدارک محیطی مناسب و آرامش بخش برای این عضو جدید کوچک و دوست داشتنی می افتند.

معمولا بسیاری از والدین به ویژه اگر نوزاد آنها فرزند اول خانواده هم باشد، از چند ماه قبل از تولد، به فکر تدارک اتاق مناسب برای او می افتند؛


در این میان بسیاری از والدین این سوال برایشان به وجود می آید که برای این عضو تازه وارد چه دکوری را باید تهیه کنند که هم مورد علاقه خودشان باشد و هم نوزاد آنها در آن احساس آرامش کند.

آنچه در این شماره تلاش می کنیم به آن بپردازیم هم برای اتاق نوزاد کاربرد دارد و هم برای دکوراسیون اتاق کودکان بزرگ تر به کار می آید.


این ایده ها به قدری کاربردی و ساده هستند که اگر والدین قدری حوصله و سلیقه به خرج دهند و برای دکور اتاق فرزند خود به آن فکر کنند، به راحتی خودشان می توانند از پس آن بر بیایند؛ حتی اگر برای سازماندهی بیشتر یا بهتر انجام شدن آن به طراح یا دکوراتور حرفه ای هم مراجعه می کنند می توانند آنچه در مورد آن فکر کرده اند و می پسندند را از طراح خود بخواهند.

● اتاق کودک؛ مقررات ممنوع!

آنچه لازم است در ابتدا به عنوان یک اصل کلی به آن اشاره کنیم این است که ما برای طراحی اتاق کودک، چندان تابع مقررات نیستیم؛ چون اتاق کودک اساسا چندان اصول استانداردی ندارد.

به این معنا که نمی توان قواعدی از رنگ، حجم و نور را که برای دکوراسیون اتاق بزرگسالان به طور قطع رعایت می کنیم در مورد آن اعمال کنیم. دلیل آن هم این است که بچه ها از زمانی که به دنیا می آیند به فواصل کوتاه مثلا یک سال به یک سال به هر دلیلی باید دکور اتاقشان عوض شود.


در صورتی که در مورد افراد بزرگسال چنین تغییر کوتاه مدتی ضروری نیست؛ برای مثال دکوراسیونی که برای فردی ۲۵ ساله اجرا می شود، در بسیاری موارد تا سن ۳۵ سالگی هم اگر خود شخص مایل به تغییر آن نباشد، قابل استفاده است و ممکن است چندان نیازی به تغییر آن نباشد.


● ارتباط سن کودک با دکوراسیون

کودک در یک سالگی در مقایسه با سنین بعدی نیازهای متفاوتی دارد که این نیازها در دکوراسیون اتاق او نیز خود را نشان می دهد.


مثلا قد کودک هر سال بلندتر می شود، وزنش بیشتر می شود و شاید لازم باشد تختخواب او یا دیگر وسایل اتاقش تغییر کند. به تناسب افزایش سن، وجود برخی وسایل در اتاق کودک ضرورت می یابد یا برعکس برخی دیگر از لوازم وی باید از اتاق حذف شود.


حتی ممکن است در سنین مختلف، روحیات و خصوصیت های اخلاقی کودک نیز تغییر کند. این نیازها در زمان قبل و بعد از مدرسه هم ضرورت طراحی دکوری متفاوت را ایجاد می کند.

برای دختر بچه ها، به عنوان مثال در سه سالگی اتاقی پر از عروسک لازم و مورد انتظار است، در حالی که برای همین کودک در سال های بعد، مثلا ۴ سالگی به بعد، وجود قفسه کتابخانه برای قرار گرفتن کتاب های او ممکن است از فضای مورد نیاز برای عروسک ها و تعداد آنها بکاهد.


حتی نوع اسباب بازی ها هم با گذشت زمان و افزایش سن تغییر می کند. تمام این موارد بر طراحی اتاق کودک اثر می گذارد و لازم است دکور اتاق او متناسب با نیازهایش در سال های مختلف تفاوت داشته باشد.


این است که هر چند هم که یک خانواده متمول باشد، باز هم شاید منطقی نباشد که بخواهد هزینه زیادی بابت طراحی و دکور اتاق کودک خود در نظر بگیرد، چرا که این کودک هر سال نیاز به دکوری متفاوت دارد.


● زیاد هزینه نکنید!

منطق به ما می گوید چون باید هر سال متناسب با تغییرات شخصیتی و سنی کودک دکور اتاق او نیز تغییراتی داشته باشد، نباید هزینه گزافی را بابت دکور اتاق کودک بپردازیم؛ بلکه باید سعی کنیم با استفاده از افکار خلاق، دکوری زیبا در عین ارزانی را برای اتاق کودک خود فراهم کنیم.

بنابراین با توجه به آموزش هایی که در شماره های قبلی راجع به حجم، رنگ، نور و نحوه چیدمان ارائه شد، می توان با اندکی حوصله و فکر، احساس مورد نظر و فضای دلخواه را برای کودک خود ایجاد کنیم. بنابراین باید به دنبال یکسری ایده های کاربردی و ارزان قیمت برویم که بعضا خانواده ها خودشان هم می توانند آن را انجام بدهند.


استفاده از رنگ های دلخواه به هر تعداد!

تاکید می کنیم که اتاق کودک جایی است که شما می توانید در آن از رنگ های متفاوت استفاده کنید؛ در استفاده از نوع و تعداد رنگ ها در اتاق کودک آزادید و هیچ محدودیتی ندارید. این در حالی است که در دکور اتاق خواب بزرگسالان، ما تابع قواعدی از ترکیب رنگ ها هستیم و نمی توانیم هر تعداد رنگ با هر در یا طیفی را استفاده کنیم.


● کلیشه ها را دور بریزید

استفاده از رنگ آبی برای دکور اتاق نوزاد پسر یا پسربچه ها و صورتی برای دختر بچه ها بسیار کلیشه ای شده است. این کلیشه ها حتی در انتخاب لباس ها و دیگر وسایل کودک هم به چشم می خورد.

می توانید این کلیشه ها را فراموش کنید و دکوری متفاوت با ترکیب رنگ های دلخواه را برای کودکان خود ایجاد کنید. هیچ ایرادی ندارد که از ترکیب رنگ های زرد، قرمز، صورتی، بنفش، یاسی، سفید و... برای دکور اتاق یک پسر بچه استفاده کنید.


تنها هزینه ای هم که برای این تفاوت جالب می پردازید هزینه قلم مو و رنگی است که به دیوار می زنید. ایده های متنوع و در عین حال ارزان قیمت زیادی وجود دارد که می تواند در عین ساده بودن و ارزانی، بسیار زیبا و موردپسند کودک و والدین او باشد. در شماره بعدی عمده ترین این ایده ها ارائه خواهد شد.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 52
     درج شده در 901 روز و 18 ساعت و 57 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

مجلات طراحی داخلی را نگاه می کنید و آرزو می کنید که خانه تان شبیه یکی از خانه هایی باشد که در این مجلات می بینید؟ معتقدید برای داشتن یک خانه زیبا باید هزینه هنگفتی بپردازید؟ فکر می کنید دکور کردن خانه کار دشواری است که فقط یک متخصص از پس آن بر می آید و نه شما؟

باید بگوییم اشتباه می کنید. برای زیباتر شدن خانه تان فقط چند قدم درست باید بردارید. در شماره قبل برخی از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه را با شما در میان گذاشتیم. در این شماره ضمن اشاره به برخی دیگر از این اشتباهات، راه های ساده برای زیباتر به نظر رسیدن خانه شما آموزش می دهیم.


● رنگ، رنگ و باز هم رنگ!


درست همانقدر که یک خانه بی رنگ و بی روح زشت به نظر می رسد، یک خانه شلوغ و پر از رنگ هم کلافه کننده خواهد بود. آنقدر که ممکن است زیر سایه تنوع رنگ زیاد، زیبایی لوازم و چیدمان شما به نظر نرسد.

با استفاده از رنگ های تند و متضاد و متعدد، فضای دکوراسیون شما شلوغ و پر هرج و مرج به نظر می رسد و چشم را خسته می کند. دقت کنید که به جز رنگ های زمینه مثل رنگ دیوارها و لوازم چوبی که خنثی هستند، حداکثر ۳ رنگ در فضای دکوراسیون به کار ببرید و دیگر رنگ ها را در طیف های تیره و روشن همین ۳ رنگ انتخاب کنید.


● مبلمانی به اندازه خانه


نمایشگاه های مبلمان خیلی بزرگ تر و وسیع تر از اتاق نشیمن شما هستند؛ این نمایشگاه ها امکان استفاده از کفپوش های دکوری، دیوارهای کوتاه و کاذب و نورپردازی متفاوتی را دارند که ممکن است شما در خانه از چنین امکانی برخوردار نباشید.

بنابراین احتمال دارد هنگام خرید مبل، خیلی ذوق زده یک مدل فوق العاده را بپسندید اما این مدل در خانه شما زشت و بدقواره به نظر برسد. بنابراین هنگام خرید، سایز و مقیاس ابعاد خانه را در نظر بگیرید.


هنگام خرید ابعاد خانه را همراه خود داشته باشید و در هر فضا بیش از حد وسیله قرار ندهید. همین طور دقت کنید که باید بین اندازه تابلوها، مبل ها، لوسترها و فرش های خانه شما تناسب وجود داشته باشد. اگر مبل های جمع و جوری دارید، لوستر بزرگ بالای آنها نصب نکنید. اگر دیوارهای عریض ندارید، قاب بزرگ روی آنها نصب نکنید.


● قاب های نزدیک به سقف


ارتفاع لوازم خانه هر قدر کوتاه تر باشد، خانه دلنشین تر و دلبازتر به نظر می رسد. یک بار دیگر به دور و بر خانه نگاه کنید. تابلوهایتان بیشتر نزدیک به سقف هستند یا نزدیک به وسط دیوار؟ ساعت دیواری چطور؟

 اگر قاب ها و ساعت هایتان را نزدیک سقف نصب کرده اید، اگر پایه تلویزیونتان زیادی بلند است و برای تماشای آن باید گردن را کمی بالا بگیرید، دکوراسیون خانه شما نیاز به کم کردن ارتفاع دارد. اگر قصد دارید قاب را روی دیوار بالای کاناپه نصب کنید، قانون این است که لبه پایین قاب با بالای کاناپه ۱۵ سانتی متر فاصله داشته باشد.


● استفاده از گل ها و گیاه


شاید به خاطر دردسرهای نگهداری از گل و گیاه ترجیح بدهید پای گلدان های مصنوعی را به خانه تان باز کنید. در این صورت باید بگوییم انتخاب خوبی نداشته اید! گلدان های مصنوعی می توانند برای قرار دادن گل های خاص و دکوراتیو مورد استفاده قرار گیرند.


مثلاً طرح های فانتزی یا خلاقانه از یک شاخه گل. اما در کنار همه این ها حتما گوشه ای از خانه تان را هم برای سرسبزی و طراوت گل ها و گلدان های طبیعی نگه دارید. با این کار، بهره های زیادی هم از نظر سلامتی جسمی و روحی نصیب شما و خانواده تان می شود.


● نورپردازی نامناسب


خانه شما برای زیباتر به نظر رسیدن نیازمند نورپردازی مناسب است. نورپردازی خوب، یعنی نور در همه قسمت های خانه یکنواخت باشد و آنقدر تند نباشد که چشم را آزار دهد. بهترین ترکیب، استفاده همزمان از آفتابی و مهتابی است. به جز آن برای تأکید و برجسته سازی بیشتر برخی بخش های خانه و لوازم خاص دکوراسیون می توانید از نورهای نقطه ای مثل نور هالوژن، چراغ های دیواری و آباژور استفاده کنید.


● چطور خانه را تزئین کنیم؟


بعد از همه این ها، باید بپرسیم که توجه به چه نکاتی می تواند به تزئین بهتر خانه کمک کند؟


مرحله اول تجسم است. برای طراحی داخلی لازم نیست عیناً از مجلات دکوراسیون کپی برداری کنید. در ذهن خود مجسم کنید که دوست دارید خانه شما، دکورها، دیوارها و تابلوهای آن چطور باشد، چه طرحی به خانه شما می آید و چطور باید این طرح را عملی کنید.

 سپس تغییر را از اصلی ترین بخش های خانه شروع کنید. اگر مبلمان تان نیاز به تغییر دارد و در عین حال در آشپزخانه هم احتیاج به تغییر دارید، تغییر را از جایی شروع کنید که بیشتر در دید است و برایتان اهمیت بیشتری دارد.

چرا روی یک تغییر رنگ اساسی فکر نمی کنید؟ لازم نیست زیاد هزینه کنید. گاهی با تغییر پرده، کوسن ها یا رو مبلی ها، اضافه کردن چند تابلو و گلدان می توانید تم رنگی خانه را عوض کنید و دکور بهتری فراهم سازید.

در قدم بعدی باید وسایل اضافی و درهم بر هم را دور بریزید. هر چیزی که به آن نیاز ندارید ببخشید یا کنار بگذارید و اجازه دهید خانه تان نفسی تازه کند.

هنگام خرید مبلمان یا دکوراسیون منزل دقت داشته باشید خانه را طوری طراحی کنید که ضمن زیبایی امکان دسترسی به وسایل وجود داشته باشد.

 


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 58
     درج شده در 901 روز و 18 ساعت و 58 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

دکوراسیون داحلی خانه ها برای تمامی بانوان و خانم های خانه دار مهم است آن ها همیشه به دنیال آن هستند تا با کمترین هزینه تغییرات بزرگی را ایجاد کنند.


گاهی اوقات تغییرات چند جسم ساده در خانه می تواند در عوض شدن فضای کلی آن کمک بسزایی کند. شما می توانید با بهره گیری از چند نکته ساده با کمترین هزینه خانه ای زیبا و جدید داشته باشید.

پرده ها و کرکره ها

پنجره ها بخش مهمی از فضای موجود در اتاق را به خود اختصاص می دهند. باید توجه کرد که نقش اصلی پنجره در خانه منتقل کرد نور به داخل اتاقها و روش کردن فضای خانه ها است. در زمان انتخاب پرده نکته مهم جنس پرده نیست. بلکه مهم انتخاب پرده ای با رنگ مناسب است که دارای تناسب با رنگ پنجره و دیوارهای اتاق باشد. در این صورت شما یک توازن مناسب بین رنگ های موجود در اتاق را دارید.

استفاده از فضاهای خالی

در بسیاری از اتاق ها و مکان های موجود در خانه فضاهای خالی زیادی وجود دارد. مکان هایی مثل روی میز ها ، بر روی پیش خوان از جمله مکان هایی هستند که معمولا فضای خالی زیادی دارند. شما می توانید این فضاهای خالی را با انواع مجسمه های دست ساز ، شمع های ساخت شده در خانه یا سایر انواع وسایل دست ساز پر کنید.

رنگ آمیزی دیوارها

یک راه دیگر برای اضافه کردن یک حس خوب و زیبایی به منزل مسکونی شما استفاده از رنگ است. استفاده از رنگ این جا به معنی نقاشی کامل دیوارها نیست. بلکه شما می توانید با استفاده از اسپری و قلم های کوچک بخش های خاصی از دیوارهای اتاق را رنگ آمیزی کنید. در صورت استفاده از ترکیب رنگ صحیح شما در نهایت دیواری زیباتر و منظره ای آرامش بخش تر خواهید داشت.

تزئین مبلمان

امروزه انواع مبلمان در قیمت های مختلف در بازار وجود دارد. اما این خیلی مهم نیست که شما حتما از انواع گران قیمت مبلمان را تهیه کنید. شما می توانید یک دست مبلمان ساده چوبی را با قیمتی مناسب تهیه کرده و با کمک خلاقیت و هنر دستی آن را تزیین کنید. این مبلمان می تواند برای سالها به شما و میهمانانتان سرویس بدهد.

کتاب و مجلات

اگر علاقمند به مطالعه و کتاب هستید، می توانید از کتاب ها به عنوان عناصر بسیار قوی و تاثیر گذار برای کدوراسیون خانه خود کمک بگیرید. کتاب ها می توانند رنگ های متنوع و شادی را وارد دکوراسیون کنند. برای دکوراسیون سطوح میز کنسول و میز پذیرایی ، به طرز مبتکرانه ای از کتاب ها استفاده کنید و از این طریق بر ارتفاع بصری میزها بیافزایید.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 41
     درج شده در 901 روز و 18 ساعت و 59 دقیقه قبل
    

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 گران شدن قیمت فروش یا رهن و اجاره خانه‌ها خیلی از خانواده‌ها را مجبور می‌کند به جاهای کوچک‌تر نقل مکان کنند. جای کوچک هم اگر درست دکور نشود، دلگیر به نظر می‌رسد. به علاوه شاید مجبور شوید وسایلی را کنار بگذارید اما نگران نباشید. اگر فضای خانه شما تنگ است، می‌توانید با چند تکنیک ساده فضا را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان دهید.


 تو مثل گلی،...

اگر دیوار با رنگ ساده را دوست ندارید، می‌توانید از کاغذدیواری‌های طرحدار استفاده کنید. این کاغذدیواری‌ها را به رنگ روشن و با طرح‌های روشن انتخاب کنید. سعی کنید از مدلی استفاده کنید که یک الگو را تکرار کرده باشد.


 مثلا طرح گلی بارها و بارها کنار هم روی آن نقش بسته باشد. تکرار یک الگوی مشخص به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند. البته هر چه این نقش‌ها ریزتر باشد فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. توجه کنید به هیچ وجه از کاغذدیواری‌هایی که یک طرح بزرگ دارند، استفاده نکنید.

چرا باید روشن شوید؟

رنگ‌های روشن‌تر فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند پس اگر خانه شما کوچک است به هیچ وجه برای دیوارهای آن از رنگ‌های تند یا تیره استفاده نکنید. رنگ‌هایی مثل آبی یا سبز بسیار کمرنگ، لیمویی، نخودی و بهتر از همه استخوانی می‌تواند فضای خانه شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان دهد.

البته می‌دانیم که هرکس به رنگ خاصی علاقه دارد و دوست دارد آن رنگ را در دکوراسیون خانه‌اش استفاده کند اما حتی اگر به خانه‌های رنگی و رنگ‌های تند علاقه دارید و خانه‌تان کوچک است، باز هم بهتر است دیوارها را رنگ روشن بزنید. رنگ‌های تند را بعدا می‌توانید در وسایل جانبی و تزیینی خانه استفاده کنید.

 نور معجزه می‌کند

تا می‌توانید به فضا نور اضافه کنید. نور می‌تواند فضای شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان دهد. اگر خانه کوچکی دارید، نور مرکزی را خرد و به چند نور موضعی تقسیم کنید. مثلا می‌توانید به جای یک لوستر بزرگ در وسط خانه از چند لامپ هالوژن در دور سقف استفاده کنید.

 این نور با دورتر نشان دادن دیوارها فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به‌علاوه می‌توانید از هالوژن‌های دیواری برای روشن کردن بوفه، کتابخانه یا تابلوها استفاده کنید. می‌توانید گوشه اتاق‌ها هم از آباژورهای مدرن برای تشدید نورپردازی استفاده کنید.

بگذارید از پنجره نور بیاید

پنجره یکی از عواملی است که می‌تواند فضای شما را با فضای بیرون مرتبط کند و فضایی بسیار بزرگ‌تر برای شما بسازد. پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید از پنجره‌های منزلتان استفاده کنید. پوشاندن پنجره با پرده‌های ضخیم پنجره‌های شما را به دیوار تبدیل می‌کند.

 اگر نگران دیده شدن فضای درون خانه هستید، می‌توانید از شیشه‌های رفلکس استفاده کنید. اگر توانایی این کار را ندارید از پرده‌هایی استفاده کنید که 2 لایه دارند؛ یک لایه نازک و یک لایه ضخیم. لایه ضخیم را هر وقت از روز که توانایی‌اش را دارید کنار بزنید و اجازه دهید نور و دلبازی فضای بیرون به خانه شما راه پیدا کند.


آینه‌های تو درتو

یکی دیگر از وسایلی که می‌تواند خانه شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان دهد آینه است. آینه فضا را تکثیر كرده و می‌تواند درست مانند یک منبع نور یا پنجره عمل کند و باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا شود البته به شرطی که بدانید چطور از آن درست استفاده کنید.

 آینه را بهتر است روبه‌روی پنجره قرار دهید تا با دوبرابر کردن منبع نور، فضای شما را زیباتر و بزرگ‌تر کند. قبل از نصب آینه مطمئن شوید آن را جایی نصب کرده‌اید که منظره زیبایی را بازمی‌تاباند. جلوی در ورودی، روی یک کنسول و حتی روی میز گوشه دیوار هم جای خوبی برای قرار دادن آینه است.

در خلوت باشید

باید با خودتان کنار بیایید. هرکسی از وسایل آنتیک و گرانقیمت خوشش می‌آید اما فضای شلوغ ناخودآگاه کوچک‌تر به نظر می‌رسد. پس اگر منزل کوچکی دارید آن را پر از مجسمه و وسایل دکوری نکنید.


سعی کنید درست به همان اندازه‌ای که لازم دارید از وسایل اضافه استفاده کنید. استفاده از تنها یک گلدان برای زیبا کردن میز وسط کافی است و برای میز کناری قرار دادن فقط یک شمع کفایت می‌کند. وسایل را طوری نچینید که باعث پوشانده شدن وسایل دیگر در خانه شما شود.

کمرنگ بمانید

مبلمان و فرش‌ها را تا جایی که می‌توانید کمرنگ انتخاب کنید. رنگ‌های تند فضا را شلوغ نشان می‌دهد. اگر انتخاب کفپوش خانه دست شماست، بهتر است از پارکت یا کفپوش‌‌‌های تیره دیگر استفاده نکنید. یک سنگ سفید ساده برای خانه‌های اینچنینی مناسب‌تر است. کابینت‌ها را هم بهتر است از چوب تیره انتخاب نکنید و كابینت‌هایی با رنگ روشن را انتخاب کنید. در انتخاب رنگ پرده‌ها هم از همین اصول استفاده کنید.


هوشمند باشید

چه اشکالی دارد اگر خانه کوچکی دارید به جای میز 8 نفره از میز 4 نفره استفاده کنید؟ شما حتی می‌توانید از امکاناتی که دارید بهتر استفاده کنید. مثلا به جای غذا خوردن روی میز ناهار خوری، چند صندلی مخصوص پیشخوان تهیه کنید و میز ناهارخوری‌تان را بفروشید.

 با این کار می‌توانید فضایی که برای قرار دادن میز ناهارخوری در خانه در نظر گرفته‌اید را به نشیمن اضافه کنید و با این کار نشیمن بزرگ‌تری داشته باشد. به علاوه با این کار با حذف وسایل بزرگ، خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهید.


وسیله‌های چندکاره

خانه‌های تك‌اتاق خوابه معمولا برای یک زن و شوهر به اندازه کافی جا دارند. مشکل جایی پدیدار می‌شود که مهمانی به منزل شما می‌آید و می‌خواهد شب بماند. اگر برای شما هم زیاد مهمان می‌آید می‌توانید از مبلمان تختخواب‌شو استفاده کنید.

یک کاناپه تختخواب‌شو هم به جای یک مبل راحتی برای شما کار می‌کند و هم موقعی که مهمان دارید، تبدیل به تخت می‌شود و مهمان شما می‌تواند روی آن بخوابد. اگر خوب نگاه کنید می‌بینید وسایل دیگری هم هستند که می‌توانید از آنها استفاده چندگانه کنید. مثلا می‌توانید از میزهایی استفاده کنید که زیر آنها برای قرار دادن قاشق و چنگال کشوی مخصوص دارد.

منظم باشید

اگر منزلتان را همیشه مرتب نگه دارید، بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. خانه‌های کوچک با قرار دادن فقط یک لیوان اضافی روی میز به هم ریخته به نظر می‌رسد. برای جلوگیری از این اتفاق باید تا جایی که می‌توانید کمد و قفسه در خانه تعبیه کنید.

اگر خوب نگاه کنید می‌بینید خانه شما فضای زیادی برای قفسه‌بندی دارد. از تمام این فضاها برای قرار دادن وسایل استفاده کنید و خانه خود را به کمک آنها همیشه مرتب و تمیز نگه دارید. اگر در خانه کمد دارید هم می‌توانید با قفسه بندی آنها جای بیشتری برای قرار دادن وسایل باز کنید.

از آنچه دارید بهترین استفاده را بکنید

اگر اتاق‌نشیمن شما دراز است می‌توانید آن را تقسیم کنید. اگر جایی را برای هال درنظر گرفته‌اید می‌توانید با قرار دادن یک فرش در وسط، آن را کاملا مشخص کنید. می‌توانید تلویزیون را در سمت دیگر بگذارید و یک کاناپه جلوی آن قرار دهید و با این کار فضای نشیمن را از پذیرایی جدا کنید.

 


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 49
     درج شده در 901 روز و 19 ساعت و 0 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

میز ناهارخوری کانون ‌توجه ‌‌‌‌‌‌در ‌خانه ‌است‌ بنابر‌ این ‌باید ‌با‌ سبک ‌دکوراسیون‌ به کار رفته در خانه هماهنگ باشد. مدل‌ها، شکل‌ها و سبک‌های مختلف میز ناهارخوری‌های آماده، کار را آسان کرده‌اند.

می‌خواهید میز رسمی باشد یا معمولی؟

مدل رسمی می‌تواند تا میز کنفرانس نیز پیش رود.

مدل‌های غیر رسمی را می‌توان در آشپزخانه به عنوان میز صبحانه نیز مورد استفاده قرار داد.

سبک
برای خرید میز ناهارخوری جدید حتما از هماهنگ بودن آن با سبک دکوراسیون مطمئن شوید. در صورتی که فضای مورد نظر کلاسیک و سنتی است، بیش‌تر به دنبال میزهای کلاسیک باشید.

اندازه
فضای مورد نظر را هنگام انتخاب میز ناهارخوری در نظر بگیرید. این فضا چه اتاقی جداگانه باشد چه آشپزخانه؛ فاصله لازم برای رفت‌وآمد و نشستن را در نظر بگیرید. در صورت کوچک بودن اتاق، از میزهای کشویی استفاده کنید تا در مواقع غیرضروری با بستن آن، از فضای موجود بیش‌تر استفاده کنید.

طرح
طرح میز نیز به سبک به کار رفته در اتاق بستگی دارد. اما این موضوع انتخاب شما را محدود نمی‌کند چون فرم و شکل میزها امروزه بسیار متنوع است. بعضی حالت ابتکاری و بعضی رویه جالبی دارند.

میز ممکن است شیشه‌ای باشد یا ترکیب موادی مانند چوب و شیشه فرم زیبایی به آن داده باشد. طرح پایه‌ها و رویه میز آن را زیباتر می‌کند.

صندلی‌ها نیز به این زیبایی می‌افزایند. می‌توانند لوکس یا معمولی باشند.

میزهای چوبی همیشه زیبا بوده اما نگه‌داری آن‌ها سخت‌تر است. این که آب نخورند، مراقبت بیش‌تری می‌خواهند. از آن جا که میزهای شیشه‌ای اثر انگشت را سریع نشان می‌دهند، همیشه باید تمیز شوند.

ست یا جداگانه

میز و صندلی‌ها، حداکثر ست و سر هم هستند. هر چه طراحی میز پیچیده‌تر باشد، هماهنگی صندلی‌ها با آن سخت‌تر است. پس بهتر است ست کامل را انتخاب کنید اما در صورتی که میز برای شما جالب باشد اما از مدل صندلی‌ها خوشتان نیاید و بخواهید صندلی‌های جداگانه‌ای انتخاب کنید، مطمئن شوید که از نظر سبک، خطوط و جنس با میز هماهنگ‌اند.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 53
     درج شده در 901 روز و 19 ساعت و 0 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

دکوراسیون کار ساده‌ای نیست اما با یادگیری اصول کار می‌توانید آن را انجام دهید.


آشنایی با 10 قانون در دکوراسیون

عدم انتخاب رنگ‌های نامناسب


برای دکوراسیون خانه یا اتاق خود کمی وقت بگذارید و مشخص کنید چه سبکی را با توجه به طرح، رنگ، نور، مبلمان و وسایل انتخاب می‌کنید. می‌توانید با آگاهی از قوانین دکوراسیون داخلی، طرح‌های شگفت‌انگیز داشته باشید.

آگاهی از سلیقه، سبک و اولویت‌ها

آگاهی از دوست داشته‌ها، هنگام دکوراسیون اتاق یا خانه، به شما جهت می‌دهد.

تعیین بودجه

باید میزان هزینه‌ای را که می‌خواهید صرف دکوراسیون کنید، مشخص نمایید تا بتوانید در محدوده زمانی‌ای که دارید، همه کارها را انجام دهید. در غیر این صورت مجبورید اتاق را نیمه‌کاره بگذارید و تکمیل آن را به زمانی نامشخص واگذار کنید که چندان خوشایند نیست.

قیمت موارد اصلی مانند رنگ، کاغذ دیواری، مبلمان را بگیرید و بر اساس آن بودجه خود را برنامه‌ریزی کنید.

در نظر گرفتن فضا

هنگام دکوراسیون اتاق یا خانه، همیشه میزان فضای موجود را در نظر بگیرید تا بعد از خرید مبلی که خوشتان آمده با مشکل جا روبه‌رو نشوید. در خانه یا آپارتمان‌های کوچک دقت کنید از مبلمان جمع‌وجور استفاده کنید تا جادارتر به نظر برسد.

راه رفت‌وآمد را باز بگذارید

مبلمان را سر راه قرار ندهید. مانع درست نکنید. این مسئله به خصوص در خانه‌های کوچک اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند.

کانون توجه

یکی دیگر از قوانین مهم در دکوراسیون، ایجاد جایی به عنوان مرکز توجه است تا بتوانید در اطراف آن بقیه طرح خود را راحت‌تر پیاده کنید. این مکان می‌تواند شومینه، تخت‌خواب یا حتی یک پنجره بزرگ باشد.

پیوند و هماهنگی

برای آن که دیزاین اتاق یا خانه شما خاص شود، چیزی پیدا کنید که اجزاء مختلف طرح شما را به هم پیوند دهد. این می‌تواند یک سوژه، رنگ یا سبک باشد که دکور را به هم ارتباط ‌دهد.

عدم انتخاب رنگ‌های نامناسب

بعضی رنگ‌ها به هم نمی‌آیند. از به کار بردن صرفا چندین رنگ خنثی یا طیف‌های مختلف از یک رنگ خودداری کنید تا یکنواخت و خسته‌کننده به نظر نرسد. رنگ‌های متضاد به خوبی به هم می‌آیند. می‌توانید آن‌ها را با رنگ خنثی هم هماهنگ کنید. می‌توانید از رنگ‌های متضاد در مبلمان و وسایل نیز استفاده و سبکی خاص را پیاده کنید.

هماهنگی میان اندازه وسایل و مبلمان

یکی از قوانین مهم در دکوراسیون، هماهنگ بودن اندازه وسایل یک اتاق است. وسایل خیلی بزرگ آن را سرد و بی‌روح و اگر فضای کافی وجود نداشته باشد، حتی آن را کوچک نشان می‌دهد. وسایل خیلی کوچک هم آن را شلوغ و درهم برهم می‌کند.

قبل از انتخاب مبل به فکر رنگ نباشید

انتخاب رنگ با توجه به مبلمان موجود برای شما راحت‌تر خواهد بود. بعضی مبل‌ها به بعضی رنگ‌ها نمی‌آیند. ممکن است هماهنگی آن‌ها با رنگ موجود سخت بوده، جلوه‌ای نداشته باشند.

تطبیق

به این فکر کنید که چطور طرح اتاق با طرح خانه هماهنگ می‌شود. ممکن است دوست داشته باشید یک اتاق را کاملا متفاوت با سایر قسمت‌ها طراحی کنید اما اگر سبک کلاسیک را ترجیح می‌دهید، دیزاین اتاق‌های مختلف را با هم هماهنگ کنید.


•نمونه رنگ‌ها، بافت‌ها و عکس وسایل همه با هم به شما در ساختن تصویری از طرح آتی اتاق یا خانه‌ کمک می‌کند. برای اطمینان، دکوراسیون داخلی را ساده انتخاب کنید.


مشورت و الگو گرفتن از سایت‌های موجود که مملو از ایده‌های دکوراسیونی است، به شما در درک مفهوم پیچیده دکوراسیون داخلی مورد علاقه کمک می‌کند.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 42
     درج شده در 901 روز و 19 ساعت و 1 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تغییر دکوراسیون در منزل امری است که می تواند ظاهر خانه را در حد زیادی تغییر دهد.
به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ تغییر مکان قرارگیری اشیاء مختلف ، تعویض اشیاء و یا رنگ کردن آنها می تواند تغییرات زیادی را در ظاهر خانه ایجاد کند.

- از مبلمان بزرگ و دست و پا گیر استفاده نکنید:مبلمان خانه تان را به نسبت متراژ و فضای باز خانه خود انتخاب کنید .


این کار موجب می‏شود تا به راحتی در فضای درون خانه حرکت کنید و به جای آنکه همواره مراقب باشید که دست‏ و پایتان به چیزی برخورد نکند، با لذت بیشتری از زندگی خود بهره ببرید.


از فضاهاي خالي استفاده کنيد:در بسیاری از اتاق ها و مکان های موجود در خانه فضاهای خالی زیادی وجود دارد.


مکان هایی مثل روی میز ها ، بر روی پیش خوان از جمله مکان هایی هستند که معمولا فضای خالی زیادی دارند. شما می توانید این فضاهای خالی را با انواع مجسمه های دست ساز ، شمع های ساخت شده در خانه یا سایر انواع وسایل دست ساز پر کنید.


چیدن درست قفسه ها: در تمامی منازل قفسه هایی برای چیدن وسایل مختلف وجود دارد. این قفسه ها می تواند در مکان های مختلفی در منزل مثل آشپزخانه یا کناره اتاق پذیرایی قرار گرفته باشند.


بایستی توجه کرد که رعایت نظم و ترتیب در چیدن صحیح این قفسه ها می توانید به نمایی مطلوب تر و چشم نواز تر برسید.

استفاده از گیاهان: شما می توانید با کمترین هزینه ممکن گلدان های بسیار زیبایی را تهیه کرده و در منزل خود مستقر کنید. شما با نگاه داری صحیح از این گیاهان می توانید در تمام مدت سال از وجود گیاهانی سالم و سرسبز و شاداب لذت ببرید.


وجود این گیاهان به عنوان موجوداتی زنده در محل زندگی شما علاوه بر تغیر شکل ظاهری و دکوراسیون محل زندگی شما ، با تصفیه هوای محل نقشی مثبتی در سلامتی شما نیز خواهد داشت.

نکته: آیینه‌های بزرگ روی دیوار نصب کنید. با این کار فضای خانه را بزرگتر نشان داده و با تلألو نور در آیینه‌ها فضای خانه شما زیبا و رمانتیک می‌شود.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 39
     درج شده در 901 روز و 19 ساعت و 2 دقیقه قبل
    

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

شومینه وسیله ای گرمایشی برای خانه محسوب می شود اما امروزه بیشتر جنبه تزئینی یافته و از نظر طراحان فضای داخلی جزو عناصر زیبای دکوراتیوی تعریف می شود که به خانه نمایی گرافیکی می دهد.

از آنجا که شومینه بیشتر در مرکز خانه تعبیه می شود هنگام ورود به خانه بسیار به چشم می آید. بنابراین سعی داریم با راهکارهایی ساده شما را با کاربردهای شومینه در هر چه زیباتر کردن فضای خانه آشنا کنیم:

۱- دیوار و تاقچه شومینه از قسمت های مهم و قابل تغییر در شومینه است که شما با کمی سلیقه و خلاقیت می توانید طرح و شکل مورد دلخواه خود را روی آن پیاده کنید. در این صورت فضای شما طرحی تازه به خود می گیرد.


۲- از آنجا که شومینه در کانون خانه قرار می گیرد بهتر است قرینه سازی را در چیدمان فضایی که شومینه در آن قرار گرفته رعایت کنید تا نمای شومینه زیباتر جلوه کند.

۳- لبه یا همان تاقچه شومینه قسمتی مناسب برای قرار دادن انواع اشیای تزئینی، عکس های خانوادگی، شمع و شمعدان ها است.

این نکته در مورد نحوه قرارگیری اشیای تزئینی روی لبه شومینه قابل توجه است که اشیا باید به ترتیب قد و اندازه تزئین شود. پیشنهاد می کنیم تعداد آنها فرد و به صورتی در کنار هم قرار گیرند که نمای یکدیگر را از بین نبرند.

۴- بهتر است از قرار دادن تعداد و حجم زیادی از وسایل روی لبه شومینه پرهیز کنید زیرا در این صورت علاوه بر اینکه نمای شومینه بسته به نظر می رسد جذابیت اشیا نیز به چشم نمی آید. بنابراین با قرار دادن تعدادی اندک از وسایل با رنگ هایی متمایز با چیدمان فضای خانه، شومینه را به یک نقطه کانونی زیبا تبدیل کنید.


۵- اگر قصد دارید ظاهر شومینه خود را تغییر دهید حتما به نوع چیدمان خانه توجه کنید. برای خانه هایی به سبکی موقر و سنگین بهتر است از شومینه هایی با طرح سنگ های زینتی مشکی و یا طلایی استفاده شود تا فضای خانه با شکوه به نظر آید.


۶- در فصولی که شومینه قابل استفاده نیست بهتر است فضای داخلی آن را با سنگ های رنگی و شمع های کوچک تزئین کنید. در این صورت با روشن کردن شمع ها، فضای داخل شومینه و اطراف آن بسیار زیبا می شود و حسی دل انگیز به خود می گیرد.


۷- دیوار شومینه نیز جایی مناسب برای آویزان کردن قاب عکس ها و به خصوص تابلوهای نقاشی است. از تابلوهای نقاشی که دارای رنگ آمیزی های تند و شاد هستند برای تزئین دیوار شومینه استفاده کنید.

۸- نصب آینه ای بزرگ که دیوار شومینه را به طور کامل پوشش داده باشد گزینه ای بسیار مناسب برای تزئین دیوار شومینه است. آینه انعکاس نور انواع وسایل رنگی را در فضای خانه پخش می کند و خانه پر از نور و رنگ های متنوع می شود.


۹- نصب سنگ های کوچک زینتی و انواع کامپوزیت ها نیز بهترین پوشش برای دیوار شومینه است زیرا این دیوار به علت گرمای حاصل از شومینه پس از مدتی دچار ترک خوردگی وسبب نازیبا شدن شومینه می شود.


۱۰- تاقچه شومینه می تواند مکانی مناسب برای قرار دادن کتاب های نفیس باشد. بهتر است کتاب ها با جلدهای زیبا و اندازه یکسان انتخاب شوند تا این توازن به تاقچه شومینه و فضای اطراف حس و حالی زیبا ببخشد.


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط kakajon با 2591 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 49
     درج شده در 901 روز و 19 ساعت و 3 دقیقه قبل
    


با آمدن فصل زمستان بسیاری از خانم ها به فکر تغییر دکوراسیون منزل و ایجاد فضایی گرم و مناسب برای اعضای خانواده ی خود هستند در این مطلب چند ایده برای تغییر دکوراسیون را مطرح می کنیم .


تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

با آمدن فصل زمستان بسیاری از خانم ها به فکر تغییر دکوراسیون منزل و ایجاد فضایی گرم و مناسب برای اعضای خانواده ی خود هستند در این مطلب چند ایده برای تغییر دکوراسیون را مطرح می کنیم .
در صورتی که جاهای سرد خانه خود را بشناسید، با انداختن قالیچه‌ها و گلیم‌هایی که رنگ گرم دارند، می‌توانید هم فضا را گرم ‌تر کنید، هم گرمای کف زمین را حفظ ‌کنید. می‌توانید اجزای مبلمان خانه را به هم نزدیک‌تر کنید تا فضای نشیمن را گرم‌ تر و شلوغ‌ تر نمایید.

با نزدیک کردن مبلمان، حالت صمیمانه‌ تری در اتاق ایجاد می‌شود. اگر در مبلمان خانه خود از رنگ‌های سرد یا خنثی (آبی، سبز، خاکستری، کرم و…) استفاده می‌کنید، بهتر است از بالشتک‌ها و

کوسن‌هایی به رنگ‌های گرم (نارنجی، قرمز، زرد و…) نیز استفاده کنید یا پوشش‌هایی با طرح گلیم و جاجیم و یا قلاب‌بافی‌های گرمی به‌رنگ قرمز و زرشکی و قهوه‌ای را روی بعضی از قسمت‌های مبلمان بیندازید.


استفاده از گلدان‌های آپارتمانی سبز و سرحال و یا برگ‌هایی که در زمستان سبز هستند مانند برگ بعضی پیچک‌ها و کاج در خانه، بهار کوچکی در زمستان برای شما و خانواده‌تان به وجود می‌آورد و در عین حال، از خشکی هوا که شوفاژها ایجاد می‌کنند، می‌کاهد.

تغییر دادن دو یا سه لامپ در فضاهای مرکزی‌ تر و پررفت و آمدتر خانه، فضای گرمی ایجاد می‌کند. توصیه می‌شود لامپ‌های معمولی را باز کرده و جای آنها از لامپ‌های نارنجی، زرد تیره و حتی قرمز استفاده کنید.

فقط دقت کنید که اگر در این مکان‌ها مطالعه‌ می‌کنید، باید آنها را با نور معمولی ترکیب کنید. راه‌هایی هم وجود دارد که فضایی گرم و زمستانی برای شما در خانه ایجاد می‌کند ولی هزینه زیادی ندارد.


برای مثال، استفاده از چند کنده چوب در کنار هم به عنوان تزیین یا سبدی که پر از کاموا و عروسک‌های بافتنی و بریده‌کاغذهای رنگی باشد که آن را روی میزی در کنار اتاق قرار دهید و یا استفاده از شمع‌های کوتاه و بلند به رنگ‌های صورتی، نارنجی، قرمز، سرخابی و زرد و… روی میز اتاق نشیمن.

شاید شما فضای خالی و مدرن کم‌پوشش را دوست داشته باشید و خانه‌تان بیشتر با سنگ و پارکت فرش شده باشد ولی این حالت برای زمستان، احساس سردی و بی‌روحی، به شما می‌دهد. پس شاید بهتر باشد یکی، دو قالیچه ترکمنی یا گبه و یا قالیچه‌هایی با رنگ‌های قهوه‌ای و لاکی در گوشه‌ای نگه دارید و در زمستان از آنها استفاده کنید.


صداها و بوها هم جزیی از دکوراسیون منزل هستند. صدای قل‌قل سماور و بخار آن برای زمستان آرامش زیادی ایجاد می‌کند. بد نیست سماوری قدیمی و زغالی در سمساری‌ها پیدا کنید و همان حس خوب و قدیمی را در اتاق بیافرینید.


البته در گذشته نه چندان دور به محض سرد شدن هوا خانواده‌ها کرسی برپا می‌کردند. شما هم اگر در خانه فضای مناسبی دارید و فضاهای سنتی را به مدرن ترجیح می‌دهید، می‌توانید از تختخواب‌های چوبی قدیمی و میزهای بلند چوبی در نقش همان کرسی‌های قدیمی استفاده کنید و روی این کرسی را با سرمه‌دوزی یا ترمه‌ سنتی بپوشانید.

 


باز منتشر شده توسط kakajon در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


 مشاهده اولین صفحه  مشاهده صفحه قبلی 61 62 63 64 65 [ 66 ] 67 68 69 70  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.