مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
عکس و عکاسی مقالات
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
احادیث حضرت محمد
امر به معروف و نهی از منکر
لینکستان وب سایت های مفید
طبقه بندی موضوعی مطالب
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط fardsaeid با 144683 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 141
     درج شده در 1241 روز و 17 ساعت و 45 دقیقه قبل
    

۱۴ کاری که افراد خلاق اول روز انجام می دهند

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

همه ما خواهان خلاقانه زندگی کردن و یا خلاقانه کار کردن هستیم؛ اما واقعا اینگونه زندگی کردن ممکن است مشکلات خاص خود را داشته باشد.

برخلاف تصور رایج اغلب مردم، سازنده و مبتکر بودن، به بهره ی هوشی بالا یا قدرت و داشتن توانایی منحصربفردنیازی ندارد. در واقع با انجام کارهایی ساده و عادت دادن آنها در خود می توانید فردی خلاق باشید.

 

در ادامه به معرفی ۱۴ عادت مختلفی را که افراد مبتکر ۱۵ دقیقه قبل شروع کار روزانه انجام می دهند می پردازیم.

 

همه ما خواهان خلاقانه زندگی کردن و یا خلاقانه کار کردن هستیم؛ اما واقعا اینگونه زندگی کردن ممکن است مشکلات خاص خود را داشته باشد.

 

نکته ای که باید مدنظر داشت این است که خلاقانه زندگی کردن بیش از اینکه شبیه به هر چیزی باشد، شبیه به عادت است و همراه هر عادتی قوانین خاصی وجود دارد که با دنبال کردن آنها می توانید سفت و سخت به آن عادت بچسبید.

 

اغلب مردم از نبود وقت کافی برای انجام دادن کارها گله می کنند، اما برخی افراد هستند که بیشترین کارها را در کمترین زمان ممکن انجام می دهند؛ در نتیجه همیشه وقت اضافه برای انجام کارهای بیشتر دارند.

 

در ادامه می بینید که انجام عادت های بسیار ساده ای که آدم های خلاق در ۱۵ دقیقه ی شروع کاریشان انجام می دهند چگونه روزکاری آنها را تغییر می دهد.

 

۱. آدم های خلاق حداقل ۱۵ دقیقه قبل از شروع رسمی ساعت اداری، در دفترشان قدم می زنند

 

افراد مبتکر اهمیت گزارش آغاز کاری را به خوبی می دانند. آنها به جای عجله کردن و شتافتن در انجام موقت کارها، خانه شان را زودتر ترک می کنند و با آسودگی خاطر بیشتری به سمت محل کار قدم می زنند.

 

آنها همچنین چند آهنگ آرام بخش را در شروع روزکاری شان انتخاب می کنند تا هم خلق بشاش تری داشته باشند و هم ۱۵ دقیقه وقت اضافی برای آماده شدن به دست بیاورند.

 

۲. فضای کاری شان را حرفه ای می چینند

 

همچون یک پزشک در حال جراحی در اتاق عمل و همچون یک آشپز در حال آشپزی در آشپزخانه، افراد مبتکر قبل از اینکه کارشان را شروع کنند مطمئن می شوند که همه ابزارهای مورد نیاز کاری آماده هستند و در موقعیت مناسب خودشان قرار دارند.

 

آنها فضای کاریشان را همیشه مرتب و منظم حفظ می کنند تا اگر نیازی به چیزی داشتند بیهوده وقت ارزشمند خود را را برای پیدا کردن آنها هدر ندهند.

 

۳. کاری را که انجام می دهند دوباره بازبینی می کنند

 

مرور آنچه را که قبلا انجام داده اید، مخصوصا زمانی که از سفر یا تعطیلات آخر هفته باز می گردید، بسیار مفید است. آدم های خلاق هنگامی که می خواهند کارشان را دوباره آغاز کنند، خودشان را با کارهایی که قبلا انجام داده اند آماده می کنند.

 

پایان کار همیشه حس خوبی در آدم ایجاد می کند؛ آنها به جای اینکه مستقیما به سمت انجام کار شیرجه بزنند، دستاوردها و موفقیت های قبلی خودشان را مرور می کنند. انجام چنین کاری علاوه بر اینکه مسیر کار بعدی که می خواهید شروع کنید را مشخص می کند، می تواند احساس دوباره موفق شدن و انجام دادن آن کار در شما را نیز تقویت کند.

 

۴. آنها فهرست وظایف کاری و سر موعد مقرر انجام دادن آنها را ارزیابی می کنند

 

افراد مبتکر، لیستی از کارهایی که می خواهند انجام دهند دارند و همیشه کارهایی را در ابتدای روزکاری انتخاب می کنند که راهبری و از پیش برنامه ریزی شده است. آنها ضرب العجل ها و جلسات کاری مهم و را به خود یادآوری می کنند و سعی می کنند کارهایشان را بر اساس این ها زمان بندی و اولویت بندی کنند.

 

۵. سه کاری که از همه مهم تر است انتخاب می کنند

 

آدم های خلاق و مبتکر می دانند که اگر بیش از حد برای خود برنامه بچینند در آنها غرق خواهند شد. برای اینکه آنها بتوانند فقط بر کاری که انجام می دهند تمرکز کنند و همچنین از چند وظیفگی پرهیز کنند، سه کاری که از همه مهم تر است را برمی گزینند و شش دانگ حواس خود را متوجه این سه کار می کنند. Leo Babauta، بنیان گزار وب سایت بهره وری Zen Habits، همیشه سه کار را که از همه مهم تر هستند هر روز برای انجام دادن انتخاب می کند و هر روز صبح در مسیر انجام آنها حرکت می کند.

 

۶. افراد خلاق از خودشان سوالات خلاقانه ای را می پرسند

 

با سوالات مبتکرانه و خلاقانه ای که آنها از خود می پرسند، به روشنی آن چیزی را که هر روز می خواهند در آن موفق شوند به دست می آورند. اگر مشکلاتی وجود داشته باشند که نیاز به حل کردن آنها احساس شود، این مشکلات را شناسایی کرده و آن ها را ارزیابی می کنند.

 

آنها زما ن خود را در طول روز برای حل مسائل بی اهمیت هدر نمی دهند؛ درواقع با پرسیدن سوالات خوب و مفید از خود، حتی انگیزه ی کافی برای انجام وظایف در طول روز را نیز به دست می آورند.

 

برای مثال رون فریدمن (Ron Friedman) یک متخصص در زمینه ی انگیزش انسان می گوید که هر روز هنگام شروع کاری این سوال را از خود بپرسید «امروز نیز تمام می شود و این دفتر را با احساس فوق العاده ای از موفقیت ترک می کنم. امروزمن چه چیزی به دست آوردم»

 

۷. آنها ایمیل هایشان را بررسی نمی کنند، مگر اینکه واقعا مجبور باشند

 

افراد مبتکری همچون دیوید کراپ (David Karp) بنیان گزار سایت Tumblr ، در ۱۵ دقیقه ی اول روزکاری، به هیچ وجه ایمیل های خود را نمی خوانند. آنها می دانند چنین کاری به راحتی ممکن است آنها را سردرگم و آشفته کند. اما اگر آنها در انتظار نشستن یک ایمیل مهم از رئیس و یا مشتری هایشان هستند، نظر اجمالی به فهرست ایمیل های آمده می اندازند. آنها نه بر اساس ترتیب زمانی به ایمیل ها جواب می دهند و نه بدون فکر کردن جواب را می فرستند.

 

۸. موبایل خود را بر روی بی صدا (silent) قرار می دهند

 

افراد مبتکر می دانند که بیشترین حجم کار باید در صبح انجام شود؛ بنابراین هر آنچه را که مهم است اولویت بندی می کنند و در ابتدا با آنها شروع می کنند. آنها تلفن همراه شان را بر روی بی صدا قرار می دهند و لازم نمی بینند تا به پیام ها و اطلاعیه ها که ممکن است هر لحظه ذهن آنها را از کاری که انجام می دهند فراری دهد، پاسخ دهند.

 

۹. آنها روزکاری پیش رو را همانند آنچه که دوست دارند تجسم می کنند

 

همانند ورزشکارانی که از فنون تصویرسازی ذهنی برای تمرینات و رقابت ها استفاده می کنند، افراد مبتکر نیز تصاویر ذهنی مثبتی از موفقیت و پیشرفت شان را در ذهن حک می کنند. آنها به صورت ذهنی آنچه را در طول روز می خواهند انجام دهند، تمرین و تکرار می کنند. بعد از آن هر وقت که به آنها نیاز شد، بسیار راحت تر می توانند آنها را پیدا کنند.

 

۱۰. چند لحظه ای را فقط به عمیق نفس کشیدن اختصاص می دهند

 

افراد مبتکر می دانند که ممکن است روز طولانی و شلوغی را داشته باشند؛ بنابراین حتی زمانی که شروع به کار نکرده اند، کمی استراحت می کنند. عمیقا تنفس کشیدن، اکسیژن بیشتری را برای مغزتان مهیا می کند. این کار باعث می شود تا شما افکاری روشن تر و مبتکرانه تر، و همچنین احساسی راحت تر و خونسردی داشته باشید.

 

۱۱. آنها برخی حرکات کششی انجام می دهند

 

افراد خلاق می دانند که قرار است کل روزشان را جلوی کامپیوتر بر روی صندلی بنشینند. همچنین آنها این را هم می دانند که به طور مداوم غیرفعال و بی جنب و جوش بودن، مشکلات سلامتی در درازمدت را به دنبال خواهد داشت. برای رودررویی با این مشکلات، آنها حرکات ورزشی و کششی را در ۱۵ دقیقه ی اول روزکاری شان انجام می دهند. همچنین آنها همین حرکات را در طول روز به دفعات نیز تکرار می کنند.

 

۱۲. برای زمان کاری همکارانشان ارزش قائل اند

 

افراد مبتکر در ابتدای روزکاری با همکارانشان درمورد مسائل کاری صحبت نمی کنند. آنها به زمان و فضای کاری افراد دیگر احترام می گذارند و می دانند که همکارانشان برای آماده ی کار شدن به وقت نیاز دارند.

 

۱۳. آنها قبل از کمک کردن به دیگران، به برآوردن نیازهای خود فکر می کنند

 

افراد خلاق تحقق نیازهای خودشان را مقدم بر نیازهای دیگران می دانند. آنها اولویت های اصلی خودشان را تعیین می کنند و کارهای دیگران را در اولویت های بعدی قرار می دهند. هیچ وقت تلاش نمی کنند که یک ابَر مرد یا ابَر زن باشند و به هرکسی که نیاز به یاری رساندن داشت کمک کنند.

 

آنها به این ۱۵ دقیقه ی معمول خود احترام می گذارند و اگر فردی چیزی از آنها درخواست کند، مودبانه آن را رد کرده یا به تاخیر می اندازند.

 

۱۴. آنها از چالش و کاری که پیش رو دارند سپاس گزار هستند

 

افراد مبتکر هر روز صبح به خود یادآوری می کنند تا از کاری که دارند سپاس گزار باشند. آنها به چالش ها نه به عنوان یک سد معبر، بلکه به عنوان یک سکوی پرتاب و یک فرصت برای رشد و توسعه ی خودشان نگاه می کنند.

 

داشتن احساس خوبی از کاری که انجام می دهید باعث می شود به فرسودگی شغلی دچار نشوید و بتوانید هر نوع احساس منفی را از خودتان دور کنید.

zoomit.ir - علی عیدی


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط p00a7rs12 با 45 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 140
     درج شده در 1290 روز و 10 ساعت و 30 دقیقه قبل
    

شرکت معماری و طراحی Studio505 به تازگی ساختمان لوتوس را در ووجین، چین طراحی کرده است.

این ساختمان در زمینی به مساحت 3.5 هکتار طراحی شده و به عنوان نماد جاه طلبی های دولت و آرمان آینده ساکنان منطقه در نظر گرفته شده است. بازدید کننده ها از قسمت زیرین وارد ساختمان شده و وارد یک کلیسا می شوند.

همه ی قسمت های داخلی و خارجی این ساختمان با استفاده از فولاد ضد زنگ و کاشی و موزاییک شش وجهی ساخته شده اند. بیش از 2500 شمع انرژی گرمایی ساختمان و روشنایی آن را را تامین می کنند.

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 

 تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir


باز منتشر شده توسط p00a7rs12 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط p00a7rs12 با 45 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 816
     درج شده در 1290 روز و 11 ساعت و 3 دقیقه قبل
    

کوکا : شرکت آلمانی تولید کننده ی مداد، تجهیزات بانکی و اداری فابر کاستل تبلیغات بسیار جالبی را برای مداد رنگی های ساخت این شرکت طراحی و ارائه کرده است. در این تبلیغات رنگ های واقعی موجود در طبیعت به تصویر کشیده شده اند، جالب است بدانید که شعار این کمپین تبلیغاتی ” رنگ حقیقی ” بوده است.

این پوسترهای تبلیغاتی توسط آژانس تبلیغاتی آلمانی Serviceplan ایجاد شده اند.

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 
باز منتشر شده توسط p00a7rs12 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


      [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.