مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
احادیث حضرت محمد
عکس و عکاسی مقالات
آموزش آشپزی
طرح ملی ملکوت
آشپزی به سبک تبیان
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
فعالان ثبت مطلب این ماه
فعالان ارسال دعوتنامه این ماه
فعالان نظر دهندگان این ماه
ارسال دعوتنامه

آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟

 
دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 57
     درج شده در 958 روز و 17 ساعت و 46 دقیقه قبل
    
اختلاف سني در ازدواج

نظر شما در اين مورد چيست ؟براي تبادل نظر به ادامه مطلب برويم....

سلام!بچه ها به نظر شما اختلاف سن چه كم چه زياد بين دختر و پسر براي ازدواج چقدر مهمه؟


بعضي از مراجعان به مشاوران اظهار مي دارند كه سن من 30 سال است آيا با مردي 50 ساله ازدواج كنم يا خير. گاه زنان جواني هستند كه مي گويند از پيرمردها خوشم مي آيد و يا پيرمرداني اظهار علاقه مي كنند كه با دختر جوان ازدواج كنند و حتي بعضي ها معتقدند كه ازدواج با زن جوان ، آنها را جوان مي كند.
مشاوران در ارتباط با مراجعاني كه براي ازدواج در مورد سن مشكل دارند ، بايد به روش هاي زير عمل نمايند:
1- در مورد دختر و پسري كه براي بار اول مي خواهند ازدواج كنند و بين18 تا 30 سال دارند، اختلاف 5 تا6 سال مناسب است؛ يعني به علّت رشد سريع دختران، اگر پسر پنج تا شش سال بزرگتر باشد از نظر رواني و فيزيولوژيكي وضع مناسبي خواهد داشت.
2- در مورد مرد و زني كه براي بار دوم ازدواج مي كنند. دو حالت وجود دارد. زن براي بار دوم و مرد براي بار اول ، و يا برعكس مرد براي بار دوم و زن براي بار اول قصد ازدواج داشته باشند. در هر يك از حالت هاي فوق زندگي متفاوت است. ممكن است صحبت از داشتن فرزند قبلي باشد و شرايط اقتصادي و فرهنگي متفاوت ؛ به هر حال بايد وضعيت هر يك را به طور انفرادي بررسي كرد و اطلاعات لازم را در اختيار مُراجع قرار داد. در مورد سن در ازدواج دوم اهميت مسئله به اندازه ازدواج اول نيست. ممكن است زن مطلقه اي با دو فرزند و 30 سال سن با مرد 45 ساله مجردي ازدواج كند و چون گرفتاري فرزندان او نيز به زندگي او اضافه مي شود، احتمال آن كه با همسرش كه گذشت كرده و با وجود فرزندانش حاضر به ازدواج با او شده ، با گذشت بيشتر بسازد و زندگي شاد و سعادتمندي داشته باشند.
3- از آنجا كه مرگ و مير مردان بيشتر ، و آمار زنان در بسياري از جامعه ها درصد بالاتري را حائز است ، براي جلوگيري از فحشا و انحراف هاي جنسي بايد چاره اي انديشه شود. در جوامع غربي اصل آزادي جنسي با همه مفاسدش پذيرفته شده است؛ ولي در اسلام به علت اهميت تربيت فرزند و استحكام خانواده، اصل ديگري را در زناشويي مجاز دانسته اند و آن تعّدد زوجات مي باشد. تعّدد زوجات نيز به دو صورت است : ازدواج دائم و ازدواج موقت. ممكن است مردي كه ازدواج كرده و زن مهربان و واجد شرايطي هم دارد ولي از روي بوالهوسي بخواهد ازدواج دوم كند، به مشاور مراجعه نمايد. در اينجا مشاور بايد او را در هر دو شرايط ( زندگي با زن اول و زندگي با دو زن) آگاهي دهد ؛ و وضعيت او را به دقّت و از جهات مختلف: از نظر از دست دادن ملاطفت و عطوفت زن اول، از نظر فرزندان ( خواهران و برادران ناتني )، از نظر تأمين هزينه هاي زندگي، از نظر جنگ هاي رواني مرتبط با زنان متعدد و بالاخره به هم ريختگي محيط گرم خانوادگي موجود به بهاي ارضاي هوس زود گذر هشدار دهد. بديهي است تصميم گيري نهايي پس از بصيرت كامل با مراجع خواهد بود. گاه قدرت هوس به اندازه اي است كه ممكن است با همه اطلاعات و بصيرت داده شده ، مُراجع از ازدواج دوم صرفنظر نكند. مشاور مي تواند پس از مواجهه او با ناملايمات بعدي ، باز هم او را با توجه به شرايط جديد راهنمايي نمايد.
4- در صورتي كه زنها از قبل با علم و آگاهي ، شرايط چند زني مرد را پذيرفته و حاضر به ازدواج شده اند و مرد نيز شرايط لازم را رعايت كند، شايد مشكلي ايجاد نشود؛ ولي در فرهنگ ايراني مسئله تعدّد زوجات و نيز ازدواج موقت به عنوان يك سيره جاري پذيرفته نشده و اغلب كساني كه از اين روش استفاده كرده اند ، اگر چه تمام جوانب شرعي را مراعات كرده اند، امّا علاوه بر نارضايي همسران ، مورد طعن و سرزنش ديگران قرار گرفته و زندگي شاد و با ثباتي نداشته اند. از آن جا كه مشاوران نيزاز فرهنگ عمومي تبعيت مي نمايند بايد به افرادي كه به اين سيره تمايل نشان مي دهند، اطلاعات لازم را بدهند و تمام پيامدهاي چنين اقدامي را به آنها گوشزد نمايند.
5- در مورد زنان جواني كه از مردان پير خوششان مي آيد و يا پيرمرداني كه به خيال خود زن جوان مي گيرند تا جوان شوند، بايد نظرشان را از لحاظ فيزيولوژيكي و رواني با توجه به اصول علمي بررسي كرد و آنان را به نادرست بودن باورهايي كه در اين مورد پيدا كرده اند، توجه داد. مشاور بايد دختر يا زن جواني را كه دوست دارد با پيرها ازدواج كند ، به اين مسئله توجه دهد كه پيرمرد نه از نظر رواني و نه از لحاظ فيزيولوژيكي قادر به به ارضاي نيازهاي او نيست و فرضاً اگر چند صباحي نظر او را تأمين كند ، در نهايت با مشكل مواجه خواهد شد و اين ازدواج عاقبت خوشي نخواهد داشت. دادن اطلاعات لازم در اين مورد احتمالاً نظر زن جوان را به طرف مرداني با اختلاف سنّ معقول تغيير خواهد داد. به هر حال دادن آگاهي و بررسي همه جانبه به مراجع بصيرت خواهد داد كه به گزينش مناسب بپردازد و تصميم عاقلانه و مناسبي اتخاذ نمايد.
نظر شما در اين مورد چيست ؟


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 67
     درج شده در 958 روز و 17 ساعت و 47 دقیقه قبل
    
مهريه يا ريسمان بندگي...!!!!!!!!!

مهريه رو کي داده کي گرفته ........
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
اين جمله رو خيلي ها شنيدين اصولاً هميشه توي مجلس بله برون يکي پيدا ميشه که اين حرف و بزنه و در نهايت يه مبلغ خيلي زياد که معمولاً هم سکه طلاست رو در نظر مي گيرند..معمولاً هم آقا داماد خونش گرمه و کلمه عندالمطالبه و اين حرفا رو هم اصولاً يا نميشنوه يا نميخواد بشنوه اصولاً اين موقع ها تصوير يار دل آرا توان ديدن واقعيت رو از ايشون ميگيره...خوب به مبارکي ازدواج انجام ميشه و در بروز مشکلات آقا داماد تازه ميفهمه چه بلايي سرش اومده اون وقته که ديگه پشيماني سودي نداره و نه راه پس داره نه پيش ..ديگه بايد زهر ناکامي ها و تلخ کامي هاي زندگي رو تحمل کنه و دم بر نياره چرا چون به پاش زنجير مهريه بستس ..عاقبت اين جور زندگي ها چيه شا دوماد که ديگه مستأصل شده يا بايد بسوزه و بسازه و يا سعي کنه عروس خانوم رو اينقدر زجر بده که اونم بگه مهر حلال و جون آزاد ..تازه اين در صورتيه که عروس خانم براي دريافت مهريه پيش دستي نکرده باشه
چرا بايد جوانها به زور زنجير مهريه با هم زندگي کنن...چرا بايد زندانها پراز بدهکاران مهريه باشه؟
در صدر اسلام مهريه هر مقدار بوده همون موقع دريافت ميشده اگرم شا دوماد نداشه خوب ازدواج به هم ميخورده و انجام نميشده...ولي حالا مهريه شده يه زنجير که با اون دست و پاي دوماد رو ميبندن..قبول دارم که بدون مهريه هم نميشه ولي آيا وقتي زندگي به بن بست ميخوره ميشه با مهريه جند صد سکه اي براش راه باز کرد؟
نظر شما چيه؟
 


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 355
     درج شده در 958 روز و 23 ساعت و 59 دقیقه قبل
    
آموزش ساخت ميمون با کاغذ!(هنر تا کردن يا اوريگامي)

آموزش ساخت ميمون کاغذي!!! ...
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 45
     درج شده در 959 روز و 27 دقیقه قبل
    
گرمترين نقطه کره زمين

در مورد گرمترين نقطه ي جهان بحث ها ي بسياري وجود دارد. برخي صحراي العزيزيه ليبي که بالاترين دماي ثبت شده در آن 58 درجه سانتيگراد است و برخي دره ي مرگ (Death valley) در کاليفرنيا با 56 درجه سناتيگراد را گرمترين نقطه جهان مي دانند. اما ماهواره ي سازمان ناسا در کوير لوت دماي 71 درجه سانتيگراد را نيز ثبت کرده است و کارشناسان معتقدند که اين دما بالاترين دماي ثبت شده در جهان است.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

* دشت لوت بين دو گسل نهبندان در شرق و ناي بند در غرب قرار دارد.
* حد شمالي آن در حد مدار 32درجه و حد جنوبي در حد مدار 28 درجه .است
* وسعت حوضه آبگير دشت لوت، حدود175هزار کيلومتر مربع (يک دهم مساحت کشور)
* طول آن از شمال به جنوب حدود 900 کيلومتر و غرب به شرق حدود 300 کيلومتر است
* پست‌ترين نقطه دشت لوت 190 متر از سطح دريا است(لوت مرکزي)
* دشت لوت جايگاه رخداد زمين لرزه‌هاي بزرگ و مهمي بوده‌است
* در پاي کوه‌هاي مشرف به کوير بزرگ لوت آثاري از سکونت انسان از هزاره چهارم پيش از ميلاد مسيح مشاهده شده.
* بزرگ‌ترين ناحيه جمعيتي دشت لوت «شهداد» که در گذشته‌هاي دور به آن خبيص مي‌گفتند.
* دره سيرچ و ناحيه مسکوني آن به همين نام يکي از زيباترين چشم اندازهاي سر سبز حاشيه اين دشت اسرار آميز است.
دشت لوت نمايشگاهي طبيعي از شگفت انگيزترين عوارض بياباني دنيا است نظير:
* بزرگ‌ترين شهر کلوخي جهان.. منطقه کلوتها از دور به خرابه‌هاي شهري بزرگ مي‌ماند که توصيف‌هاي گونان از آن شده‌است نظير: شهر خيالي و يا شهر لوت
* مرتفع‌ترين هرمهاي ماسه‌اي دنيا در لوت است. مرتفع‌ترين هرم‌هاي شناخته شده دنيا حداکثر 300متر ارتفاع دارند (ليبي) اما در لوت ارتفاع برخي هرم‌ها گاه به 480 متر هم مي‌رسد.
* 40مخروط آتشفشان کواترنر در سطح دشت لوت وجود دارد .
* پهنه‌هاي وسيع ماسه و ريگ با طيف رنگي قهوه‌اي روشن تا خاکستري و سياه نظير «گدار باروت» که چون خاک آن سياه و شبيه باروت است به اين نام حوانده مي‌شود
* دشت‌هايي از گدازه‌هاي بازالتي چاله چاله نظير «گندم بريان»
* پهنه‌هاي شني مواج
* بزرگ‌ترين نبکاهاي جهان تپه‌هاي شني پوشيده از گياه (نبکا‌ها) که يکي از شگفتي‌هاي همزيستي خاک و آب و گياه است. اين نبکاها به گلدان بيابان نيز ناميده شده‌اند.
* مرتفع‌ترين ربدوها ((Rebdou (ربدوها مشابه نبکاها با ابعاد بزرگ‌تر شکل‌هاي پيچيده‌تر در لوت غربي مي‌باشند.)
* پهنه‌هايي به شکل چندضلعي‌هاي متعدد که حاصل قشر نمکي ضخيم و تبخير شديد سطح زمين است
* کوير پاشتري، سطح اين نوع زمين‌ها اينطور به‌نظر مي‌رسد که پس از بارنگي زياد خيس شده و تعدادي شتر روي آن راه رفته‌اند.
* هامادا Hammada دشت‌هايي از ريگ، شن و پوشيده از خاک‌هاي ريگي که فاقد گياه است

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
منبع : جغرافياي جهان

باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 76
     درج شده در 959 روز و 28 دقیقه قبل
    
فرار به مقصد بهشت!!

در شمال غربي ايران، در ارتفاعات بالاتر از 1700متر، حد فاصل استان هاي گيلان و اردبيل، بهشتي رويايي جا خوش کرده که با لطافت و سرسبزي بکرش، عروس تالش لقب گرفته است.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

منطقه ييلاقي شکردشت، با آب و هواي مرطوب و خنک کوهستاني اش، اين روزها يکي از بهترين گزينه هاي سفر به شمار مي رود. به خصوص اگر اهل کشف کردن مناطق بکر و صعب العبور هستيد، يا سرتان براي طبيعت گردي و کمپ زدن درد مي کند، شکردشت همان جايي است که آرزويش را داريد. ييلاقي که زيبايي پايدارش را مديون دشواري مسيري خاکي است که پاي کمتر گردشگري را به آنجا باز مي کند و راه را بر آسيب هاي هجوم جمعيت مي بندد.

 اگر اهل کشف کردن مناطق بکر و صعب العبور هستيد، يا سرتان براي طبيعت گردي و کمپ زدن درد مي کند، شکردشت همان جايي است که آرزويش را داريد. ييلاقي که زيبايي پايدارش را مديون دشواري مسيري خاکي است که پاي کمتر گردشگري را به آنجا باز مي کند

براي رفتن به شکردشت، بايد از چندصد متر قبل از اين روستا قيد اتومبيل را بزنيد و پياده پا به راه جاده شويد. اما اگر خيلي اصرار داريد که با ماشين شخصي تان راهي شکردشت شويد، بايد قيد کمک فنر و کلاچ و لنت را بزنيد و از مسير سخت و خاکي اين جاده عبور کنيد! البته راه سوم تان مي تواند انتظار کشيدن در کنار جاده باشد تا يکي از ساکنان محلي که از شهر به روستا بر مي گردد، شما را ببيند و سوار بر نيسانش به شکردشت برساند. با تمام اين ها، به نظر مي رسد زيبايي و تارگي و تميزي اين روستا آنقدر ارزش داشته باشد که براي تجربه يک منطقه بي نظير اين دردسرها را به جان بخريد. منطقه اي که با جنگل هاي انبوه راش و افرا، دشت هاي سرسبز، دشت گل هاي طبيعي و چشمه هاي جوشان در بيشتر روزهاي فصل بهار و تابستان غرق در مه است و مي تواند گوشه دنجي باشد براي فرار کردن از هياهوي زندگي شهري.

براي رفتن به شکردشت، بايد از چندصد متر قبل از اين روستا قيد اتومبيل را بزنيد و پياده پا به راه جاده شويد. اما اگر خيلي اصرار داريد که با ماشين شخصي تان راهي شکردشت شويد، بايد قيد کمک فنر و کلاچ و لنت را بزنيد و از مسير سخت و خاکي اين جاده عبور کنيد!

با اين حال، اگر تصميم داريد به اين منطقه سفر کنيد، فکر سفرهاي پاييزي و زمستاني را از سرتان بيرون کنيد که مطمئنا رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا! اين منطقه در پاييز و زمستان آنقدر سرد و برفي مي شود که حتي بعضي از ساکنان منطقه هم ترجيح مي دهند تمام فصل را در شهرهاي اطراف بگذرانند. اگر ترغيب شده ايد که سري به شکر دشت بزنيد، مي توانيد روي ميزباني اهالي مهمان نواز منطقه حساب باز کنيد که حاضرند کلبه روستايي شان را براي اقامتي چند روزه در اختيار شما قرار دهند.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
منبع : ايرانشناسي

باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 739
     درج شده در 959 روز و 29 دقیقه قبل
    
یک روز در آسمان(گزارشي از كفتر بازي و دنياي كفتربازها)

کبوتر به آدم دروغ نمی ‌گوید، «اسم کفتر را خراب کردند.» این ها را «بابک» می ‌گوید، مرد میانسال کرجی که باغ مصفایی دارد در جایی دنج از «صفاشهر» کرج، رو به ‌روی سوله‌ ای بزرگ به ۳۷۰ کبوترش نگاه می ‌کند،‌ با قد و بالای بلند و ریش سیاه و پیراهن مشکی، در پیشانی ‌اش ننوشته ‌اند که کفترباز است...
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
می‌ گوید: «بیشتر کفتربازها آدم‌ های درستی نیستند، اما بین ‌شان آدم حسابی هم هست، دکتر، مهندس؛ هر چه باشد حساب کبوتر از کفتر باز جداست.» کبوتر دروغ نمی ‌گوید و هر طور تربیتش کنی همان‌ طور جوابت را می ‌دهد. با این همه بنا بر خواست بابک، نه عکسش را می‌ گیریم و نه نام خانوادگی‌ اش را می‌ گوییم.
بابک به قول خودش یک «عشقباز» است که از کودکی پی کبوتر ها را گرفته و اگر پدرش، سر کفتر ها را نکنده بود و زبان بسته‌ ها را به باد فنا نمی ‌داد، او حالا کفترباز نبود. عشق به کبوتر ریشه دارد در جور پدر و حرف زورش اما همه ‌اش این نيست.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
وقتی پرواز می ‌کنی جای من خالی
کفتر‌باز جماعت وقتی راه می ‌رود سر به هواست، حتی وقتی در اتاق نشسته ناخودآگاه سقف را دید می‌ زند، اوج گرفتن و به خال آسمان رفتن و رنگ سپیده پرنده را با آبی لاجورد دوختن، آن چیزی است که عاشقانه کبوتر را از خود بی‌خود می‌ کند.
برای این لحظه که کفترباز با کبوترش یکی می ‌شود کلی زحمت باید کشید، کار امروز و دیروز هم نیست، ماجرای دل به پرواز دادن آدم ‌ها و نفس به سینه کبوتر ها سپردن، شاید از همان اول ‌های تاریخ شروع شده، جایی که کسی دانه‌ ای در مشت داشته و کبوتر آمده به دانه‌ چینی، کبوتر ها در همه جای تاریخ هستند، وفاداری ‌شان یک طور آزادگی دارد، مثل طوقی دوره دبستان که به موش زیرک می‌ گوید بند پای همراهان را اول بگشاید، تا «مولانا» که گویا در دیار «قونیه»، ساعت‌ ها کبوتران را به یاد عزیز از دست داده‌اش «شمس» ‌نگاه می‌ کرد و بر پایشان نامه‌ ها می ‌بسته تا به دور ها بروند، صدای کبوتران در دیوان شمس هنوز شنیدنی است: «خانه دل باز کبوتر گرفت/ بقربقو بقربقو سر گرفت»
بابک حوصله این حرف‌ ها را ندارد، می‌ گوید این کفتر مهر سفید است. کبوتری دستش گرفته که اگر تابستان نبود، حتماً می‌ گفتی یک گوله برف آمده. رهایش می‌کند، کبوتر دست می‌ زند و صدایش اوج می‌ گیرد، کاش من جای تو بودم و چشم‌ های بابک تا آخر آسمان می‌ دود.
کبوتر های بچه‌ محل
«خاورمیانه» زادگاه نژاد های معروف کبوتر است، از کبوتر نامه‌ بر مصری تا کاکل ‌دارهای لبنانی و کبوتر های دم‌ پهن سلجوقی گویا سلاطین سلاجغه نژادش را تکثیر کرده ‌اند برای نامه‌ رسانی. ایران هم از دیر وقت مهد کبوتران بوده، آن طور که ذکر برج ‌ها و کبوترخانه‌ ها در سیاحت‌‌ نامه‌ های دوره صفوی به چشم می‌ آید و شهر های اصفهان و قزوین و کاشان و از قاجاریه به بعد تهران و ری، پر بوده است از پشت‌ بام ‌های کبوتر نشین و کبوتر‌ بازان حرفه‌ای.
بابک می‌گوید: «تهرانی‌ بازها و قزوینی ‌ها دو گروه عمده کفتربازان هستند که اتفاقاً دو نژاد کبوتر را پرورش داده‌اند و سبک متفاوتی دارند. کبوترهای تهرانی پرشی نام دارند و از بیخ‌ و بن با کبوترهای اصفهان و قزوین و مشهد متفاوتند. سینه‌ های پهن و دم‌ های تیز و پنجه ‌های قبراق، شمایل کبوترهای تهرانی است اما وقت بلند شدن است که توفیر اصلی پیدا می ‌شود. کبوترهای پرشی، نردبان آسمان را می‌ گیرند و عمود بالا می ‌روند، آنقدر که خال آسمان می ‌شوند و ساعت‌ ها پر پر زنان پایین می ‌آیند، اما کبوترهای دم‌ پهن شهرستانی راه افق را پیش می‌ گیرند و دسته ‌ای پر می ‌زنند و ساعت‌ ها می ‌روند و می ‌روند و عاقبت راه را پیدا می ‌کنند و به خانه بر می ‌گردند.»
همین ویژگی ‌های ذاتی پرنده، کبوتربازان را مثل فیلسوف ‌های ارسطویی و افلاطونی کرده است و در کار و بارشان تاثیر گذاشته، ‌این است که تغذیه کبوترهای تهرانی با شهرستانی‌ها کاملاً متفاوت و مسابقات هم یک‌ سره طوری دیگری است.
کاپ پرواز
از وقتی دنیای مجازی به دنیای واقعی تنه زده است، سرو کله کفتربازها در اینترنت هم پیدا شده، جست‌ و جوی گوگل شما را می‌ برد به وبلاگ ‌هایی با اسم‌ های بامسما مثل «سیدجواد»، «عشق‌باز»، «کبوتر تهرانی» و از این قبیل که پر است از فوت‌ و فن کفتر بازی، با اسم و شناسنامه و کار آیی هر کفتر و عکس‌ هایی که اهلش می‌ داند کدام کفتر و چه کفتربازی است.
گزارش مسابقات بزرگ کبوتر پرانی هم قسمت هیجان‌ انگیز این وبلاگ ‌هاست، مسابقات کاملاً جدی و حیثیتی که گاه جوایز باور نکردنی مثل، باغ و ماشین و میلیون ‌ها تومان پول را دارد و اصلاً عده ‌ای گذران زندگی‌شان به همین پر زدن کبوترهاست.
بابک می‌ گوید کبوتر مربی می‌ خواهد. جوجه که از تخم سر می‌ زند کار مربی شروع می‌ شود، با تغذیه درست و پراندن روی حساب و سر وقت، تا وقتی که آفتاب سایه ندارد و وسط تابستان و زمان کارزار است. برای مسابقه معمولاً کبوترهای با تجربه را انتخاب می‌ کنند که حسابی نمک‌ گیر صاحبخانه و به اصطلاح جلد شده‌ اند و لااقل سه سالی مسابقه داده ‌اند و بنابراین هوش غریزی تجربه اندوخته ‌اند. از یکی دو هفته مانده به مسابقه داورها پرنده‌ های دو حریف را زیر نظر دارند تا مبادا دوپینگ کنند و صاحب ‌شان در آب مولتی‌‌ ویتامین بریزد، اواسط تیرماه وقت مسابقه‌ است و کفتربازها که از مدت‌ ها پیش کرکری خوانده‌ اند و کبوترهای ‌شان را با ارزن و دانه ‌های سبک و مقوی ساخته ‌اند، دسته‌ های کبوتر را پر می‌ دهند.
کبوتر بازان سبک تهران با کبوتر های‌ پرشی کله ‌سحر شروع می ‌کنند و هم کبوتر هم مهر رقیب را می‌ خورد تا تایید و شناسایی باشد. سر داور مسابقه را شروع می ‌کند و نهایتاً کبوتری که دیرتر بر زمین می‌ نشیند صاحبش را برنده کرده، بابک می‌گوید: «داور همه چیز را می‌ فهمد، خبره است و می‌ داند کبوتر واقعاً هوا بوده یا رفته و این ساعت را جایی نشسته و آمده، کبوتری که ساعت‌ ها می‌ پرد، برعکس کبوتری که تنبلی کرده، له ‌له نمی‌ زند و نوکش را باز و بسته نمی ‌کند، آنقدر بی‌حال است که توان این کارها را ندارد.»
در گرمای تیرماه بهترین کبوترها هم بیشتر از ۶، ۷ ساعت نمی‌توانند بپرند. کبوترهای وفادار تا حد جان دادن بال می‌ زنند، معلوم نیست این جنون پرواز دلیلش چیست. بابک با یک جمله حلش می‌ کند: «پریدن در ذات‌شان است.»
او سال گذشته یک تن گندم برده است. این ۳۰۰ و اندی کبوتر هر سال سه تن گندم می‌ خورند. بابک پارسال با ۱۱۰ کبوتر مسابقه داده و سال بعد قصدش این است که با ۳۵۰ کبوتر مسابقه دهد. «سال بعد هر جای آسمان را نگاه کنی کبوتر می ‌بینی.»
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
شکارچی بهترین کفترباز است
قرقی سر بزنگاه سر می‌ رسد و از میان دسته صدتایی درست بهترین کبوتر را نشانه می‌ رود، این است که می‌ گویند شکارچی بهترین کفترباز است. اما کبوترهای پا به سن گذشته، باتجربه، راه فرار را بلدند، با کش‌ و قوس در پرواز و سقوط و اوج به ‌هنگام و راه بردن به پشت‌ بام امن صاحب.
بابک می‌ گوید: «کبوتر قسر در رفته را آن سال نباید پر داد، اگر فردایش پردهی قرقی می‌ آید و می ‌بردش. قرقی شکارچی کینه‌‌ای است.»
هر سال چند کبوتر بابک طعمه قرقی می ‌شود و او معتقد است این سهمی است که باید بدهد برای رهایی باقی پرنده‌ها. کبوترها اگر از دست قرقی خلاص شوند و آنفولانزای مرغی نگیرند و اتفاقی نيفتد ۳۰ سال عمر می ‌کنند، اما چه فایده که زیبایی ‌شان هر چه سن بالا می ‌رود غروب می‌ کنند.
هستند کفتربازهایی که کبوترهای پا به سن گذاشته را کباب می ‌کنند. اما بابک که به این پرنده‌ها دل بسته فکر این گناه را نکرده و حاضر نیست دست به خون کبوتری آلوده کند.
دیگر سقفی نمانده
شهرهای برج‌ نشین و حساب و کتاب‌ های بی ‌رحم زندگی و دود و دم خیابان ‌ها، نسل کبوتر و کفترباز را برانداخته، دیگر از آن سقف ‌های گنبدی و پشه ‌بندها و سله ‌های جا خوش کرده بر پشت بام ‌ها، آن ‌طور که «علی حاتمی» در طوقی تصویرش کرده خبری نیست. کبوتربازها به خاطره پیوسته‌ اند و آن ها که مانده‌اند سر از کوه و دشت در آورده‌ اند. مثل بابک که باغی دارد و کارگاه قطعه‌ سازی و ۳۷۰ کبوتر، عصر شده و کبوترها آب و دان ‌شان را خورده‌اند، بابک در آشیانه را باز می ‌کند، کبوترها آرام و باوقار، قو می ‌کشند و می ‌روند به لانه، آن ها توافق کرده‌ اند که آزادند به شرطی که در پر گرفتن و به اوج رفتن، گاهی نگاهی به زمین کنند و یادی از صاحب‌ شان که از آن بالا یک نقطه کوچک سیاه است.
 


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 48
     درج شده در 959 روز و 30 دقیقه قبل
    
عجایبی از اهرام مصر

عده اي از باستان شناسان عقيده دارند كه این هرمها و جابه جایی سنگها با قدرت مغز و تمرکز تنی چند از ....
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

باستانشناسان قدمت اهرام را در حدود 5000 سال تخمین می زنند اما در یافته هایی در خردهای باستانی و با توجه به برخی شواهد قدمت آنها به بیش از 27000 سال می رسد. یکی از دلایل این تخمین وجود نام فرعون و همزمان دانستن تمامی فراعنه با دوره پیامبری حضرت موسی است.
همانطور که می دانید انسانهای کنونی از 3 الی 7 درصد توانایی مغز خود استفاده می کنند که این عدد در زمان آتلانتین ها بسیار بیشتر بوده است انسانهای آن عهد از درصد بیشتری از توانایی مغز خود (نه فقط مغز فیزیکی) استفاده می کردند و دارای قدرتهایی بودند که در حال حاضر از آنها به عنوان قدرتهای ماورایی یا فراحسی یاد می شود در صورتی که انجام این امور برای افراد آن زمان امری بدیهی و عادی بوده است از قبیل روشن بینی، طی الارض و غیره. اساتید بزرگ در خردهای باستانی دلیل از بین رفتن و ناپدید شدن آتلانتیس را غرور بیش از حد مردم آن زمان دانسته اند که این غرور موجب برانگیختن قهر خداوندی و از بین رفتن آنها شده است.
هرم در انگلیسی Pyramid نامیده می شود که لغتی با ریشه یونانی است که به معنی 'آتشی در میانه' است. این شبه جمله نمادی است از نیروی عظیم الهی موجود در قلب که به آن 'نقطه ای در قلب' یا 'بذر جاودان' نیز می گویند.
Pyramid = Pyr-a-mid = Fire-in the-Middle

کلمه هرم در خطوط هیروگلیف:

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir


همانطور که مشاهده می شود این نماد کاملا قابل تشریح هستند. نماد اول از سمت چپ نماد انسانی است که با بزرگتر نشان دادن سر آن می خواستند تجمع انرژی بیشتر را در ناحیه چاکرای تاج نمایش دهند.
نماد وسط که یک پرنده (عقاب) است همواره سمبل انرژی الهی است - از نمونه های دیگر می توان به کبوتر سفید یا سیمرغ در افسانه های پارسی اشاره کرد.و نماد آخر هم که بس بدیهی است و سازه هرم را نمایش می دهد در اصل در این 3 نماد راز هرم را فاش نموده اند.
ابعاد هرم
ارتفاع :280 رویال کوبیت (Royal Cubits واحد سنجش طول در آن زمان که معادل 0.524 متر است) 138.8 (146.6 متر قبل از خرابی)
هر ضلع : 440 رویال کوبیت یا 230 متر
کل وزن تخمینی: 5.9 میلیون تن
با این دیدگاه می توان به مواردی ارزشمند در بحث هرم دست یافت.هرم دارای ابعاد مشخصی در تمامی جهات است از قاعده تا طول اضلاع و ارتفاع که این ابعاد از قانون خاصی بر اساس 'نسبت الهی 1.618 'تبعیت می کنند که به آن 'عدد فی' می گویند. اگر هرمی مطابق شکل زیر و رعایت نسبت الهی ساخته شود خاصیت بسیار جالبی پیدا می کند و آنهم تجمع حجم بسیار بالای انرژی در نقطه مشخص شده در تصویر است. از این طریق انجام مدیتیشن ها و تمرکزها و همچنین دریافت انرژی مضاعف برای انجام کارهای خاص یا فراحسی بسیار آسانتر و نتیجه بخش تر است.

 


تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
همانطور که در شکل زیر می بینید در دیوارهای هرم سوراخهایی وجود داشته (خطوط g) که در زمانهای خاص با ستارگان خاصی در صور فلکی مشخص در ارتباط بوده و فراعنه و اساتید, مدیتیشن های مربوطه را انجام می دادند. درضمن دقیقا مانند خود هرم به طور برعکس در زیر آن ساخته شده که برخی از بخش های آن در تصویر دیده می شود.(ناحیه C)

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
گفته مي‌شود كه اگر دو خط عمود بر هم از دو منتها اليه شرقي – غربي و شمالي- جنوبي زمين رسم كنيم، محل تلاقي آن دو در محل ساخت اهرام مصر خواهد بود و ديگر اينكه ابعاد و اندازه‌هاي اهرام مصر به لحاظ هندسي با بعضي فواصل و نسبت‌هاي نجومي متناسب است.
در تصاویر زیر به وضوح خرد باستانی مصر مشاهده می شود.(به تصاویر و رابطه آن با ستارگان، صور فلکی و راه شیری خوب دقت کنید). به راستی که ده ها کتاب در این باره باید نگاشت. ارتباط کلیه هرمهای موجود در مصر را با صور فلکی و ستارگان راه شیری در این نقشه به زیبایی پیداست. آنها چه می دانستند که ما هنوز نمی دانیم؟ به چه زیبایی صورت فلکی Orion بر روی اهرام نقش شده است.

رابطه ستارگان و راه شیری با سلسله اهرام مصر:

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
(منبع دو تصویر فوق: TheHiddenRecords.com)

به هر حال اهرام مصر بغیر از اینکه مقبره بوده جایگاهی برای انجام مراسم آیینی و مدیتیشنهای سنگین و بسیار قدرتمند آن زمان بوده است. برخی ستارگان مرتبط با این معبرها عبارتند از: Sirius – Alnitak – Kochab – Thuban
در مورد برخی خواص هرم:
 • غذاهايي كه در زير اهرام نگه داشته شود ‌٢ تا ‌٣ برابر بيشتر غذاهايي كه در دماهاي معمول نگه داشته مي‌شوند؛ بدون فساد باقي خواهند ماند.
 • مزه‌ي غذاها در زير اهرام كمتر دچار تغيير مي‌شود.
 • اهرام منجر به آب گيري و موميايي شدن هرچيزي مي ‌شوند ولي مانع از فساد آنها شده و از رشد قارچ‌ها هم ممانعت مي كنند. به علاوه آنها منجر به كاهش سرعت رشد و يا توقف كامل رشد ميكرو اوگانيسم هاي مختلف مي شوند.
 • افرادي كه در خانه هاي هرمي زندگي مي‌كنند؛ يا كساني كه در ساختمان‌هاي هرمي كار مي‌كنند، يا آنهايي كه در زير ساختارهاي هرمي مي‌خوابند همگي نوعي واكنش فوري مثبت در برخوردها از خود نشان مي دهند.
 • موجودات به صورت مغناطيسي به نسخه‌هاي مشابه هرمي جذب مي‌شوند. مشاهدات مختلف از نقاط مختلف نشان مي‌دهند كه حيوانات اهلي از هر نوع تمايلي به باقي ماندن و نزديك شدن به ساختارهاي هرمي دارند و در زير آنها سرعت رشد بيشتري دارند.

  در تصویر زیر رابطه برخی چاکراها با برخی سیارات و ستاره ها آمده است:
  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

  در زیر مقایسه ای از ابعاد Sirius و برخی ستارگان دیگر مثل خورشید منظومه شمسی آمده است:
  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
  خفو همان فرمانروايي است كه يوناني ها او را خئوپس مي ناميدند و بزرگترین هرم از آن اوست و پس از مدتي پسر و نوه خفو نيز براي خود هرم هايي را ساختند البته در اطراف ودر مجاورت اين سه هرم چند هرم كوچك نيز بنا شده اند كه اين هرم ها متعلق به درباريان وملكه ها بوده است.
  اهرام مصر از سه هرم بزرگ تشكيل شده است كه دركنار آنها هرم هاي كوچكي نيز وجود دارند. وقتي ما اهرام مصر را از نزديك مي بينيم هرم وسطي از همه بزرگتر به نظر مي رسد ولي اين اشتباه است زيرا كه هرم وسط چون روي زمين مرتفع تري بنا شده است بزرگتر به نظر مي رسد. ولي در اصل هرم خفو كه که در تصویر زیر سمت راست هرم وسط قراردارد از همه بزرگتر است.
  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
  هرم ها در گورستاني قديمي در جيزه واقع شده اند. گروهي از باستان شناسان عقيده دارند كه 100000 كارگر به مدت بيست وسه سال كار كردند. در اين اهرام بيش از دو و نیم میليون قطعه سنگ به كار رفته و وزن آن ها از دو نیم تن تا چهل تن است.
  يكي از طرقی كه احتمال دارد مصريان باستان سنگ هاي غول پيكر را حمل مي كردند شيوه غلطاندن و بلند كردن است. يكي از دانشمندان اتريشي به نام آقاي پروفسر دكتر اسكارريدل براي اين معما راه حلي پيشنهاد كرده است. او مي گويد كه مصريان براي حمل اين سنگ ها دور هم جمع مي شدند و با نيروي خود و به وسيله اهرمهايي اين سنگ ها را مي غلتاندند اما در اين باره نظرهاي بسياري وجود دارد بعضي از باستان شناسان عقيده دارند كه اين سنگ ها را با استفاده از سطوح شيبدار ماسه اي به بالاي هرمها مي بردند.
  در تصاویر زیر 2 روش برای بالا بردن سنگها ترسیم شده ولی با توجه به باریک بودن راه و سنگینی زیاد سنگها این 2روش منطقی به نظر نمی رسد.
  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
  عده اي از باستان شناسان عقيده دارند كه مصريان از داروهاي نيروزاي قوي استفاده مي كردند و به وسيله ي آنها اين سنگ ها را به بالا مي بردند که این مورد هم منطقی نیست.
  اما نظریه دیگر این است که این هرمها و جابه جایی سنگها با قدرت مغز و تمرکز تنی چند از اساتید آن زمان انجام می شده است.
  اهرام مصر چه از نظر معماري وموقعيت جغرافيايي در محل مناسبي قرار دارد:
  • هرم به گونه اي ساخته شده است كه به چهار جهت اصلي مشرف است.
  • خط مداري كه از روي جيزه مي گذرد دقيقا خشكي ها وآب هاي روي كره ي زمين را دقيقا نصف مي كند و هرم در چنين نقطه اي از نصف النهار ساخته شده است.
  • نوك هرم بزرگ دقيقا شمال و اطرافش نيز خط استوا را نشان می دهد.
  سنگ هايي كه در اين هرم به كار رفته است از خود كشور مصر گرفته نشده اند و طبق نظر بعضي از كارشناسان و باستان شناسان سنگ ها به مدت ده سال توسط كارگران حمل مي شده است و بعد از ده سال تازه به محل بناي اهرام مصر آورده شدند هنوز هيچ كس نمي داند كه اين سنگ ها متعلق به چه كشوري است و يا مهندس يا معمار اهرام مصر چه كسي بوده است و از چه شيوه اي استفاده شده است.
  نكته اي كه بايد در اينجا به آن اشاره كرد اين است كه صد هزار كارگر برای ساخت اهرام مصر بر اساس ياداشت هاي هردوت درعرض بيست سال متمادي مشغول بودند. جالب اينكه اگر هر كارگر روزانه به اندازه ي يكصد گرم پياز مصرف مي كرده با اين حساب هر روز براي تامين غذاي يكصدهزار كارگر معادل ده هزار كيلو پياز نياز بوده است. اين رقم در ده روز به يكصد هزار كيلو مي رسد و مسلما در ماه نيز به سيصد تن مي رسد. با اين محاسبه مشخص است كه درعرض شش ماه كار متوالي حدود هزار و هشتصد تن پياز مصرف شده است و این اصلا معقول نیست چرا که حمل و نقل – محل کاشت و زمان برداشت – تعداد کارگران – آمار بیماری و مرگ و میر و ... این محاسبات را صد چندان نموده و از قاعده عقل خارج می سازد.
  این بدین معناست که ذهن انسان امروزی قادر به حل این معما نیست و جواب را در مسیر دیگری باید یافت.

  تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
 


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 33
     درج شده در 959 روز و 32 دقیقه قبل
    
گوگل تلفن همراه توليد مي‌كند

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
كاركنان گوگل كه خواستند نامشان فاش نشود تاييد كرده‌اند اين شركت در صدد توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار‌هاي جانبي براي تلفن‌هاي آندرويد است. اين شركت همچنين در صدد دست يافتن به راه‌هاي جديدي براي توزيع دستگاه‌هاي همراه خود است. جمعه گذشته گوگل تلفن‌هاي جديدي را بين كاركنان خود جهت ارزيابي و تست محصول توزيع كرد.
يكي از كاركنان گوگل تصريح كرد سازنده‌ اين دستگاه شركت HTC تايوان است و ويرايش جديدي از آندرويد روي آن نصب شده است. اين دستگاه صفحه‌ كليد ندارد و قدري باريك‌تر و سبك‌تر از دستگاه HTC موسوم به MyTouch است. ارزيابي اوليه از تلفن همراه گوگل مثبت گزارش شده است

 

 

 


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 65
     درج شده در 959 روز و 32 دقیقه قبل
    
گوشي لوکس «سوني اريکسون» براي لوکس پسندان

گوشي جديد «XPERIA Pureness»،استفاده از فلزهاي کمياب و سنگ هاي جواهراتي در اين گوشي ها ديگر به چيز رايجي تبديل شده است اما صفحه نمايش شفاف گوشي چطور؟براي نخستين بار است که شاهد عرضه چنين صفحه نمايشي در گوشي هاي موبايل هستيم. Sony Ericsson XPERIA Pureness تمامي عملکردهاي معمول يک گوشي را پوشش مي دهد و به خوبي از پس توصيف نامش يعني Pureness بر مي آيد.و همانند گوشي هاي لوکس ديگر، اين گوشي هم از سرويس خدماتي خاصي بهره مند است.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

مي توانيد با استفاده از تلفن يا ايميل در 7 روز هفته و در 24 ساعت شبانه روز با اين سرويس تماس گرفته و از آن ها درخواست رزرو يک اتاق در هتل ، خريد بليت هاي يک بازي و يا درخواست مشاوره کرد.اما اين سرويس تنها به همين جا ختم نمي شود.با استفاده از اين سرويس ، مي توانيد در خواست اتاق هاي بهتري در هتل ها بکنيد ، تخفيف بگيريد ،از نوشيدني هاي رايگان استفاده کنيد و ...

همانطور که مي بينيد در Sony Ericsson XPERIA Pureness لوکس و تجملي بودن تنها به خود گوشي باز نمي گردد.اما به دليل اينکه ما به اين زودي ها از سرويس هاي ويژه اين گوشي استفاده نمي کنيم ، بهتر است ببينيم خود گوشي چه چيزي براي عرضه به همراه خود دارد: 

ويژگي هاي کليدي 

پشتيباني چهاربانده از GSM

پشتيباني از 3G با HSDPA و HSUPA

يک نوع صفحه نمايش خاکستري شفاف 1.8 اينچي با قابليت پشتيباني از رزولوشن 220*176 پيکسل و با سطح مقاوم در برابر خش

وزن بسيار سبک ، تنها 70 گرم

راديو اف ام با RDS و TrackID

پشتيباني از بلوتوث با A2DP و همين طور USB(توسط Fast Port )

حافظه داخلي 2 گيگابايتي

شماره گيري هوشمند

کيفيت صداي عالي

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

نقاط ضعف اصلي

صفحه نمايش کوچک اين گوشي قابليت خوانايي چنداني در زير صفحه نمايش ندارد

کيفيت ساخت ضعيف گوشي که باعث مي شود گوشي ارزان قيمت به نظر برسد

استفاده از fast port به جاي سوکت صوتي استاندارد 3/5 ميلي متري سبب مي شد که نتوان آن چنان که بايد از پخش کننده موسيقي لذت برد

عدم تعبيه دوربين

نمي توان باتري را از گوشي جدا کرد

امکان گسترش حافظه در دسترس وجود ندارد

يک گوشي تلفن همراه با يک صفحه نمايش شفاف ، مطمئنا منحصربفرد است.اما اين صفحه نمايش از نظر قابليت هاي کاربردي تا حدودي XPERIA Pureness را محدود مي کند.اين صفحه نمايش فضاي فيزيکي موجود را هم کاهش داده و فضاي کمي را براي کار در اختيار مهندسين سوني اريکسون  قرار داده است.

علاوه براين ، رزولوشن پايين صفحه نمايش سياه و سفيد گوشي ، استفاده از دوربين(و حتي دوربين مخصوص تماس هاي ويديويي) را بي فايده ساخته است.با توجه به اين نکات مرور صفحات وب تنها کاربرد منطقي از امکانات پر سرعت انتقال داده است.


باز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط tara59 با 2677 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 43
     درج شده در 959 روز و 33 دقیقه قبل
    
فرستادن SMS بدون افتادن شماره !

قصد داريم تا اينبار يک ترفند فوق العاده را براي شما معرفي کنيم. مطمئنأ براي شما نيز پيش آمده که دوست داشته باشيد گاهي ناشناس بمانيد. اين ترفند روشي را به شما معرفي ميکند که ميتوانيد پيام کوتاه متني SMS ارسال کنيد به شکلي که شماره شما براي فرد مورد نظر نمايش پيدا نکند و کاملأ مخفي ميمانيد.

 اين ترفند خصوصياتي دارد که بايد گوشي فرستنده و دريافت کننده آن را دارا باشد. پيشنهاد ميکنيم اين ترفند را حدأقل يکبار تست کنيد تا نتيجه را ببينيد.

ابتدا به اين نکات دقت کنيد:
اين ترفند تنها روي گوشي هايي قابل اجراست که قابليتي به نام Email gateway را دارا باشند. گوشي هايي که اين قابليت رو دارند اکثرأ سوني اريکسون هستند همانند W800 , W810 , W550 ,K750 , K700 , S700 و ... .
براي استفاده از اين ترفند بايد هر دو گوشي فرستنده و دريافت کننده قابليت Email gateway را دارا باشند. پس پيش از هرکاري اين موضوع رو يقين پيدا کنيد.

اکنون همانند دستورالعمل زير مراحل را طي کنيد ، تنها ممکن است بسته به تنوع گوشي شما مقداري تغييرات وجود داشته باشد:
ابتدا از منوي اصلي وارد قسمت
Messaging شويد. سپس به قسمت Settings رفته و به بخش Text Messaging وارد شويد. در قسمت بعد به Email gateway رفته و شماره فردي که ميخواهيد SMS را برايش ارسال کنيد را وارد کرده و Add کنيم.
حالا به عقب بازگرديد ، پس از وارد شده مجدد به بخش Messaging ، قسمت Write New را انتخاب کنيد. Text Message را انتخاب کنيد ، متن مورد نظر را تايپ نماييد و Continue را انتخاب کنيد. اکنون گزينه اول يعني Enter Email Address را انتخاب کرده و ايميل info@far30mobile.com را وارد نماييد. در پايان پيام را ارسال کنيد.

اکنون فرد مورد نظر به هنگام دريافت پيام به جاي شماره شما آدرس ايميلي که وارد کرديد را مشاهده خواهد کرد.

 
تبیان زنجان www.tebyan-zn.irباز منتشر شده توسط tara59 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.