مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
امر به معروف و نهی از منکر
آموزش آشپزی
عکس و عکاسی مقالات
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
نظر سنجی سریال نوروزی وب سایت تبیان زنجان
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
فعالان ثبت مطلب این ماه
فعالان ارسال دعوتنامه این ماه
فعالان نظر دهندگان این ماه
ارسال دعوتنامه

آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟

 
دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط ali146 با 1460 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 2
     درج شده در 3 روز و 21 ساعت و 10 دقیقه قبل
    

چگونه مي‌توان شادتر و خوشبخت تر بود؟


تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 قصد داريد بودجه‌اي را براي خوشحال‌تر بودن اختصاص دهيد، موارد زير را در نظر بگيريد.

 
پول خود را به شادي‌هاي کوچک اما پرتعداد اختصاص دهيد تا اينکه آن را خرج يک شادي بزرگ کنيد. افرادي که تفريحات پرتعداد اما کم هزينه‌اي مانند خريد کتاب و سي‌دي يا پيک‌نيک رفتن را به طور متداول انجام مي‌دهند.از افرادي که در طول سال از چنين دلخوشي‌هايي اجتناب مي‌کنند و به جاي آن هر سال به يک سفر خارجي گرانقيمت مي‌روند، رضايت بيشتري از زندگي دارند.
پول خود را خرج احساسات اصلي‌تري بکنيد. بخشي از دليلي که باعث مي‌شود پول خرج کردن در افراد ايجاد شادي نکند اين است که آنها پول خود را صرف انگيزه‌هايي مانند رقابت با همسايگان و فاميل مي‌کنند. چنين هزينه‌هايي به ندرت باعث ايجاد شادي در فرد مي‌شوند، هرچند که حس چشم و هم‌چشمي ‌را ارضا مي‌کنند.
 
براي ديگران هم خرج کنيد. تحقيقات نشان مي‌دهد که هزينه کردن براي ديگران مي‌تواند شادي بيشتري براي فرد به همراه داشته باشد.
 
به همين خاطر خريد هديه براي ديگران و همچنين کمک به موسسات خيريه را فراموش نکنيد. البته همان تحقيق نشان داده مبلغي که به ديگران اختصاص مي‌دهيد، تاثير چنداني در ميزان رضايتي که از اين عمل کسب مي‌کنيد ندارد، به اين معني که لازم نيست پول زيادي را خرج خريدن هديه‌هاي گرانقيمت براي ديگران کنيد.
 
زمان بخريد. برخي اوقات مي‌توانيد کمي ‌پول خرج کنيد تا وقت آزاد بيشتري داشته باشيد. براي مثال برخي از اموري که وقت زيادي را اشغال مي‌کنند را به فرد ديگري بسپاريد و در مقابل به او پول بپردازيد.

در اين صورت مي‌توانيد فعاليت‌هاي جذاب‌تري را انجام دهيد که در شما احساس رضايت بيشتري را ايجاد مي‌کنند. مثلا وقت آزاد خود را صرف آموختن يک زبان خارجي، بازديد از نمايشگاه‌هاي هنري يا باغباني کنيد.

پول خود را صرف تجربيات تازه کنيد. تجربيات تازه و البته خوشايند در بيشتر موارد با هيجان و شادي همراه هستند به همين خاطر سعي کنيد بخشي از پول و البته وقت خود را به مواردي اختصاص دهيد که تاکنون سراغ آنها نرفته‌ايد، از آموختن آشپزي گرفته تا کوهنوردي و طبيعت‌گردي با دوستان همگي جزو مواردي هستند که مي‌توانند شما را شادتر کنند.

باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 1460 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 4
     درج شده در 3 روز و 21 ساعت و 10 دقیقه قبل
    

تفاوت چپ دست ها و راست دست ها


تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 اين تصور که احتمالا برخي رفتارها و احساسات افراد چپ تست با افراد راست دست متفاوت است در ذهن بسياري از افراد وجود دارد. ولي آيا به واقع افراد چپ دست داراي توانايي هاي بيشتري بوده و نسبت به سايرين باهوش ترند؟!

طبق تحقيقات انجام شده در اين زمينه، هيچ مدرک علمي دال بر باهوش تر بودن افراد چپ دست وجود ندارد و چپ دست ها و راست دست ها هوش يکساني دارند. 

البته متخصصان اعلام نموده اند افراد چپ دست قادرند ارتباط عميقي بين دو نيمکره مغز خود ايجاد کنند به همين دليل بهتر مي توانند موقعيت ها را بررسي و تحليل کنند. 

اين افراد مي توانند تصورات خود را با حرکاتشان هماهنگ کنند. به همين دليل آن ها قادرند در حوزه هاي مختلف هنري افراد موفقي باشند.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 1460 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 2
     درج شده در 3 روز و 21 ساعت و 39 دقیقه قبل
    

چگونه مغز به ما کمک مي کند که اشياء را پيدا کنيم؟


تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

براساس اين يافته جديد وقتي فرد دنبال يک شي ء فرد و يا حتي يک حيوان مي گردد در مکان هايي که حتي يافتن يک شي ء کوچک مي تواند بسيار سخت باشد مغز به کمک افراد مي آيد.

گفتني است،  در اين زمان بيشتر فعاليت هاي مغز معطوف به کمک به قشر جلوي سر که محل تجزيه و تحليل و آناليز اطلاعات است مي شود و خون رساني به اين قسمت بيشتر صورت مي گيرد و به اين وسيله فرد مي تواند شي را پيدا کند.

اين نتايج با  انجام اسکن مغزي بر روي افراد داوطلب بدست آمده است که در هنگام پيدا کردن شي فعاليت مغزي قشر  نزديک به جلوي کاسه سر به شدت زياد شده است و اين افزايش تمرکز و قدرت و تفکر در تشخيص و کنار زدن ساير اشياء که مورد نظر نيستند به فرد کمک مي کنند تا وسيله يا شخص مورد نظر را بيابند

پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 3
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 18 دقیقه قبل
    

۵ اشتباه که مانع کاهش وزنتان می‌شود

کاهش وزن برای افرادی که اضافه وزن دارند یک نیاز اساسی و ضروری برای سلامتی به حساب می‌آید، بنابراین برای کاهش وزن حتما باید نکات ی را رعایت کنید. در این مقاله نکات و اشتباهاتی که مانع از کاهش وزنتان می‌شوند را ارائه می‌دهیم.

کاهش وزن برای افرادی که اضافه وزن دارند یک نیاز اساسی و ضروری برای سلامتی به حساب می‌آید، بنابراین برای کاهش وزن حتما باید نکات ی را رعایت کنید. در این مقاله نکات و اشتباهاتی که مانع از کاهش وزنتان می‌شوند را ارائه می‌دهیم.

 

۱. رژیم های خیلی کم چرب وکم شکر یا بدون چربی و شکر : زمانی که رژیم غذایی شما بسیار کم چرب و کم شکر یا کاملا بدون چربی و بدون شکر باشد بدن شما برای بدست آوردن انرژی تمایل بیشتری به خوردن پیدا می کند و ریزه خواری ها باعث افزایش وزن شما می شود بنابراین شما باید در رزیم خود حتما مقداری چربی مفید و قند های طبیعی مثل قند میوه استفاده نمایید.

 

۲. مصرف زیاد قهوه و کافئین : مصرف کافئین در بدن باعث ترشح هورمون های انسولین و آدرنالین در بدن می شود و این هورمون ها به سرعت در بدن باعث ایجاد اضطراب و گرسنگی و در نتیجه افزایش وزن خواهند شد. بنابراین فکر نکنید چون قهوه کالری خیلی کمی دارد باعث افزایش وزن نمی شود بلکه سعی کنید آن را با نوشیدنی های گیاهی مفید جایگزین کنید.

 

۳. خواب خیلی کم : اخیرا دانشمندان مطالعاتی روی افراد ی که ۵ ساعت در شبانه روز می خوابند انجام داده اند و دریافته اند که این افراد زمانی که رزیم می گیرند برای کاهش وزن ، کمتر چربی بدن خود را از دست می دهند نسبت به افرادی که ۸ ساعت کامل در شبانه روز می خوابند ، بنابراین باید سعی کنید که در هر شبانه روز حتما ۸ ساعت بخوابید.

 

۴. تمرین های ورزشی آهسته اما سنگین : اگر تمرین های ورزشی شما سنگین و آهسته باشد بجای کاهش وزن باعث می شود که توانایی ذخیره ی چربی در بدن را بالا ببرد بنابراین حتما باید ورزش خود را ابتدا با نرمش سپس با تمرینهای سریع اما سبک آغاز نمایید.

 

۵. محاسبه ی کالری ها : رزیم هایی که برپایه و اساس محاسبه ی کالری باشد خیلی درست نیستند زیرا بسیاری از مواد غذایی که مصرف می کنیم مقدار کالری آن ها درج نشده است یا اینکه درست و دقیق درج نشده است بنابراین بهتر است رژیم هایی بگیرید که پزشک ها یا متخصصان تغذیه تایید می کنند. (آرایشیک)


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 2
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 24 دقیقه قبل
    

از چه سنی کودک به خواب نیمروزی نیاز ندارد؟

بیشتر کودکان زیر یک سال به دوبار خواب نیمروز در صبح و عصر نیاز دارند. از ۱۸ ماهگی، بیشتر آنها هنگام صبح چرت نمی زنند اما خواب بعدازظهر خود را دارند. اگر کودک به طور کامل خواب نیمروزی صبح هنگام خود را ترک کرد، خواب بعدازظهر او را همچنان ادامه دهید. در سن چهار سالگی، بیش از ۵۰ درصد کودکان همچنان عصرها می خوابند و این نیاز را در خود احساس می کنند. اما از سن ۵ سالگی، بیش از ۷۰ درصد کودکان به طور کامل خواب های نیمروزی را رها می کنند و ۳ نفر از ۱۰ کودک همچنان عصرها می خوابند.

 

همه کوودکان الگوهای خواب متفاوت دارند. بخشی از آن نیز به خواب شب کودک بستگی دارد. کودکان به طور میانگین به ۱۲ تا ۱۴ ساعت خواب در طول شبانه روز احتیاج دارند. بنابراین، اگر به طور مثال، کودک شما در ساعت ۸ شب به خواب برود، نباید تا ۸ صبح فردا بیدار بشود. در این حالت او به طور کامل خوابیده و استراحت کرده است و دیگر به خواب نیمروزی نیازی ندارد. اما اگر در شب ۱۲ ساعت نخوابیده باشد باید در طول روز چرت کوتاهی داشته باشد.

 

 

 

سن کودک هر چه کمتر باشد میزان و نیاز خواب او بیشتر است و به سختی می تواند از خواب بیدار شود. برای اینکه بتوانید کودک را در طول روز چند ساعتی بخوابایند می توانید روش های زیر را به کار بگیرید:

 

- اگر در خانه خود هستید، کودک را به تخت خود ببرید و مجبورش کنید تا بخوابد. چون همیشه شب ها در این محل می خوابد، احتمال اینکه در طول روز بهتر و طولانی تر بخوابد نیز بیشتر می شود.

 

- اگر کودک به مهد کودک می رود و در آنجا می خوابد، شما باید برنامه های خود را با این مساله تنظیم کنید.

 

- کشف کنید که در چه ساعاتی از بعدازظهر کودک شما خواب‌آلوده است (حتی اگر خودش انکار کند که خوابش می آید). عموما پس از صرف ناهار یا یک ساعت بعد از آن کودکان آرام و خواب آلود می شوند. کودکان نیز همچون بزرگسالان ریتم خواب مشخصی در طول شبانه روز دارند و به همین دلیل در ساعات مشخص کاملا گیج خواب هستند. وقتی این نشانه ها را مشاهده کردید او را به اتاق و تخت خودش ببرید و بخوابانید.

 

- اگر کودک پیش از ۴ سالگی به طور کلی در طول روز نمی خوابد، حداقل چند ساعتی در روز او را در مکانی ساکت و آرام بگذارید. به او بگویید کودکان در این ساعت از روز می خوابند تا دوباره انرژی بیشتر کسب و بتوانند بیشتر بازی کنند. چندین کتاب و اسباب بازی در اختیار او قرار دهید و اتاق را ترک کنید. بهتر است یکی دوساعت با او بازی یا صحبت نکنید تا متوجه شود که باید بخوابد و استراحت کند.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 3
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 25 دقیقه قبل
    

چرت نیمروزی داشته باشیم یا نه؟

بیشتر افراد به دنبال این هستند که در اواسط روز یک چرت کوتاه بزنند...

نتایج یک بررسی در دانشگاه کمبریج نشان داد افرادی که در طول روز بیشتر عادت به چرت زدن دارند در معرض خطر مرگ زودرس هستند. بیشتر افراد به دنبال این هستند که در اواسط روز یک چرت کوتاه بزنند اما طبق بررسی‌ها این کار می‌تواند خطر مرگ در سنین جوانی را افزایش دهد.

 

پزشکان در این مطالعه که ۱۳ سال طول کشید مشاهده کردند افرادی که هر روز بیش از یک ساعت چرت نیمروز دارند، ۳۲ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند. در این بررسی، سوابق پزشکی ۲۵ هزار مرد و زن ۴۰ تا ۷۹ ساله بررسی و بر اساس مدت زمانی که در طول روز چرت می‌زدند در گروه‌های مختلف تقسیم بندی شدند. در پایان این مطالعه مشخص شد افرادی که در طول روز بیش از یک ساعت می‌خوابند بیش از افراد دیگر در معرض مرگ زودهنگام ناشی از بیماری‌های قلبی، سرطان و بیماری‌های تنفسی هستند.

 

پزشکان در این مطالعه تاکید کردند لازم است مطالعات بیشتر و دقیق‌تری در این زمینه انجام شود.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 2
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 25 دقیقه قبل
    

این علت چاقی را نمی دانید


روابط حمایتی می‌تواند مانع استرس شود و افراد را از خوردن بیش از حد منع کند.

همه ما افرادی را که مدام گله و شکایت می‌کنند در اطرافمان دیده‌ایم. شاید اطراف شما را چنین افرادی محاصره کرده باشند؛ افرادی که زود هم قضاوت و یا سرزنش می‌کنند. محققان دریافته‌اند چنین روابط مضری ممکن است به سلامت روانی و همچنین جسمی شما آسیب برساند و دست کم چاقتان کند.

 

در تحقیقات جدید محققان دانشگاه نورث وسترن که در آن بیش از ۳ هزار بزرگسال با رده سنی ۳۰ تا ۴۰ بررسی شده‌اند، اعلام شده است افرادی که متحمل غم در روابط منفی هستند، چربی بیشتری نسبت به کسانی که چنین روابطی ندارند، انباشته می‌کنند.

 

به گفته کری کرشو، سرپرست این تحقیق و استاد دانشگاه نورث وسترن، افرادی که در زمان پیری چاق می‌شوند، دور کمرشان با روابط پراسترسی که دارند بزرگتر می‌شود. چربی دور کمر، بزرگترین تهدید برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت است. از نظر کرشو علت دیگر این چاقی غذاست. روابط پرتنش باعث استرس می‌شود که ممکن است شما را وادار به نوشیدن یا خوردن نوشیدنی‌های پرکالری و غذاها کند.

 

بریانا مزوک از دانشگاه ویرجینیا نیز اظهار کرد: استرس، همچنین بر سوخت وساز اضافی بدن تاثیر می‌گذارد که این امر با تحریک سیستم پاسخ به استرس در بدن باعث تجمع بیشتر چربی می‌شود. به گفته وی، استرس نه تنها بر احساسات بلکه بر بدن نیز تاثیر منفی می‌گذارد اما همان طور که روابط نامطلوب باعث چاقی افراد می‌شود، روابط سالم نیز عکس این عمل را انجام می‌دهد.

 

در تحقیقات اخیر مشخص شد افرادی که در روابط حمایتی (روابطی که بتوان به افراد اعتماد کرد و یا با دوستان صحبت کرد) قرار دارند نسبت به همسالان خود چربی کمتری در بدنشان انباشته می‌شود. به گفته کرشو، روابط حمایتی می‌تواند مانع استرس شود و افراد را از خوردن بیش از حد منع کند. بنابراین اگر در شرکتی کار می‌کنید که روابط خوبی با همکاران خود ندارید به فکر قلب خود نیز باشید. یافته‌های این تحقیق در مجله امریکایی Epidemiology منتشر شده است.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 2
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 26 دقیقه قبل
    

خواب آلودگی بهاری، شایع و قابل کنترل است

 

یک پزشک در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سستی وخواب آلودگی بهاری شایع و قابل کنترل است‌.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، سیمین جان نثار اظهار کرد: با وجود آن که بهار فصل سرزندگی، شادابی و نشاط است اما بسیاری از افراد از احساس خواب آلودگی شدید در این فصل رنج می برند .

وی ادامه داد: به دلیل تغییرات آب و هوا، رویش گل و گیاهان و گرده افشانی احساس سستی و خواب آلودگی در فصل بهار شایع است، اما این یک بیماری محسوب نمی‌شود و بعد از مدتی فرد بدون درمان بهبود می‌یابد.

جان نثار افزود: خوردن روزی چهار تا پنج عدد خرما، مصرف غذاهای حاوی ویتامین B نظیر حبوبات، مصرف مایعات بین هشت تا 10 لیوان در روز و مصرف انجیر و آلو در بهبود وضعیت خواب آلودگی افراد بسیار تاثیر گذار است.

وی تاکید کرد: خواب عصر در فصل بهار نباید بیش از نیم ساعت باشد و بین شام و زمان خواب باید حداقل سه ساعت فاصله باشد.

جان نثار عنوان کرد: خوردن غذاهای گرم و سنگین، یبوست، عدم تحرک و فعالیت فیزیکی احساس خواب آلودگی در افراد را بیشتر می‌کند.

به گفته وی، خوابیدن زیاد در فصل بهار خستگی را برطرف نمی‌کند.


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 3
     درج شده در 4 روز و 6 ساعت و 28 دقیقه قبل
    

تزریق بوتاکس انسان را جوانتر نمی سازد


نتیجه یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد که تزریق بوتاکس انسان را جوانتر و زیباتر نشان نمی دهد.

به گزارش ایرنا از دیلی میل، این مطالعه که در مجله Journal Of Clinical And Aesthetic Dermatology منتشر شده است اولین مطالعه ای است که به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا استفاده از رویه های آرایشی تزریقی انسان را سالمتر، جوانتر و جذاب تر نشان می دهد یا خیر.

در این مطالعه محققان تصاویر قبل و بعد از تزریق بوتاکس 10 زن را به 150 داوطلب نشان دادند و از آنها در مورد زیبایی این زنان سوال کردند.

نتیجه این مطالعه نشان داد که زنان قبل از تزریق بوتاکس جذاب تر به نظر می رسیدند.

در بیشتر زنان مورد مطالعه ابروها افتاده تر می شود و منطقه زیر چشم آنها نیز گودتر می شود.

اما بر اساس این مطالعه استفاده از پرکننده ها مانند تزریق ژل در زیر پوست برای افزایش حجم موجب بهبود ظاهر می شود.

بوتاکس با مسدود کردن انتشار انتقال دهنده عصبی استیل کولین که یک پیام رسان شیمیایی است و به ماهیچه ها دستور انقباض می دهد، کار می کند.

پس از تزریق بوتاکس عصب ها با گذشت زمان توانایی انتشار این پیام رسان شیمیایی را بازسازی می کنند و به ماهیچه ها اجازه می دهند تا عملکرد خود را بدست آورند.اما این کار معمولا چند ماه طول می کشد.

دکتر مایکل پراگر یک جراح زیبایی در لندن که این مطالعه را انجام داده است گفت: ما به افرادی که برای تزریق بوتاکس مراجعه می کنند همواره یادآور می شویم که با تزریق بوتاکس عصب های محل تزریق برای مدتی فلج می شوند و این در حالی است که انقباض ماهیچه ها به ویژه ماهیچه های اطراف چشم برای بیان حالت و احساسات بسیار مهم هستند.

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 139299 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 3
     درج شده در 4 روز و 13 ساعت و 53 دقیقه قبل
    

۸ نکته ی آرایشی برای بهار

دیگر نیازی نیست که نگران پوست خشک یا پوست چربت باشی. این فصل، فصلی است که پوستت در بهترین وضعیتش قرار خواهد گرفت.

دیگر با سرمای زمستان خداحافظی کرده ایم، بیایید به بهار خوشامد بگوییم. بهار راهی است که طبیعت می گوید: بیا خوش باشیم! دیگر نیازی نیست که نگران پوست خشک یا پوست چربت باشی. این فصل، فصلی است که پوستت در بهترین وضعیتش قرار خواهد گرفت. آرایشت بیش از همیشه ماندگاری خواهد داشت و کمتر بخاطر آب و هوا رنگ می بازد.

 

پس آماده شوید که زیبایی بهار را روی چهره تان نیز بنمایش بگذارید. در این مطلب چندین نکته ی آرایش بهاره را برایتان جمع آوری کرده ایم که شما را زیباتر نشان دهد.

 

 

 

۱. جرأت کنید و رنگ های برجسته را امتحان کنید

 

انواع سایه های مرجانی، نارنجی براق، قرمز و صورتی، همه شان مخصوص بهار اند. این رنگ های دوست داشتنی را در این بهار تجربه کنید. رژ لب نارنجی با هر رنگ پوستی عالی می شود. ای اینرو این رنگ بیشتر پیشنهاد می شود. شما می توانید سایه ای از نارنجی را انتخاب کنید که بیشتر با آن راحتید. اگر می توانید با آن کنار بیایید یک نارنجی براق و پرتقالی بزنید و با افتخار با آن راه بروید.

 

۲. رنگ گلها را امتحان کنید

 

می توانید در بهار رنگ گلها را برای آراستن خودتان امتحان کنید تا طراوت و تازگی را بنمایش بگذارید. رخ شما می تواند همچون گلی باشد که فقط در بهار خودنمایی می کند. رنگ های ارغوانی روشن و یاس بنفش، رنگ هایی زیبا برای بهارند. انواع صورتی نیز خیلی زنانه و زیبا هستند. تمام این رنگ ها مناسب این فصلند.

 

۳. روی چشم هایتان تمرکز کنید

 

آرایش چشم ها به سبک کلاسیک (retro style) برای بهار عالی اند. خط چشمتان را پهن و زاویه دار بکشید، هم بالا و هم پایین چشمتان. این سبک آرایش چشم واقعا خیره کننده است.

 

۴. آرایش براق و اکلیلی

 

در این بهار، از اکلیل در آرایشتان استفاده کنید تا زرق و برق بیشتری به چهره تان ببخشید. می توانید اینکار را با برق لب یا با سایه چشم درخشان به خوبی انجام دهید. حتی اگر فکر می کنید می توانید با این کنار بیایید، خط چشم اکلیلی بکشید!

 

۵. خط چشم های رنگی بکشید

 

دیگر زمان استفاده از سیاه گذشته، مطمئن شوید که با تغییر هر از چند گاهی رنگ خط چشم هایتان، طراوت و تازگی را نگاه می دارید. آبی آکوا یا سبز آبی، رنگی عالی برای بهارند. همچنین رنگی هم نیستند که خیلی به چشم بیایند. حتی اگر راحتید، می توانید خط چشم سفید که یک مد قدیمی بود هم بزنید و آنرا با یک رژ لب رنگی همراه کنید.

 

۶. بر مژه هایتان تاکید کنید

 

چشمان شما پنجره ای به روح شما هستند. چه کار می تواند بیشتر از تاکید بر مژه ها، توجه را به سمت چشمانتان جلب کند؟ استفاده از ریمل، چشم های شما را باز می کند و باعث می شود جذاب تر بنظر برسد. باعث خواهد شد سرحال تر بنظر بیایید، یعنی همان چیزی که مقصود بهار است.

 

۷. به ابروهایتان قوس ندهید

 

بهار، فصلی برای طراوت و طبیعی بودن است. آخرین مد این فصل، داشتن ابروهایی بدون نوک یا ابروهایی پسرانه و بدون قوس است. اینطوری چهره تان معصوم تر و جوان تر بنظر خواهد آمد. پس، از به رخ کشیدن ابروهایتان نترسید!

 

۸. طبیعی باشید

 

اگر جزو طرفداران آرایش زیاد نیستید، خوشحال خواهید شد اگر بدانید چهره ی «بدون آرایش» هم در حال حاضر مد است! «بدون آرایش» به این معناست که کم آرایش کنید، یا واقعا آرایش نکنید. شما می توانید به سراغ رژ لب هایی با رنگ ها و سایه های خیلی طبیعی بروید و خیلی سبک خط چشم بکشید. تنها کافیست که یک فونداسیون مناسب استفاده کنید تا هرگونه نقص پوستتان از بین برود.

 

بسیار خب، این هم از نکاتی که می توانید در آرایش بهاره تان از آنها بهره ببرید. این نکات خیلی رواج دارند و قطعا شما را در سطح خوبی از آراستگی های مد بهار نگاه می دارند. بهار خوبی داشته باشید!


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


 مشاهده اولین صفحه  مشاهده صفحه قبلی 11 12 13 14 [ 15 ] 16 17 18 19 20  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.